Mavi-Banner

Gönderen Konu: Kabin Memuru(Hostes,Host)  (Okunma sayısı 1134 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Zarifolan

• Yeni Üye
  • *
Kabin Memuru(Hostes,Host)
« : Aralık 29, 2017, 05:13:07 ÖS »
Merhabalar forumda çok ama çok yeniyim.Hiv pozitif birinin kabin memuru olmasında herhangi bir engel varmı?
Hangi şirketler bu konuda problem yaratıyor veya hangileri test uygulanmıyor?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Kabin Memuru(Hostes,Host)
« Yanıtla #1 : Aralık 29, 2017, 06:04:42 ÖS »
İşe ilk girerken bakılıyor, rutin senelik kontrollerde ise hiv bakılmıyor diye biliyorum. Normalde hiv pozitif çalıştırmazlar ama, bir arkadaşımız bu yüzden başka bahanelerle işten çıkartılmıştı. Ancak bir kere girmişsen rutinlerde çoğu yerde bakılmadığı için rahat rahat işine devam eden arkadaşımız da var.

Daha ayrıntılı bilgi verebilecek arkadaşlar vardır.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Zarifolan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Aralık 29, 2017, 06:44:16 ÖS »
İşe ilk giriş için net bilgi almak istiyorum ve sanırım tek kaynağım burası.
Pozitif olan birey hiçbir şekilde kabin memuru olamıyor mu? :/

umutxxx

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Aralık 30, 2017, 02:53:34 ÖÖ »
Üzülerek söylüyorum ki ilk ise giriste bakılıyor,kesin bilgidir; ama söyle de bi durum var saglık raporları özel hastanelerden alınıyor,yani bi yolunu bulabilirsin belki,hiç bi mevzuatta hiv pozitif çalıştırılmaz yazmıyor hepimiz dikkat ettiğimiz sürece sağlıklıyız,o yuzden yöntem etik mi değil mi tartısılır ama bence bi yolunu bul baskasını götür yanında onun kanını ver .

Zarifolan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Aralık 30, 2017, 10:49:54 ÖÖ »
Peki çok teşekkür ederim.Dediğiniz yöntemi yapabilir miyim?
Bir başkasının kanını verebilir miyiz?
Bunu yapmak zor mu?

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #5 : Aralık 30, 2017, 12:37:16 ÖS »
Bu kural dünyanın heryerinde var herhalde, net hatırlamıyom  1 ay oldu haberi göreli ama Ingiltere de bi pilot tu galiba. Pozitif diye kovulmus, sonra hakkini aramis mesleginin basına gecebilmis tekrardan. Benzer bi olayda yine yurt dısında bi aşçı icin olmustu. Hos bizim ülkemizde malesef ki hak arayanı taşlıyolar, başkasının adına lan vermesi ne kadar dogru ya da etik bilemem ama bize vebalı muamelesi yapan asıl ucube insanlar utansın. Ne sacma ucakta görevli olan biri pozitif olsa ne olucak ki, yolculara bunu bulastirmasini hangi durumda mumkun goruyolarda işe almiyolar acaba
Su gibi berrak yeni bi hayat.

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Aralık 30, 2017, 04:46:59 ÖS »
Ne yazıkki hiv testi istiyorlar.o meslek grubunda.gerçi şimdi çoğu meslekle isteniyor veya gizliden gizl'ye yapıl.yor

Bro

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Aralık 30, 2017, 06:15:54 ÖS »
Kabin memurları acil durumda yolcuya müdahele etmek zorundalar ve bunun için ilk yardım eğitimi alıyorlar.Herhangi bir yeri kanayan bi yolcuya müdahale etmesi gereken bir durumda bulaş riski olmaması için pozitif bireylere bu iş konusunda zorluk çıkabiliyor.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #8 : Ocak 03, 2018, 11:33:47 ÖÖ »
kabin memeurluğu  ilk işe  girişte  tam teşekküllü hastaneden sağlık raporu almak zorundasın  ve  bu sağlık rapaorunda  sadece  hiv değil, hepatit  gibi   bütün herşeye ama  herşeye  bakılıyor .

