Mavi-Banner

Gönderen Konu: bulastirma  (Okunma sayısı 731 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

serhatex

• Yeni Üye
  • *
bulastirma
« : Ocak 07, 2018, 07:47:41 ÖS »
merhaba 17 aralikta hiv virusu kapma olasiligim var. 3 gun sonra kız arkadasimla cinsellik yasadim. eger ben 17 aralikta yasadigim iliskiden kaptiysam. bu kadar kisa surede tasiyici olup bulastirabiliyormuyum. yada bulasmasi icin virus vucutta belirgin sayiya gelmesi mi gerekiyor?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: bulastirma
« Yanıtla #1 : Ocak 07, 2018, 09:54:41 ÖS »
Evet 3 hafta geçmiş bu bulaşıcılık için yeterli bir süre. Zaten hiv bulaşı olduktan sonraki ilk haftalarda kanda hiv rna çok hızlı yükseliyor, vücutta henüz antikor oluşup hive karşı en ufak direnç olmadığı için, bu dönemde hiv bulaşı için risk de yüksek oluyor. Özetle, hiv ile enfekte olduktan sonra ilk bir kaç ay kimseye bulaş olmaz gibi bir kural yok maalesef.

Kendine ve kız arkadaşına bulaş olmadığını anlamanın tek yolu zamanı gelince ikinizin de test olması. Korunmasız her ilişki hiv bulaşı için risktir, unutma ki sen nasıl başkasıyla beraber oluyorsun kız arkadaşın da başkasıyla beraber olmuş ve hiv ile enfekte olmuş olabilir. Bundan haberi olmayabilir. Daha önce de olsa.

Test süreleri ile ilgili soru onaylanmıyor çünkü gerekli tüm bilgiler burada:
 http://hivveaids.net/index.php?topic=3143.0

Bundan sonra tüm ilişkilerinde korunmanı öneririm.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

serhatex

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ocak 07, 2018, 10:36:16 ÖS »
anladim. 3 hafta degil. supheli iliskiden 3 gun sonra kiz arkadasimla oldum. hata yaptim. aslinda bisey gecmez diye onemsemiyordum.kiz arkadasim suan agir grip oldu.. yani 20 aralik desen 15 gun sonra. simdi benimde ayni donemde sirtimda ve gogusumde kirmizi lekeler cikti.bide gece terlemesi inanilmaz bide bu sogukta. ama anlasilan sadece test olmadan bilemeyecem. bekleyip sabredecem ama cok psikolojisi zor bisey.

serhatex

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ocak 07, 2018, 10:39:12 ÖS »
orda yanlis anlasilan supeli iliskim 17 aralikta oldu.. kiz arkadasimla iliski 21 aralikti. yani ben aldiysam bu kadar bulastirici olabiliyor. anladigim. supeli iliskide bulundugum bayanida ikna ettim. cok kisiyle oldum. yarin beraber test olalim dedi hakkimizda hayirlisi bakalim.

genjutsu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ocak 08, 2018, 09:14:56 ÖÖ »
kimse kesin bulaşmıştır ya da bulaşmamıştır diyemez. kaldı ki senin durumun bile belli değil şu an. o yüzden test olman lazım, pozitif çıkarsan, o zaman kız arkadaşının da test olması lazım.

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Ocak 08, 2018, 10:26:25 ÖÖ »
merhaba 17 aralikta hiv virusu kapma olasiligim var. 3 gun sonra kız arkadasimla cinsellik yasadim. eger ben 17 aralikta yasadigim iliskiden kaptiysam. bu kadar kisa surede tasiyici olup bulastirabiliyormuyum. yada bulasmasi icin virus vucutta belirgin sayiya gelmesi mi gerekiyor?
sen ne düşünceli (!) bir erkek arkadaşmışsın öyle.
Aferin sana. Utanmadan kizin da başını yakacaksın.
Sana ne olursa olsun, umarım kız arkadaşın da sorun çıkmaz.

