Mavi-Banner

Gönderen Konu: Sizce tamamen tedavi edecek kür ne zaman çıkar?  (Okunma sayısı 1608 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

John Wick

• Ziyaretçi
Sizce tamamen tedavi edecek kür ne zaman çıkar?
« : Ocak 01, 2018, 09:09:16 ÖS »
Belli aralıklarda gelişme haberleri veriliyor, en son saklandıkları yer bulundu haberi vardı forumda, çalışmalar hız kesmeden sürüyorsa eğer sizce ne zaman çıkar çok uzak zamanda’mı yoksa yakın gelecekte’mi?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Sizce tamamen tedavi edecek kür ne zaman çıkar?
« Yanıtla #1 : Ocak 01, 2018, 09:46:56 ÖS »
Daha önce de dedim.

Bence:
1-5 sene içinde tam kür çıkar mı? Hayır.
5-10 sene içinde çıkar mı? Çok düşük bir ihtimal.
Biz yaşlandığımızda ömrümüz bitmeden çıkar mı? Belki.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

John Wick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ocak 01, 2018, 09:52:31 ÖS »
@Mavera  durum bu kadar kötü’mü :( bu çalışmalar’ın sonucu niye bu kadar belirsiz bir tarihe oluyor :'(

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Ocak 01, 2018, 10:01:11 ÖS »
Üzülecek ağlayacak bir şey yok. Şu anda hiv tedavisinde ÇOK ÇOK iyi bir yerdeyiz.

Bir bakarsan son yıllarda tedavisi ilaçları bu kadar çok geliştirilmiş iyileştirilmiş başka hiç bir hastalık yok.

Çok değil 20 yıl önce doğru düzgün ilaç yoktu. İlk ilaçlar çok ağır yan etkiler yapıyordu, buna rağmen hivi uzun süre baskılayamıyordu, son kaçınılmazdı.

Şimdi ise ilaçlarımız çok etkili: hem tedaviye uyulduğu sürece hiv i süresizce durdurabiliyor hem de hiç ağır yan etki yapmıyor.

Şu anda tüm kronik hastalıklar arasında tedavisi ve birlikte yaşaması en kolay olanı hiv.

Tedavi rehberleri sürekli değişiyor yenileniyor, 3-4 sene önce cd4 düşsün diye bekleniyordu şimdi mesela herkese hemen tedavi başlanması öneriliyor. Araştırmalar tedavinin bu kadar faydalı ve iyi olduğunu kanıtladı çünkü.

Yeni ilaç çeşitleri araştırmaları devam ettiriliyor. 2'li ilaçla idame tedavisi başarılı bulundu o da yavaş yavaş rehberlere giriyor.

Baş döndürücü ve çok güzel bir ilerleme var hiv tedavisinde. Hiv gerçekten eskiden olduğu hastalık değil artık. O korkunç günler çok geride kaldı.

Bak tedavinin ümit yok'tan çok çok iyiye gelmesi 20-30 sene aldı. Ancak, çok çok iyi den MÜKEMMEL e ulaşmak daha zor olabilir diye düşünüyorum. Hiv'in genetik bilgimizin içine kendini entegre etmesi ve 60 yıl yaşayabilen hafıza hücrelerinde saklanması kür olayını zora sokuyor. Ama alternatif yöntemler bakılıyor şokla ve öldür, gen terapisi gibi. Ama bunların hemen sonuç vermesini nefesimizi tutarak bekleyemeyiz.

Var olan çok çok iyi tedavimize uyark, sağlıklı kalarak, hayatımıza kaldığımız yerden devam etmeliyiz. 20 sene öncekilerin bu şansı da yoktu. Şimdi bize bahşedilen bu şansı umutsuzlukla, tüm ümitlerimizi tam kürün çıkmasını bekleyerek geçirmemeliyiz bence.
« Son Düzenleme: Ocak 01, 2018, 10:03:16 ÖS Gönderen: Mavera »
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

John Wick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ocak 01, 2018, 10:14:42 ÖS »
@Mavera güzel söylüyorsun teşekkür ederim ama farklı şeyler var.

pozitifbirey07

• Üye
  • *
  • La Vittoria Sara Nostra
« Yanıtla #5 : Ocak 01, 2018, 10:18:07 ÖS »
Bol bol araştırıyorum.ve araştırmalarım sonucu çok yaklaştılar bence.en fazla 3 sene diyorum en kısa 1 sene.

