Mavi-Banner

Gönderen Konu: HIV pozitif bireyler arası alakasız konular (dedikodu , gırgır makara )  (Okunma sayısı 2925 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
Görev adamı @Mavera :D  İyi ki varsın  :)

Ankagogh Poz

• Katılımcı Üye
  • *
Lise 2 öğrencisiyim biyoloji dersinde konu cinsel yolla bulaşan hastalıklar. Öğretmen bugunki konumuz cinsel yolla bulaşan hastalıkar dediği gibi sınıftaki arkadaşlarımın ağzında hemen aids aids aids aids oldu delirdim resmen, hoca açıklamasını yaptı tabi HIV'in. Bende parmak kaldırdım arkadaşlara sordum bu hastalığın ne oldugunu biliyormusunuz diye cevaplar sizi şaşırtacak dereceden ! Mesela biri dedi ki aidsli kişinin karşı tarafla ilişkiden sonra karşı tarafın vucüdu mosmor oluyormuş saçma saçma cevaplar tabi bende düzelttim ve HIV virüsünün açıklamasını yaptım ve ön yargılardan vazgeçin artık diye de ekledim. Üzüldüm doğrusu çok cahil insan var umarım anlattıklarımdan bir pay çıkarırlar.

O yaşta biz de bilgisizdik. En son orta okulda cinsel bilgi dersi verilmişti. AIDS'i ilk orda duydum. Ama o zamanlar aman nasılsa seks yapmıyoruz diye dalga geçmiştik. Yaşın itibari umarım kaldırabiliyorsundur bu yükü. Diğer arkadaşlarından daha güçlü olduğunu unutma...

NMTD

• Katılımcı Üye
  • *
Yanlış anlamışsın abi ben HIV negatifim test oldum.

Ne farkeder ama ? Hepimiz insanız herkesin başına gelebilir. HIV bir seçim değil ki herkesin bilmesi lazım bence çünkü benim yaşımda bile HIV pozitif olanlar var çok zor bir durum.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
Var malesef @NMTD ... Böyle giderse olmaya da devam edecek. Sen yine bu konu hakkında elinden geldiğince yaşıtlarını lafı açılınca bilgilendir. Kız erkek ayırt etmeden. 25-30 sn lik bir konuşman bir kişinin düşüncesini,bakış açısını değiştirebilir.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
Muhtesem bi hava vardı Izmir de. Pazar gunu cok keyifli gecti, anne ve babamla gezdik görduk bugun :) bu arada lumberseksuel diye bisi varmis onu ogrendim bugun. Siparis hatti varsa direkt kapida odeme secenegi ile siparis veresim geldi :)
Su gibi berrak yeni bi hayat.

tribani

• Katılımcı Üye
  • *
  • “Umudunu kesmeyenlerin hatrına dönüyor dünya”
Bissürü Dizi takip ediyorum Favori dizilerim tabiki Game Of Thrones , west world , American Gods . Stranger things'e de baktım netflix güzel diziler yapıyor ama beni çekmedi nedense 1.sezonu zor bitirdim . Onun dışında mutsuzken izlediğim dizide friends beni güldüren nadir şeylerden biri 🤣

Emre92

• Üye
  • *
Aramizda yabancilar var mi acaba? :P :o ;D

JR

• Katılımcı Üye
  • *
  • Üzme tatlı canını. Gülsene biraz ?
Aramizda yabancilar var mi acaba? :P :o ;D

Ben Afganım sayılır mı ?
<3

hikaye1111

• Katılımcı Üye
  • *
selam arkadaşlar 

evet  var  var   ben  ..... nakit ile  alıyorum 1400 tl  allah şukur  bir  gün olsada  aksatmadım ...........

pazartesi bir kutu ilaç alıyorum

herkese nice  haftasonları
geçmiş olsun

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
@hikaye1111  senin için çok zor olmalı her ay o kadar para... Sana bol kazançlar diliyorum :)

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
Yiyeceklerde AIDS saçmalığı yine hortlamış. Bu sefer de colanın içinde varmış. Çalışanlardan birinin kanında varmiş :D Açıklamaya bak :D Bir de troll bi doç dr adı koymuşlar :D Güler misin ağlar mısın!

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
@Fatih nasıl uygun fiyata ayarlayacaksın? Yurtdışından falan mı?

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
geçen gün bi arkadaş 75 dolara yeni ilaç gelicek diye konu açmıştı...hatta mavera üstadda olması zor falan demişti..75 dolar 280 lira yapıyor bugünkü kurdan...keşke o haber gerçek olsada ilaçlara ulaşamayan kalmasa memlekette...

genvoyanın normal satış fiyatı 2.300 küsur...ama eczacılar 1.400 liraya veriyorlar..çok çok pazarlık yapsan verecekleri fiyat 1.350 lira olur fatih...ben kendi eczacımla konuştuğumda 1.350 ye zorlasam alırım diye düşünmüştüm...tabi 3 ay falan oldu eczacımla bu konuyu görüşeli...

peki hikaye1111  arkadaşımızı bi şekilde sgk kapsamına sokmanın yolu yokmudur acaba....gene yanlış hatırlamıyorsam suriyeli bi pozitif kardeşimiz birleşmiş milletler vatandaşlığını alıp yalovada ikamet ediyordu...ilaçlarıda ücretsiz temin edebiliyordu diye hatırlıyorum ama o arkadaşta ortalarda yok...bu konu nerden öğrenilebilir ?

hikaye1111

• Katılımcı Üye
  • *
@hikaye1111  senin için çok zor olmalı her ay o kadar para... Sana bol kazançlar diliyorum :)
çok teşekkür  ederim  . doğru çok zor oluyor . ama geçmişteki hasta günlerimi düşünsem .şuan ki halime şükrediyorum .
o zaman biriktiren paranda  hiç işe  yaramıyor.  sadece  yatakta  acı çeken sen olursun  .. inş  en yakın zamanda bu olayı çözmeye çalışırım ..
son olarak  sana da   sağlıklı  mutlu huzurlu  bir  bir ömür diliyorum
geçmiş olsun

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
@turuncu eski ve uzun süre ilaç mümessilliği yaptım.(Mümessilliği bilmiyorsundur belki.Doktorlara gidip ilaç gelişmelerini,mevcut yazdığı ilacın yeni bilimsel çalışma sonucunu,yeni ilaçları tanıtan ve eczaneye bu ilaçların soğuk satışını yapan kişi)
Bütün eczaneler genelde Selçuk veya Hedef ecza depolarından ilacları raflarına sipariş eder.Benimde her iki depoda hatırı sayılı dostluklarım var.eczaneden değil direk depodan çözeceğim bu işi.

@hikaye1111 inşaallah para ile alacağın son kutu olur bu.

@Mavera benim mail adresimi @hikaye1111 kardesime verir misin? Ben ona ilacın nasıl ulaşagı hakkında bilgi vereyim buradan olmaz bu iş.mail adresim burada kayıtlı zaten.Aslında yazayım burdan dedim ama onaylamassın  diye yazmıyorum.
« Son Düzenleme: Ocak 13, 2018, 02:12:33 ÖS Gönderen: Fatih »