Mavi-Banner

Gönderen Konu: Sonuç yanındaki sınırda yazısı  (Okunma sayısı 603 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Slayer001

• Yeni Üye
  • *
Sonuç yanındaki sınırda yazısı
« : Aralık 15, 2017, 08:58:45 ÖS »
Iyi aksamlar arkadaşlar benim test sonuçlarımin yanında hep bi sınırda negatif yazıyordu bu ne demek doktoruma soramadım o an şuanda iş dolayısıyla şehir dışındayım yardımcı olursanız sevinirim

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Sonuç yanındaki sınırda yazısı
« Yanıtla #1 : Aralık 15, 2017, 10:32:58 ÖS »
Sınırda negatif diye yazmaz genelde, ismini göstermeden fotosunu çekip atarsan yardımcı oluruz. Sınırda negatif gelenler şüpheli kabul edilir ve yeniden çalışılır. Yanlış anlıyor olabilir misin?
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Slayer001

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Aralık 15, 2017, 10:39:35 ÖS »
Kâğıtta da en sonda (Negatif
                                       SINIRDA)
YAZIYORDU

TSiz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Aralık 15, 2017, 11:48:03 ÖS »
Sonucun bu 3 seçenekten biri olabilir.
1-negatif
2-indeterminate
3-  pozitif
Doktorun sana sınırda pozitif demiş olabilir fakat  sonuca sınırda negatif yazacaklarını sanmıyorum. Doğrulama için tekrar kan istediler  mi senden?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Aralık 16, 2017, 08:18:41 ÖÖ »
Ben sınıra yakın bir değer göremiyorum. Neden öyle yazdıklarını doktoruna sormalısın. Bence aldıkları referans değerleri tarif ediyorlar. Anti hiv için mesela 0.9-1 arası sınırda değerdir tekrarlanmalıdır bu yüzden onlar referans olarak 0.89 a kadar almış. Her halükarda senin anti hiv değerin 0.3 yani sıkıntı yok. Test süren başlığımızda yazana uyuyorsa tabi ki.
« Son Düzenleme: Aralık 16, 2017, 08:20:54 ÖÖ Gönderen: Mavera »
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Slayer001

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Aralık 16, 2017, 11:21:29 ÖÖ »
Doktorun bana bişey demedi sadece 3ncu ve 6nci ayda tekrar teste girmen gerekiyor dedi sonuçlar normal mi dedim normal dedi ama bu arastirdiklarimin arasında sınırda negatif yazdığı için biraz endişe duydum arkadaşlar kusura bakmayın vaktinizi aldım

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Aralık 16, 2017, 11:42:16 ÖÖ »
Sonucun bu 3 seçenekten biri olabilir.
1-negatif
2-indeterminate
3-  pozitif
Doktorun sana sınırda pozitif demiş olabilir fakat  sonuca sınırda negatif yazacaklarını sanmıyorum. Doğrulama için tekrar kan istediler  mi senden?
Zaten negatif arkadasın testi dogrulama ya gerek yok. Yeterli zaman gectikten sonra yapılmışsa kesin sonuc kabul edilir. Kafa karışıklığına sebep vermeyelim. Dogrulama testine gidenler sonucu pozitif ve pozitif eşiğinde olanlar. Arkadaşın böyle bir durumu yok. En az 45 gün geçtiyse %99 negatif. 90 gün geçtiyse %100 negatif. Bundan sonra hep korunmanın tavsiye ederiz
Sakladığın sır senin esirindir.
Açığa vurursan sen onun esiri olursun.

TSiz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Aralık 16, 2017, 05:23:08 ÖS »
@iss Evet haklısın biladerim. Sonuçlarını sonradan gördüm @Mavera açıklamış güzel güzel