Mavi-Banner

Gönderen Konu: Boğazda kızarıklık ve şişlik  (Okunma sayısı 375 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tobeornottobe

• Üye
  • *
Boğazda kızarıklık ve şişlik
« : Aralık 26, 2017, 09:07:44 ÖS »
Herkese merhaba dünden beri beni çok çaresiz bırakan yüksek ateş boğaz ağrısıyla uğraşıyorum resmen hayattan soğuttu beni inanılmaz bi halsizlik var üzerimde ve tek olmamında tabi psikoloji anlamında yıpratıcılığını söylemiyorum :( ailemden uzakta yaşama fikri hoşuma gidiyodu ama bu hastalıktan sonra bunuda sorgular oldum ilaç kullanıyorum bakalım umarım yakın zamanda iyileşirim

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Boğazda kızarıklık ve şişlik
« Yanıtla #1 : Aralık 26, 2017, 10:51:59 ÖS »
@Tobeornottobe , geçmiş olsun arkadaşım.
Eczaneden ballı boğaz spreyi bulabilirsen Al ve direk Boğaz’a doğru kullan..
Çok iyi geliyor. 
Halsizlik içince acılı, sirkeli, limonlu tavuksuyu çorba iç.
Birde bol bol sıcak ballı ihlamur çayı içmeni öneririm.
« Son Düzenleme: Aralık 26, 2017, 10:53:53 ÖS Gönderen: hk »

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Aralık 26, 2017, 11:09:58 ÖS »
Herkese merhaba dünden beri beni çok çaresiz bırakan yüksek ateş boğaz ağrısıyla uğraşıyorum resmen hayattan soğuttu beni inanılmaz bi halsizlik var üzerimde ve tek olmamında tabi psikoloji anlamında yıpratıcılığını söylemiyorum :( ailemden uzakta yaşama fikri hoşuma gidiyodu ama bu hastalıktan sonra bunuda sorgular oldum ilaç kullanıyorum bakalım umarım yakın zamanda iyileşirim

kardes git hemen nöbetçi eczaneden zolax 200mg içinde 7 tablet olandan 2 kutu al ve sabah aksam 1 er tane gunde 2 kez iç hiçbirşeyın kalmaz 2 ay cektım ben o illeti, biz pozitifler ıcın ınanılmaz guzel bır ılac boğaz için

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Aralık 26, 2017, 11:10:44 ÖS »
benım yazılarımı oku geçmeyen boğaz ağrısı başlığı ne demek ıstediğimi gayet iyi anlarsın

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Aralık 26, 2017, 11:12:48 ÖS »
ateş varsa acilden giriş yap direk serum takarlar ve 30 dakıkada normale dönüyorsun abicim

ama dediğim ilacı mutlaka kullan

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Aralık 27, 2017, 07:32:57 ÖÖ »
Zolax dediğin mantar ilacı her boğaz ağrısı ateş mantar demek değil ki. Çoğunluğu viral oluyor tedavi gerekmiyor istirahat, bol ılıksıvı alımı tedavi. Az kısmı bakteriyel oluyor antibiyotik gerektiriyor. Çok çok daha azı mantar. Bunun kararını dr verebilir ancak.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

lifeisagame

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Aralık 27, 2017, 12:59:20 ÖS »
Düzelirsin canım mevsimsel hastalıklar bunlar, üşütmüşsündür. Herkesin başına geliyor malum havalar bir soğuyup bir ısınıyor hastalık kapmaya müsait bir iklim. Doktorun verdiği ilaçları kullan 10 güne bir şeyin kalmaz

Tobeornottobe

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Aralık 27, 2017, 04:37:44 ÖS »
Hepinize çok teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için maalesef eşcinsellik yüzünden biraz izole yaşarken üstüne birde hiv eklenince iyice izole yaşamak zorunda kalıyorum toplumun ön yargıları yüzünden o yüzden burda yazdığınız her bir kelime için size teşekkür ediyorum sayenizde kendimi yalnız hissetmiyorum. Bu arada doktora gittim tonsilit dedi beyaz lekeler var boğazımın üzerinde heralde bu aralar böyle bi enfeksiyon salgını varmış sizlerde çok dikkatli olun

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Aralık 27, 2017, 05:43:01 ÖS »
İzole yaşamak senin seçimin değilse bundan rahatsızlık duyuyorsan ve mutsuzsan psikiyatri uzmanına ve psikoloğa giderek tedavi alabilirsin. Bu sayede tedavi ile kendini ve hastalığını kabullenip, rahatlaya**k daha mutlu ve rahat yaşayabilirsin.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.