Mavi-Banner

Gönderen Konu: Apotex ilaç firmasının sahibinin villasında öldürülmesi  (Okunma sayısı 522 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Merhaba arkadaşlar.

Bugün aldiğım bir haberi ve bu haber neticesindeki bir umutsuzluğumu sizlerle patlaşmak istedim..

Apotex ilaç firması sahibi ve eşi bugün evinde öldürülmüş olarak bulundu.Son derece lux ve yüksek güvenlik ile korunan bir villada ilaç şirketinin sahibinin ölü bulunması sıradan bir olay değildir kanısındayım.

2002 yılında bir mahkemenin temyiz kararı kaldırilmıştı ve davanın Aids ile ilgili olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda hiv ile ilgili buhulu iddialar yeniden acaba dedirtmektedir.

Öteden beri savunulan bir tez vardır.bu kadar hiv li hasta varken bu parayı kazanmak istemeyen mi olurki hiv bilerek çözülmesin gibi mantığa da şık gelen bir tezdir bu.

Fakat "can" faktörünü içine almayanbir tezdir bu.Bu son yaşanan öldürme hadisesi göstermiş olduki birileri istemedikçe,ilaçtan parada kazanamassın,ilaç ile hayatta kurtaramassın.

Tıp aleminin bukadar geliştiği günumüzde ,"Allah bir dert yaratmışsa şifada yaratmıştır"kanununun aynı yerinde durduğu halde,hala ölümcul hiç ama hiç bir hastalık için kesin tedavin olmadığı gerceği ile ilaç firmasının sahibinin eşi ile birlikte öldürulmüş olmasının açıklanacak çokta bir yanı yoktur.

Eski bir ilaç pazarlamacısı olarak, Bir çok kişi gibi bende, hiv virüsü gibi birçok hastalığın kesin tedaviye ulaşmasının engellendiğini duşünüyorum.

Bir çok bilimsel çalışma söylediğinizi duyar gibiyim.
Soru şu;
Bilimi,bilim yönetmiyorken hangi bilimsel çalışma ne ispat edilebilir?

Hiv maymundan geçti,neymiş yıllar önce kan vermiş kiside hiv bulunmuş demekki hiv yapay değil gibi söylemlere katilmıyorum.Nasıl olsa maymundan geldigimiz saçmalığını bile duymuşken dünya bunu deyiverseler ne olur ki
Bunlar pek ala kitabına uydurulacak şeylerdir.1 laborantra 100 bin dolar vererek çok eski bir kana hiv bulaştırip sonrada
" bakın gördünüz mü taaaaa ozamandan beri hiv varmış" DEDİRTMEK çok mu zordur??
İnanın koca ilaç şirketi sahibi öldürmekten çok daha kolydır.

Son sorum...
Yarın hiv in kesin tedavisini bulan bir kişiye öldürulen ilaç firması sahibi kişi, sadece ima edilse bile bu tedaviyi duyuracak babayiğit var mıdır??

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Apotex ilaç firmasının sahibinin villasında öldürülmesi
« Yanıtla #1 : Aralık 16, 2017, 01:58:52 ÖS »
Kaynak?
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Aralık 16, 2017, 02:11:23 ÖS »
@Mavera ben konuşmamın başında şahsi bir şey paylaştığımı beyan ettim.Bilimsel bir çalışmada sunmadım.dolayısı ile neye kaynak istediğini anlamadım?
Bir hadisi şerif de paylaştım ona mı kaynak istiyorsun?

Apotex firmasının sahibinin öldürmesi haberini soruyorsan kaynak benim.Yalan mı söyleyeceğim.
Eski ilaç firmamdan öğrendim.Apotex firması ile bağlarımız vardı.

« Son Düzenleme: Aralık 16, 2017, 02:17:50 ÖS Gönderen: Fatih »

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Aralık 16, 2017, 02:18:26 ÖS »
Yok yok haberin kaynağını sormuştum, buldum:

http://business.financialpost.com/news/apotex-founder-barry-sherman-and-wife-found-dead-ontarios-health-minister

Evet evlerinde ölü bulunmuşlar, ancak nasıl ölmüşler neden ölmüşler henüz bilgi yok. Hiv ve aids hakkında da araştırmaları/bilgileri olduğu yazmıyor, kan sulandırıcı olan plavix ile ilgili çalışmaları varmış sanırım. Tabi çok yardımsever ve iyi insanlar oldukları söyleniyor. Gene de olayın tam detaylarını bilmeden 'hiv tedavisini çıkaracaklardı o yüzden paragöz kapitalist ajanlarca öldürüldüler!' demek çok mantıklı gelmiyor bana. Toprakları bol olsun.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #4 : Aralık 16, 2017, 02:25:31 ÖS »
http://www.bbc.com/news/world-us-canada-42375152