Bunun  bir yolu  ya da  çareşi bir  başkasını  yanında  götürüp  kan  verdikme derseniz  bence  bu riskli bir davranış   yol  yordam  bilmeden  böyle  birşeye  kalkışan  biri illa  bir falso ve  panik  yapacaktır 

bu   panik  haliyle  yakalanırsa  ve ilgili mercilere  şikayetçi  olunulursa  belki  de  sicili  olumsuz  yönde  bile  etkilenecektir.

yani  yaparken a-dan  z-ye  dikkatlice  düşünmek  gerekli  bu  konular çok ince  ve  çok  hassas

hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Ocak 03, 2018, 11:36:46 ÖÖ »
ama   illa da  illa  ben  kabin memuru  olmak istiyorum diyorsan  ucuz  uçak  bileti satan  firmalar  az çok  firma  isimleri  biliyorsunuz  daha az  kurumsal  olan  firmalar  işte  p ile  başlayan  o  ile  başlayan  firmalar  işe ilk  girişte  sadece  hemoğram  istiyorlar

ama  verdikleri maas 500 euro ve geleceğin  yok 20 sene de  500 euro  maaş ile  nasıl  yaşanılır  düşünce  konusu .

daha  sonra  tecrübe  edip  kurumsal  firmaya  geçerim  desen  dediğim  üzere  tam  kapsamlı  bakıyorlar  .

sana  tavsiyem yolun  başındaysan  farklı planlar  yapman
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Zarifolan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Ocak 04, 2018, 08:22:24 ÖS »
Gerçekten zor mu bir başkasının benim adıma kan vermesi.
S ile başlayan havayolu bu konuda nasıl?
Bir bilginiz varmı?
Gerçekten bu işi istiyorum.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #11 : Ocak 04, 2018, 09:45:31 ÖS »
s ile  başlayan  firma da  t ile  başlayan  firmanın  kardeşi  o firma da  tam  kapsamlı  olarak  sağlık  taraması  yapıyor

tam  olarak  saglık testi istemeyen  iki  firma  var sadece

oooo

ve pppp ile  başlayan  firmalar

Carsonfrankie

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Ocak 04, 2018, 10:32:00 ÖS »
İş nedeniyle yurtiçi ve avrupaya çok uçuyorum.takibim olan hastaneden bildiğim kaç kişiyle karşılaştım kabin memuru olarak.hatta çalıstıgım firma özel sigorta evveli kapsamlı test yaptıracağinı söyleyince hastanede doktorlara sormuştum, HIV+lik engel olurmu diye. Doktor, en problem olan meslekler olan hemşirelik pilotluk hosteslik polislikte bile artik problem olmuyor.bizim çok bu mesleklerden hastamiz var çalışıyorlar demişdi.
Ancak ülkemizde yasal engel olmasada insanlar önyargılarıyla hareket ediyor.

Taurus

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Ocak 05, 2018, 09:22:00 ÖÖ »
İş nedeniyle yurtiçi ve avrupaya çok uçuyorum.takibim olan hastaneden bildiğim kaç kişiyle karşılaştım kabin memuru olarak.hatta çalıstıgım firma özel sigorta evveli kapsamlı test yaptıracağinı söyleyince hastanede doktorlara sormuştum, HIV+lik engel olurmu diye. Doktor, en problem olan meslekler olan hemşirelik pilotluk hosteslik polislikte bile artik problem olmuyor.bizim çok bu mesleklerden hastamiz var çalışıyorlar demişdi.
Ancak ülkemizde yasal engel olmasada insanlar önyargılarıyla hareket ediyor.

Hiv + bireyler polis olamaz. Kesin bilgi.

genjutsu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Ocak 05, 2018, 09:56:43 ÖÖ »
yani başkasının kanını vermek neden zor olsun ki? etik midir değil midir orası tartışılır ama yanında senin cinsinden biriyle gideceksin, bankoda işlemleri yaptıracaksın, kan alma odasına da elindeki kağıtla o arkadaşın girecek. nasılsa başka bir odada kan alınıyor, işlem kağıdında da fotoğraf yok bildiğim kadarıyla. zaten hemşire robot gibi alıyor kanı hastanın yüzüne bile bakmıyor.