Mavi-Banner

Gönderen Konu: Kızılay aradı  (Okunma sayısı 2429 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mert_poyraz

• Üye
  • *
Kızılay aradı
« : Ocak 09, 2018, 01:45:36 ÖS »
Arkadaşlar merhaba bana yardımcı olurmusunuz çok tedirgin durumdayım kızılaya kan verdim dün adres teyidi için aradılar bugünde çapa tıp merkezine gelmeniz gerekiyor dedi sekreter tekrar kan vermenoiz için bazı testler istenecek dedi
sizce nedir bu testler korkmaya başladım daha önce başına böle birşey gelen var mı

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Kızılay aradı
« Yanıtla #1 : Ocak 09, 2018, 01:54:06 ÖS »
Muhtemelen bulaşıcı bir hastalık şüphesi gördüler yapılan ilk testlerde. Tekrar test için veya doğrulama için çağırıyor olabilirler. Ancak kesin bir şey söyleyemeyiz, başka sebebi de olabilir. Olayın tam ayrıntısını oradaki görevli doktora sorarak öğrenebilirsin.

Bu şekilde tanı alan arkadaşlarımız var.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

mert_poyraz

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ocak 09, 2018, 02:00:46 ÖS »
mavera ben bu siteye yabancı değilim daha öncede hatırlarsınız yaklaşık 8-9 defa eliza testim pozitif westernblot testim negatif ayrıca hiv RNA testim negatif ve mavilabda hiv duoultra testim negatif gelmişti bundan 4 ay önce kadar da osmaniye polikliniğinde gene test yaptırmıştım hiv negatif gelmişti bende rahatlıkla kızılaya kan verdim fakat aradılar testinizde sıkıntı olabilir gelip tekrar kan vermeniz gerekiyor artık kan veremezsiniz dediler tedirgin oldum yalancı pozitiflikten acaba pozitifliğe mi döndü hiv testim eğer inanmayan olursa tüm testlerimi burdan atabilirim

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Ocak 09, 2018, 02:05:59 ÖS »
Arkadaşım madem böyle problemler yaşamışlığın var, neden Kızılay'a kan veriyorsun? Aynı stresleri tekrar yaşayacaksın şimdi.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Ocak 09, 2018, 02:10:11 ÖS »
mavera ben bu siteye yabancı değilim daha öncede hatırlarsınız yaklaşık 8-9 defa eliza testim pozitif westernblot testim negatif ayrıca hiv RNA testim negatif ve mavilabda hiv duoultra testim negatif gelmişti bundan 4 ay önce kadar da osmaniye polikliniğinde gene test yaptırmıştım hiv negatif gelmişti bende rahatlıkla kızılaya kan verdim fakat aradılar testinizde sıkıntı olabilir gelip tekrar kan vermeniz gerekiyor artık kan veremezsiniz dediler tedirgin oldum yalancı pozitiflikten acaba pozitifliğe mi döndü hiv testim eğer inanmayan olursa tüm testlerimi burdan atabilirim

kan grubun ne?
Senin derdin kan vermek ve birilerine yardımcı olmak değil, testlerini onaylatmak.
Yazık.

mert_poyraz

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Ocak 09, 2018, 02:12:29 ÖS »
haklısın ama kız arkadaşım verdi doktorlar benide zorladı mecbur kaldım kız arkadaşım yanlış anlar diye verdim

Geliş Tarihi   :   
Doğum Tarihi   :   
Rapor Tarihi   :   28/09/2015 13:14
Testler   Sonuç       Birim       Referans Değerler
HIV DUO ULTRA                 
ANTI HIV 1/2   0.05 NEGATİF              < = 0.24 NEGATİF

> = 0.25 POZİTİF

P24 ANTİJEN   0.00 NEGATİF              < = 0.24 NEGATİF

> = 0.25 POZİTİF
4.Jenerasyon VIDAS HIV DUO ULTRA Testi Çalışılmıştır.

bakın bu ilk eliza testim pozitif çıktıktan sonraki geçen süreçte yaptırdım bu testi ilk eliza poztif çıktı  4 ay sonra bu testi yaptırdım tam unutmuştum o sıkıntıları tekrar başladı 2015 tarihinden sonra 2017 tarihine kadar bir sürü test yaptırdım en sonuncusunuda 4 ay önce yaptırdım negatif geldi westernblot testmin pozitif gelme ihtimali varmı acaba

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Ocak 09, 2018, 02:20:30 ÖS »
Gerekli istenen testleri tekrar ver aklına kötü birşeyde getirme. Ha oldu ya umarım olmaz doğrulamaya gitti sakin bir şekilde bekle başka bir labaratuvara gidipte pahalı testleri de olma. Özellikle western blod yapıyoruz deyipte çok fahiş fiyat isteyen kurumlar olabiliyor western blod devlet tarafından yapılan ve sigortaya bakılmaksızın bütün vatandaşlar için tamamen ücretsiz yapılan özel bir test.