İsrail ya da amerika'da çıkacak tedavisi bence

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Ocak 01, 2018, 10:26:19 ÖS »
Kırmizi kurdele turkiye temsilciliği 2018 yilı için tedavide çok önemli gelişmeler olacağını duyurdu.ilaç ile ilgili yeni gelismeler 2018 de karşımıza çıkacak.
Ben hiv tedavisini Kuba nın bulacağına inanıyorum.
Bu isi ilac firmaları değil biyotekneloji yada gen tedavisi çözecek sanıyorum.Kuba biyoteknolojinin üssü konumunda ve bir çok kanser için aşı kullanmakta.
Daha acık konuşmam gerekirse ben biz hayatta iken bu virüsün ortadan kalkacağına inanıyorum.çünkü hersene artan azımsanmayacak bir rakam var.Bu rakam 10 yil icinde ozellikle batıda askerliği etkileyecek düzeye gelecek.mecbur kalacaklar tek tusla binlerce insanı öldürmeyi başaran teknoloji ile insanları kurtarmaya.diye düşünüyorum.
Bu isin piskopatları azımsanmayacak kadar çok.Bile bile bulaştıranlar çok fazla.daha geçtiğimiz gün sikayet uzerine birisi yakalndı 32 kdına bulaştırmış.Bu yakalananı.ya yakalanmayanlar?
Gen tedavisi veya biyotekneloji bu işi çözecek.10 yil içinde çözecek.Tabi doğrusunu Allah bilir

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Ocak 01, 2018, 10:46:26 ÖS »
Daha önce de dedim.

Bence:

Desene biz göremeyecegiz kesin tedaviyi

😔 :'(  :'(
« Son Düzenleme: Ocak 01, 2018, 10:47:55 ÖS Gönderen: hk »

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Ocak 01, 2018, 11:28:48 ÖS »
Bilim,tıp,teknoloji gelişiyor ve geliştikçe eskiden sadece hayal edilebilcek şeyler olacak. Bunu ortaya mutlaka koyacaklar. O kadar gelişme olurken Hiv  in kürünün bulunamıyor olması çok anlamlı olmazdı. Ben tam kürü görebileceğimize inanıyorum inşallah.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #9 : Ocak 01, 2018, 11:40:07 ÖS »
@Mavera güzel söylüyorsun teşekkür ederim ama farklı şeyler var.
Nedir farklı seyler dedigin ki. Mavera cok güzel yazmıs bencede hergun 1 hap iciyoz diye dünyanın sonu degil ya. Birden fazla kronik hastalıgı olanlar napsin, ben günde 12 tane hap iceni gordum, vefat etti kadıncagız menenjitten. Seker kolestrol tansiyon ne ararsan vardı, organlar falan cökmustu artık yillardir o kadar ilac icmekten. Hastanelerin dahiliye bolumlerinde boyle hastalardan cok vardır eminim.
Zamanında milyonları öldürdu hiv evet hatta halada öldürüyo ama tedaviye erisme gucu olmayan insanları. Bunun dısında hiv/aids olayını korkutucu yapan en buyuk faktor herzaman belirtirim. Bulasici bi hastalik olmasindan, bi insan psikolojik olarak bulastirici konumunda olmaktan rahatsizlik duyar. U=U kampanyası ile bunu yok etmeye calisiyolar. Daha bu sene baslayan bi kampanya ve cok hızlı yayiliyosa. 2020 icin konulan hiv stigmasini yok etme hedefine ulasilabilir.

Özetle; suan ictigimiz ilacların uzun vadeli zararları oldukca az ve hicbirimiz zaten o kadar uzun icmicez aynı ilacı. Cunku devamli yeni tedavi secenekleri cıkartilan bi hastaligimiz var. Ayrica bulastirici olmadigimizi savunan doktor ve kurumlarda gün gectikce artiyo. Kendinizi saatli bomba gibi görmeniz icinde bi sebeb yok. Üzülmeyin artık, unutmayın ki insanların buyuk cogunlugunun mutlaka bi hastaligi vardir. Sadece hastaliklarimizin isimleri farkli ve eminim ki gercekten hayat kalitesini etkilemeyen tek hastalıkta hiv galiba. Cunku hiv negatifken yaptigin-yedigin-ictigin herseyi pozitifkende yapabiliyosun. Eee daha ne ? Kimse hasta olmak istemez ama öyle bi dunya da herhalde öbür dünya denilen ölüm sonrasi yaşamda mumkundur :)
Su gibi berrak yeni bi hayat.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Ocak 02, 2018, 01:18:17 ÖÖ »
Daha önce de dedim.

Bence:

Desene biz göremeyecegiz kesin tedaviyi

😔 :'(  :'(

Neden tüm umutlarını kesin tedaviye bağlıyorsun veya kesin tedavi olmaması bu kadar üzüyor seni?
Şu anki tedaviler hepimize sağlıklı ve normal bir hayat fırsatı sunuyor.
Sadece ismen hiv pozitif kalıyoruz.
Evet ben de isterim kesin tedavi çıksın. Çok isterim. Ama çıkmıyor diye kahrolmuyorum. Sen de üzme kendini boş yere. Hayat devam etmeli. Ediyor. Kür çıkacak diye beklemekle veya çıkmıyor diye üzülmekle geçmez ömür.