Cinayete kurban gitmeleri hivin kesin tedavisini bulmasinlar diye degildir ama eminim ;)

Söyle bi mantik yurutelim, hivin kesin tedavisinin olmamasi neden mantiksiz geliyo sizlere, hiv disinda binbir cesit hastalik var degil mi, kaldiki teorikte hivden daha kolay kesin caresini bulmak. Ama neden bulamiyolar, herkes ölsün dünya nufusu azalsin geriye az bi insan kalinca da ölümsüzlugumu cikaririz diyolar. Dünya da 7 milyar insan varsa, amac nufusu azaltmaksa neden insanlari yasatmak icin ugrasiyolar. Amac ilac firmalari koseyi dönsünse, neden ülkelerin kasaları bosaliyo. Bir ulke bir ilac firmasindan daha mi degersiz. Amerika ve Ingiltere ilaclar konusunda iyi, amerika da bir milyondan fazla, ingiltere de 100binden fazla pozitif var. Kisi bası aylık ilac maliyetini topladiginda, bu ulkelerin kasasına ne kadar cok zarar oluyo. Ama ulkeler kendi bilim insanlarina; Aman ha sakın kesin tedaviyi bulmayin, sizin cebiniz dolsun yeterki. Bizim milyarlarca dolarimiz hastalarin ilaclarina gitsin muhim degil mi diyolar
Su gibi berrak yeni bi hayat.

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Aralık 16, 2017, 02:27:58 ÖS »
@Mavera bundan bahsediyorum bende dostum.Birilerinin istediği kadar biliyoruz.
ben bildiklerimi paylaştım.
Çalışmaları vardı.2002 yılında mahkemeleri dahi olduğunu bu mahkemede temizin kaldırıldığınıda biliyorum.

Küresel yönetim isimli ktabtan tutta okadar çok çalışması var ki

Sana sadece bir bağlantı adresi kopyalıyorum.ingilizce oraya bakarak bile nasıl alakadar olduğunu çözersin.
http://www.apotex.com/apotriavir/

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Aralık 16, 2017, 02:31:08 ÖS »
@Mavera demissin ya küresel güçler olduğunu düşunmek istemiyorum diye :) ben bugün ne kadar umutsuz kalmışsam güne sen okadar iyimser kalkmışsın :)
5.4 milyon dolara satilığa çıkarılan villa ,ilaç devi,forbes sayılı zengini ,yüksek güvenlikle koruma ve iki ceset :))

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Aralık 16, 2017, 02:33:09 ÖS »
@TransBeril kendin vermissin cevabını mutluluk sarhoşu:)
Mesele sadece hiv değil
Ne demişim hiç bir ölümcül hastalığın tedavisi yok.dikkat çekmek istediğim konu bu.hepsinin çok çeşitli çooook pahalı tedavileri var ama kesini yok

candleght

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Aralık 16, 2017, 03:32:12 ÖS »
içinde aidsinde olduğu bu tarz söylemleri insanlara kapitalizmin gücünü göstermek amacıyla stratejistik, politik tartışma programlarında tedavisi varmış ama işte şöyle böyle komplo teorisi gibi zaten söylüyorlar, benim abesle iştigal ederek duyduğum bir şey değil bu en yakınıyla birlikte öldürülen diplomatlar, başkanlar, kanser ilacı bulunmuşlar vs. filan.. burda amaç ne? ucu kabahate çıkartılan, dincilik sopasıyla çelik çomak oyunu oynama misyonerliği mi?
« Son Düzenleme: Aralık 16, 2017, 03:35:36 ÖS Gönderen: candleght »

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Aralık 16, 2017, 04:21:26 ÖS »
@candleght ortaya birşey koy.
Ben ortaya bir şey koya**k yorumda bulundum.yorumunun içinde ortaya birşey koy.

Ne ile izah ediyorsun bir ilaç devinin sahibinin öldürülmesini?
3 5 tane kakafası atmış şehir eşkıya 5 milyon dolarlık villaya girmiş forbes sayılı zenginlerinden karı kocayı öldürmüş.mü diyelim?ne ile izah ediyorsun ortaya birşey koy.