mert_poyraz

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Ocak 09, 2018, 04:53:01 ÖS »
benim merak ettiğim şey buradada yalancı pozitiflik çıkarmı bildiğim kadarıyla kızılay combo testleride yapıyor demekki ondada pozitif çıktı ki beni aradılar ben 2015 yılından beri şüpheli ilişki yaşamadım hiç 2015 yılından 2017 yılına kadar negatif aldım westernblot testlerinden inşallah bundada öle olur

mert_poyraz

• Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Ocak 09, 2018, 06:01:48 ÖS »
Bakın testim 2015 tarihli Pc RNA NEGATİF

mert_poyraz

• Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Ocak 10, 2018, 12:23:30 ÖÖ »
Arutha kardeşim benim test onaylatma gibi bir durumum yok tesadüf kız arkadaşımla gezerken gördük kızılay aracını koştura koştura girdi kız arkadaşım kan vermek istiyorum dedi işlemleri yaptılar kan vermeye başladı banada sende ver aşkım dedi yok vermiycem dedim doktor korkma dedi kız arkadaşım bişeyden mi korkuyorsun diye sorular sordu suratını astı tamam dedim nerden biliyim böyle olacağını aradılar adres teyit ettiler tekrar aradılar adresine evrak gönderdik ama siz en yakın kızılay merkezine gelin bazı testler yapılacak dedi yazık olan ne burda ben 2 yıldır test oldum ve en son bitti dedi doktor artık test olma dedi  konu kapanmıştı yeniden açıldı belki bende artık pozitifim burada aynı süreci yaşayan insanlar vardır diye sormak istedim sizleri rahatsız etmek istemem bir daha kusura bakmayın değerli vaktinizi çaldım

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Ocak 10, 2018, 03:30:56 ÖÖ »
@mert_poyraz şüpheli ilişkin olmadığına, kanla ilgili bir durumun olmadığına  (ameliyat,enjeksiyon,kaza vs.) eminsen korkmana gerek yok. Kız arkadaşınla cinsellik yaşıyorsanız onun da kızılaya kan vermesi iyi olmuş ayrıca. Olabilecek son şüphe de ortadan kalkmış oluyor böylece. Bi git bakalım ne diyecekler. Bu durumu bir enfaksiyon uzmanıyla konuştun mu hiç? Neden testlerde pozitif gelip WB den negatif dönüyormuş diye?

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #11 : Ocak 10, 2018, 08:16:33 ÖÖ »
Arutha kardeşim benim test onaylatma gibi bir durumum yok tesadüf kız arkadaşımla gezerken gördük kızılay aracını koştura koştura girdi kız arkadaşım kan vermek istiyorum dedi işlemleri yaptılar kan vermeye başladı banada sende ver aşkım dedi yok vermiycem dedim doktor korkma dedi kız arkadaşım bişeyden mi korkuyorsun diye sorular sordu suratını astı tamam dedim nerden biliyim böyle olacağını aradılar adres teyit ettiler tekrar aradılar adresine evrak gönderdik ama siz en yakın kızılay merkezine gelin bazı testler yapılacak dedi yazık olan ne burda ben 2 yıldır test oldum ve en son bitti dedi doktor artık test olma dedi  konu kapanmıştı yeniden açıldı belki bende artık pozitifim burada aynı süreci yaşayan insanlar vardır diye sormak istedim sizleri rahatsız etmek istemem bir daha kusura bakmayın değerli vaktinizi çaldım
2 yılda eliza testleri 9 kez pozitif mi geldi? İlk iletinde öyle yazmışsın.
Olayı anladım şimdi... 2 yıl olmuş ve zorlayıcı bir süreç.

mert_poyraz

• Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Ocak 10, 2018, 09:19:04 ÖÖ »
Evet arutha 2 yılda eliza testlerimin hepsi pozitif geldi sonrasında bunların doğrulamaları negatif geldi extra PCRNA testimde negatif geldi kız arkadaşıma mesaj gelmiş zaten verdiğiniz kan 3 kişiye hayat oldu diye onda herhangi birşey çıkmadı yani ben gene pozitif aldım 2015 yılından bu yana hiç şüpheli ilşkim olmadı kan vs ameliyat da olmadı benim sürecim çok sıkıntılı geçti bir var bir yok demeleri mahfetti artık en son kızılay diyorki testin pozitif çıltı gel yeniden kan ver şimdi ne yapmalıyım bana bir daha kan vermezsiniz dediler

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Ocak 10, 2018, 09:45:48 ÖÖ »
Tarama testlerinde yalancı pozitif çıkan bir durumun var demek ki. Eğer daha önce ayrıntılı bakılmış ve enfeksiyon uzmanları hiv olmadığına karar vermişse, bir daha böyle kan verme aksiyonlarına girmeyeceksin. Ameliyat olman gerekirse de önceden doktorla konuşacaksın test böyle çıkabilir diye.

mert_poyraz

• Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Ocak 10, 2018, 11:08:03 ÖÖ »
Birazdan kan veriyorum doktor direk doğrulamaya gönderelim elizayla vakit kaybetmeyelim dedi bakalım 1 ay sıkıntılı düşünceli sabırlı bekleyeceğim dilerim herşey güzel olur benim için desteğinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum arkadaşlar