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #11 : Ocak 02, 2018, 02:45:00 ÖÖ »
@Mavera , Cok haklisin bu halimize şükür etmemiz lazım, ama Hasta olmak beni cok fazla uzmuyor Aslinda..
Beni uzen sey, hastaligi paylasamamak, damgalanmak , duyanlarin aciyan ve korku dolu bakislari, kotu muamele gorebilme ihtimali..ki bunların örnekleri çok....bu yuzden Kesin tedaviyi erken olsun istiyorum.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Ocak 02, 2018, 08:41:39 ÖÖ »
Daha önce de dedim.

Bence:

ben siteye üye olalı 4 ay olmuştur belki...kesin kürle ilgili hatırladığım 4.başlık bu...hatta itiraf edeyim birindede ben konuyu hortlatmıştım..yani ayda bir nerdeyse kesin kür konusu var forumda...ki bencede bu forumda olan nerdeyse herkesi ilgilendiren bi konu...yeni haberlerin gündeme getirilmesi vede siteye yeni gelen arkadaşlar olduğu için gündemde tutulması iyi olur...

şimdi gelelim ana mevzuya...

yukarıda mavera o kadar güzel özetlemişki üstüne ne desek boş olur...aynen bende katılıyorum..
hatta üstüne destekleyici bi örnek vereyim... fehmi hocaya laf arasında 10 yıl içinde kesin kür çıkarmı diye sorduğumda hoca 10 yıl içinde yüzde 3 ihtimal veriyorum dedi..daha öncede yazmıştım. fehmi hocada aynı maveranın dediği gibi düşünüyor..
  şimdi diyeceksinizki internette haberler var...yok kesin kürün eli kulağında yok bugün yarın çıkıyor...yok israil buldu yok avustralya gen tedavisini buldu...

arkadaşlar bu haber sitelerini belki ben googleda 100 belki 200 kez arattım inceledim...bir çoğu bilimsel dayanak olmadan tamamen tıklama almak,ziyaretçi çekmek için yapılan haberler...

hemen bi googleda hiv kesin tedavi araması yapın.  misal
http://khosann.com/aidse-kesin-care-amerikali-doktorlar-hiv-virusunu-insan-dnasindan-sildi/

bi sürü sonuç var...yukardaki 2015 haberi aradan 3 yıl geçmiş mesela...daha eski haberlerde var.. 2010 ,2012 haberleride var..

bazı üniversiteler ve sağlık kuruluşlarıda  sırf reklamlarını yapabilmek ve basında yer almak adınada böyle açıklamalarda bulunuyorlar sanki..

lafı uzatmayayım..  çok güzel bi söz var..SEN ÖNÜNÜ KIŞ TUT...YAZ ÇIKARSA SENİN BAHTINA..

NOT:   bana kalırsada 2030 dan sonra olumlu gelişmeler bekliyorum...kesin kür hakkında...kesin kürün bi gün çıkacağınada inanıyorum...ama o günü biz görürmüyüz ..işte bütün mesele orda....

heavy-stuff

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Ocak 02, 2018, 09:25:16 ÖÖ »
doktorlar dahil neredeyse herkes, Turkiye'de olecegimizi veya onlara bulastiracagimizi dusunuyor.
kimse diyabeti onemsemezken,kanserden farkimiz icimize atmamiZ
izole edilmemiz, isaretlenmemiz ve icimize atmamiz

zaten bir cok birey escinsel oldugunu saklamakla travmatize oldu bu toplumda, bu da onun devami ve benzeri

4 senede bir olan 29 subat -leap day- artik 'hidden disease day' - gizli hastalik gunu- olarak kutlaniyor.
yeryuzunde su an 7.000 civarinda tanimli hastalik var ve bunlarin en fazla 500 tanesini tedavi edebiliyoruz.

insanlik tarihinde en zarar vermis 5 hastaliktan biri ama en cok yatirim ve arastirma yapilani da hiv.

kolay tedavilerin cikmasi, yeni enfeksiyonlari onleme, hatta ilacsiz tedavi denen remisyon bile yakin hedefler oldu.

kur mutlaka bulunacak ama kur o sekilde adim adim yaklasacak ki, kur olsada olmasada cok onemli olmayacak.

hergun hayatta oldugum icin sukrediyorum.
ama kur daha once hic bu kadar optimistik sekilde inanilan bir hedef olmamisti.

hayat devam ediyor

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #14 : Ocak 02, 2018, 10:09:27 ÖÖ »
İşte bizim amacımız da bu önyargı ve bilgisizlikle mücadele etmek olmalı.
Hiv'i zor yapan kötü yapan tek şey şu anda hala hiv pozitiflere karşı olan haksız ayrımcılık. İnsanlar öğrense, bilgilense, sıradan bir hastalık olsa herkes için.