Mavi-Banner

Gönderen Konu: TEYİT İÇİN SORMAM GEREKİYOR  (Okunma sayısı 645 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kemoz

• Yeni Üye
  • *
TEYİT İÇİN SORMAM GEREKİYOR
« : Aralık 23, 2017, 01:35:04 ÖS »
Selamlar,
Kan gurubum ab RH-. ÇOk az bulunan bir gurup olduğundan sık sık kan veriyorum. Daha bu sabah bir hastaneye gittim kan vermek için. Bir kadıncağızın ameliyat için ihtiyacı varmış. Örnek kan aldılar sabah. Sonra hastaneden ayrıldım berbere gittim. Benim başım kel... Kafamı jiletle tıraş ettiriyorum. Berber normal kafamı köpükledi. Sonra jileti tıraş etmeye başladı. 2-3 defa aldı kafamı sonra bir anda durdu ve bana çaktırmamaya çalışarak jileti değiştirdi. Ne oldu dedim? Abi değiştirmeyi unutmuşum dedi... Benim de bildiğim Hiv virüsü dış ortamda çok fazla yaşayamıyor. Zaten kafamda bir kesilme vs de olmadı. Berber çocuk usturanın jiletinin dün akşamdan kaldığını flian söyledi (tabii ne kadar güvenilir onu da bimiyorum) O yüzden kafaya takmadım fazla.

Aradan yarım saat geçti hastaneden aradılar. Kan verebilirsiniz, hazır olun sizi arayacağız dediler. Şimdi de aklıma takıldı... Sonuçta kan vereceğim...

Bildiğim böyle bir bulaş olması çok çok çok küçük bir ihtimal ama dediğim gibi kan vereceğim. Hastaneye tekrar gittğimde, tekrar hemşireye söyleyeyim mi söylemeyeyim mi bilemedim? Çünkü biliyorsunuz kan vermek için inanılmaz detaylı bir form doldurtuyorlar.

Burada bir danışayım dedim.

Böyle gereksiz bir soruyla vaktinizi aldığım için de ayrıca özür dilerim.

Herkese sağlıklı günler dilerim.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: TEYİT İÇİN SORMAM GEREKİYOR
« Yanıtla #1 : Aralık 23, 2017, 03:35:02 ÖS »
Anlattığın şekilde bulaş olma ihtimali hiv için sıfıra yakın, hepatitler için ise çok düşük. Tabi sende ciddi kanama yaratacak bir kesik olduysa ve kullanılan jilette de hala eski kan varsa olur bu risk.

Berberden hiv ile enfekte olan ben hiç duymadım. Araştırdığımda da bu şekilde kanıtlanmış hiv bulaşı yok. Hiv bulaş yolları belli: 1-korunmasız cinsel ilişki 2-direk kan teması yani damar içi ortak şırınga kullanımı veya kan nakli 3-anneden bebeğe sütle

Ama hepatit duyduğum oldu, hepatitler sonuçta daha dayanıklı virüsler dış ortama.

İçin rahat edecekse hastaneye söyleyebilirsin. Ancak böyle zorlama bir senaryo uydurmadıysan tabi.
« Son Düzenleme: Aralık 23, 2017, 03:38:59 ÖS Gönderen: Mavera »
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

kemoz

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Aralık 23, 2017, 05:37:12 ÖS »
Bende ciddi kanama yaratacak kesik olmadı.  Jiletteki kanı da görmüş değilim. Hatta büyük bir ihtimalle jilet dün akşamdan kalma. Yani üstünde herhangi bir virüs varsa da saatlerdir dış ortamda. Zaten ben de söylediğiniz şekilde düşünüyorum. Ama dediğim gibi bu sabah benden kontrol için kan aldılar. Kanı alırken de bir form verdiler, içinde inanılmaz detay sorular vardı. Son2 haftada dişçiye gidip gitmediğimi hatta son iki haftada hapisten çıkmış biriyle cinsel ilişkiye girip girmediğimi vs bile sormuşlardı? Biraz şaşırdım o kadar detay sorunca. Hemşire hepsinin önemli olduğunu söyledi.

Kan gurubum zor bulunan bir gurup. Acil durumda beni çağırmak üzere ismimi aldılar. Şimdi kan vermek için gidip de bu durumu anlattığımda sıkıntı olur da, kadını ortada bırakırsam derdi sardı.Sonuçta ağır bir ameliyat geçirmiş olacak. O yüzden danışmak istedim. Ama sanırım ne olursa olsun dediğiniz gibi dile getirmek lazım. Sonuçta onlar çok daha iyi muhakemesini yaparlar.

Zorlama bir senaryo uydurmadım ama siz de haklısınız. Eminim böyle çok saçma sorularla karşılaşıyorsunuzdur. Yardım için tekrar teşekkürler.

lifeisagame

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Aralık 23, 2017, 08:08:02 ÖS »
@kemoz Dostum bir şey olmaz ya hastalık hastasısınız yemin ediyorum

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Aralık 23, 2017, 08:24:12 ÖS »
Serin hikaye.

Filiz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Aralık 23, 2017, 11:33:56 ÖS »
      Konuyu  toparlıyorum
1 Berbere gittiniz
2 Akşamdan kalan jilet değiştirilmemiş  fark edilince tıraşın yarısında değiştirilmiş
      Burada tek sorun berberin hijyen kurallarına uymamış olması
 Başka sorunuz var mı?  Virüs neresinde bu olayın

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Aralık 24, 2017, 01:33:20 ÖÖ »
kemoz

kendine puzzle al kardes onunla uğraş benı kızdırma

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
« Yanıtla #7 : Aralık 24, 2017, 08:45:18 ÖÖ »
Bizim durumumuz ortada en azından ne olduğunu biliyoruz.
Ama paranoya yaparcasına acabaşarın içine girmiş kişiler böyle durumların içindem kolay kolay çıkabiliyorlarmı.?
Yok elim vajinaya değdi sonra penisime değdi,
Yok parmağımda yara kabuğu vardı partnerim emdi,
Yok tanımadığım birinin bardağından su içtim ya aidsliyse diş kanaması varsa bardak vasıtasıyla bana geçtiyse,
Yok arkadaşım sivilcemi sıktı fazla irin çıkmadı ama tırnaklarını yeni kesmişti bulaş olmuşmudur.?

İnanın bu kadar paranoya yapan kişilerin elinde internet olmasa kimseyede bişey soramasalar şizofren olur çıkarlar. Allah göstermesin..

Tabi onlarında elinde değil, beyinleri gerçeğin dışında fantastik düşünce lere sürüklüyor. Allah onlarında yardımcıları olsun nediyim.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Aralık 24, 2017, 09:53:33 ÖÖ »
Yeterince cevap verilmiş sanırım.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.