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Ocak 08, 2018, 12:42:13 ÖS »
Evet akut dönemde çok bulaşıcı oluyormuş.ama böyle birşey yapman iyi olmamış.gece terlemesi virüs için önemli bir belirti.ama sonucu test söyleyecek tabi ki.ama arkadaşına yaptığın hoş olmamış.
Ilişkiye girmen yani...

genjutsu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Ocak 08, 2018, 01:35:49 ÖS »
bulunduğun ilde 14. günde sonuç veren testlerden yapan yer varsa olmanı öneririm. 42. günü beklemek gereksiz.

serhatex

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Ocak 08, 2018, 03:04:16 ÖS »
evet herkez hata yapabilir. burda bi cok kisi hata yaptigi icin burda. yaptigim etik olmayabilir farkindayim. ben hic sıkıntı yapmıyordum. aklimda hiv bile yoktu. stres sonu cıkan belirtiler degil bunlar. ankaradayim bulundugum yerde var dedigin testlerde ayin 15 si gelip maas almam lazim. supeli birlikte oldugun bayana ulastim. oda cok kisiyle oldum. kendiside korktu. test olmayi kabul etti kendiside

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Ocak 08, 2018, 03:22:57 ÖS »
Çok sert iletiler gelmiş. Yazdıklarından bunu bile bile kız arkadaşına yapmayacağın çok rahat anlaşılıyor @serhatex. Evet hepimiz hata yaptık ve pozitifiz. Bu 2+2 = 4 gibi en gerçek olan. Herkes kendine neden yaptım , keşke yapmasaydım demeyi bırakıp olan oldu artık deyip tedavisine başladıktan sonra sana neden ,nasıl yaptın demeleri... Tuhaf. 
Belirlenen günlerde test olmalısın.İnşallah bişey yoktur da 3 kişi daha farkında olup cinsel ilişkilerinde korunur bundan sonra. 

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Ocak 08, 2018, 03:23:39 ÖS »
@serhatex , arkadasim simdiden kotu dusunme , insallah pozitif degilsindir.. test sonucu bir  ciksin ona  gore  bakarsin . ama bu bekleme surecinde  dikkatli olmalisin iliski felan asla  yapma  kimse  ile.

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #11 : Ocak 08, 2018, 04:21:17 ÖS »
evet herkez hata yapabilir. burda bi cok kisi hata yaptigi icin burda. yaptigim etik olmayabilir farkindayim. ben hic sıkıntı yapmıyordum. aklimda hiv bile yoktu. stres sonu cıkan belirtiler degil bunlar. ankaradayim bulundugum yerde var dedigin testlerde ayin 15 si gelip maas almam lazim. supeli birlikte oldugun bayana ulastim. oda cok kisiyle oldum. kendiside korktu. test olmayi kabul etti kendiside
o hata yapanlar kendileri hakkında hata yaptılar.
Senin aksine bir masumun canini yakmaktan daima kaçındılar.
Aynaya nasıl bakıyorsun merak ediyorum.
Cehalet bir mazeret değildir.

serhatex

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Ocak 08, 2018, 04:48:26 ÖS »
dayanamadim. hastanede gittim test oldum. 22 gun bi anlami yok sanirim?????. bu akut doneminde vucutta cıkan basit isilik sekilinde kirmizilik mi.. yoksa boyle yara sekilde mi? bu arada bayan hastaneye gitmis sonuclari atmis hiv testi degil genel kan testleri. benden saglam hiv olsa bu degerlerde farklilik olurmuydu?

genjutsu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Ocak 08, 2018, 05:12:24 ÖS »
Ankarada düzen lab bu testi yapıyor. Başka lablarda da vardır. Ama ben daha once orada yaptırdığım için o labın ismini veriyorum yoksa reklam falan yok yanlış anlaşılma olmasın.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #14 : Ocak 08, 2018, 06:17:22 ÖS »
dayanamadim. hastanede gittim test oldum. 22 gun bi anlami yok sanirim?????. bu akut doneminde vucutta cıkan basit isilik sekilinde kirmizilik mi.. yoksa boyle yara sekilde mi? bu arada bayan hastaneye gitmis sonuclari atmis hiv testi degil genel kan testleri. benden saglam hiv olsa bu degerlerde farklilik olurmuydu?

Test süreleri ile ilgili tüm bilgiler burada:
http://hivveaids.net/index.php?topic=3143.0

Akut dönemde illa vücutta şişlik olur böyle olur kırmızılı olur diye bir kural yok. Her türlü belirti olabilir. Hiç bir belirti de olmayabilir. Kızamık su çiçeği gibi değil ki bu, herkesde aynı belirtiler çıkmıyor, genel bir kural yok.

Ben de tanı almadan önce ama pozitifken normal kan testleri oluyordum hep tüm değerlerim normal geliyordu. Çok ileri evre-aids aşamasına gelene dek bir hiv pozitifin diğer tüm kan tahlilleri normal çıkabilir. Bu yüzden hiv tanısı sadece hiv testi ile konulur.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.