Konuyu dincilige nasıl çıkardın anlayamadım.

rekli35

• Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Aralık 16, 2017, 10:49:02 ÖS »
Bencede hivin kesin tedavisi mümkün ama çıkarmıyor lar.

wulfwulf

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Aralık 17, 2017, 12:42:42 ÖÖ »
Ölümcül hastalıkların çaresi yok derken? Şu anda yok ama ileride olmayacağını bilemeyiz. Zamanında verem milyonları telef etti, antibiyotikler bulunmadan önce en küçük bakteriler insanları öldürdü. Bence komplo teorileri üretip kendimizi üzmeye gerek yok. Emin ol Amerika bunu gizliyorsa Çin çıkarır, Rusya çıkarır. Tedaviden kazanacakları para için hiçbir ilaç firmasını vs umursamazlar.
Tani: 08.05.2017 - Ilac: Triumeq
-------------------------------------------
CD4: 472, RNA: 108000 - 01.06.2017
CD4: 605, RNA: 144 - 06.07.2017 :)
CD4: 635, RNA: Undetectable - 05.10.2017 :D
CD4: 645, RNA: Undetectable - 08.01.2018
CD4: 625, RNA: Undetectable - 12.04.2018

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Aralık 17, 2017, 11:57:10 ÖÖ »
@wulfwulf ilaç pazarlamacısı olarak hiç bir sağlik çalışmasında  duymadim çinide Rusya yıda .hele hepe ilacta.Hele Çin hala yöresel kullanıyor bile diyebilirim.

Verem antibotik ile tedavi edilmiyor.Antibiyotikler yokken pek ala doğal reçeteler vardı.Küçücuk viruslerden insanlar olmezdi.
Senin dediğin gibi olsaydı Gazi diye bir makam olmazdı.Eli kesilen ayağı kesilen herkes enfeksiyondan ölurdü.Yok öyle birşey...

Aynı soruyu sanada soruyorum.
Ne ile izah ediyorsun konu başlığını ??
« Son Düzenleme: Aralık 17, 2017, 04:07:14 ÖS Gönderen: Fatih »

candleght

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Aralık 17, 2017, 12:04:58 ÖS »
@Fatih biz de pozitifiz...konu zaten fobik bir konu, ayrıca anımsatma ihtivası da ayrı bir takıntı. lafla peynir gemisi yürüten, göz dağı veren bilmemneciler çok var ortada. bunu birinin parmak ile göstermesi bir şeyi hangi tezin antitezi ya da tezatın zıt doğrusu yapacak?. sürekli istismarın eşiğine düşmekten başka bir durumun içinde olmaktan hiç bi işe yaramazken! bunu yayınlatan yayın organları mevcutken!!! burada konuşmanın bi manası yok. varmışta işte şöyle böyle anlayıverin işte. televizyon karşısındaki zamanınızı dizi, müzik magazin vs. tv izliyorsanız. farketmezsiniz bu konuşmaları. dinciler de iyi pay yapıyorlar kendilerine bu rahatsızlığı cevap gibi helaka yormaları ayrı bir ağzılarda sakız afyonu olduğu da bi gerçek. hak bela yazmaz kul azmadıkça vs. gibilerinden. neyi neye göre anlıyorlarsa! kötü günler umarım gelmez, devletimize zevale girmez.. hepinize saygılar.

sen bile farketmişsin ve aşağıda şu şekilde yazmışsın.

Öteden beri savunulan bir tez vardır.bu kadar hiv li hasta varken bu parayı kazanmak istemeyen mi olurki hiv bilerek çözülmesin gibi mantığa da şık gelen bir tezdir bu.

Fakat "can" faktörünü içine almayanbir tezdir bu.Bu son yaşanan öldürme hadisesi göstermiş olduki birileri istemedikçe,ilaçtan parada kazanamassın,ilaç ile hayatta kurtaramassın.

Tıp aleminin bukadar geliştiği günumüzde ,"Allah bir dert yaratmışsa şifada yaratmıştır"kanununun aynı yerinde durduğu halde,hala ölümcul hiç ama hiç bir hastalık için kesin tedavin olmadığı gerceği ile ilaç firmasının sahibinin eşi ile birlikte öldürulmüş olmasının açıklanacak çokta bir yanı yoktur.
« Son Düzenleme: Aralık 17, 2017, 12:09:19 ÖS Gönderen: candleght »

iparilogos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Aralık 17, 2017, 08:13:07 ÖS »
böyle mantıksız bir iddia olabilir mi?
İlaç firmaları araştırmalarını evlerinin salonunda yapmıyorlar, bunun için bir sürü ekip, hastane, üniversite, profösörler çalışıyor.
İki kişi öldürülünce bu araştırmalar onlarla beraber yok olmaz yani :)