Mavi-Banner

Gönderen Konu: Süt'ün etkileri  (Okunma sayısı 1019 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Süt'ün etkileri
« Yanıtla #15 : Aralık 15, 2017, 11:34:23 ÖÖ »
@TSiz aynen öyle.kemik erimesi teşhisi koydu doktor.takbiye kalsiyum alıyorum.halbuki vucucumun kalsiyuma ihtiyacı gorünmüyor kan testlerinde.
Doktor pastorize sut ve yoğurtun faydası yok dedi.Sütü kendin alıp kaynat yogurduda bu sütten evde ya]p dedi.

@Nocturnal anliyorum seni ama daha 5 gün önce doktor böyle dedi.
Kaynamış sütün başka versiyonu değil.uygulama yararlı bakterileride öldüruyormuş.tad alıyormusuz sadece.
Ben kapı sütüne geçmek zorundayım.

Nocturnal

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keep Calm & Stay Positive
« Yanıtla #16 : Aralık 15, 2017, 12:11:51 ÖS »
@Fatih ve merak eden diğer kullanıcı dostlarıma.

UHT VS Pastorizasyon (ikisi biraz farklı) : https://www.youtube.com/watch?v=_iIai6efLiA

Homojenizasyon: https://www.youtube.com/watch?v=jQJNoCnNrW0

Sokak Sütleri: https://www.youtube.com/watch?v=jTVWssKY-90

Aydınlıktakiyolcu

• Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Mart 26, 2018, 02:26:56 ÖÖ »
Gece vardiyası zamanında akşam 8 de sporumu bitiriyorum bol su ile protein li pınarın sütünü içiyorum laktozsuz tam bir saat sonra saat 9da ilacimi alıyorum bilgi sahibi arkadaşlar bu sorun yaparmi emilim konusunda

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #18 : Mart 26, 2018, 07:33:24 ÖÖ »
Gece vardiyası zamanında akşam 8 de sporumu bitiriyorum bol su ile protein li pınarın sütünü içiyorum laktozsuz tam bir saat sonra saat 9da ilacimi alıyorum bilgi sahibi arkadaşlar bu sorun yaparmi emilim konusunda

İlacın stribild/genvoya ise bu yaptığın çok uygun değil. İyi bir yemek öğünüyle beraber almanı tavsiye ederim.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Efe

• Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Mart 26, 2018, 08:37:19 ÖÖ »
Ben aksam 8 gibi alıyorum. Stribild ilacım. Yemeğin yanında yoğurt yemenin ilaca bir etkisi var mı? Birkaç arkadaş uygun değil diye yazmıştı sanırım doktor özellikle böyle bir uyarıda mı bulundu acaba?

Aydınlıktakiyolcu

• Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Mart 26, 2018, 09:19:01 ÖÖ »
İlacim genvoya peki bu süt ürünlerine ilaçla arasına ne kadar zaman koyayim

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #21 : Mart 26, 2018, 10:03:48 ÖÖ »
Kesin bir prospektüs bilgisi veya doktor önerisi yok. Ancak anektodal böyle vakalar var 2018 kongresinde bir doktor anlattı, beslenme desteği için mama kullanan bir hastası ilacını onunla beraber alınca rna sı artmış. Sonra başka zamanda alınınca normale dönmüş. Mama da puding gibi sütlü bol kalsiyum içeren bir şey. Bunun hastanın mide asidini azalttığını, ilaç emilimini etkilediğini düşünüyor. Tabi blip e de denk gelmiş olabilir.

Süt ve süt ürünleri mide asidini azalttığı için ve yoğun kalsiyum içerdiği için, ilaç emilimini etkileyebilir demişti o doktor. Teorik olarak çok yanlış değil ama pratikte herkesde görülmüyor olabilir. Ama görülmeyecek de denemiyor. Bu yüzden ilaç ile süt arasına en az bir öğün ara koymak (4-5 saat) daha iyi olur bence. Ve öğünde sadece sütlü cici bebe-mama gibi şeylerle almamak lazım.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Eirene

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Mart 26, 2018, 10:27:16 ÖÖ »
Eskisi gibi süt ürünleri ile ilacı tüketmiyorum ama denk gelince yemekten kaçınmıyorum. Bazen yoğurdun, tereyağının, krema veya kaşarın girdiği bir yemek oluyor. Yemek zorunda kalıyorum. Akşam öğünü ile yemeği aldığım için. Mayısta değerlerime baktıracağım bakalım fark ediyor mu diye.

Carsonfrankie

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Mart 27, 2018, 04:14:56 ÖÖ »
@Nocturnal @TSiz UHT sütler, pakete girmiş hiçbir yiyecek "gıda" değildir. Işıl işlem gören sütün hiçbir faydası yoktur. Aksine, zararı vardır. UHT edilmesinin nedeni sağlıksız koşullardaki hayvanlara verilen yüksek miktarlardaki antibiyotik, mantar ilaçlarının ve diğer kimyasalların testlerde görünmemesini sağlamaktır. Hazır yoğurtlarda "melamin" denilen madde bulunur. "Melamin" züccaciyelerden satın alınabilen tabak, bardak vs mutfak gerecinin maddesidir. Sokak sütü yerine günlük süt alınabilir. Çiğ süt hemen her yerde satılıyor. Önemli olan süt olarak değil, yoğurt-ayran-kefir olarak tüketmek. Sütün hiçbir faydası yoktur. Yetişkini süt içen tek canlı insandır. Bu da tamamen ticaridir.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #24 : Mart 27, 2018, 08:30:44 ÖÖ »
Vallahi süper yazmışın @Carsonfrankie
Amcalarımız teyzelerimiz de biberon eksik neredeyse, iç iç kemiklerin güçlensin diye :) o yaştan sonra hayatı boyunca hiç spor yapmamış amcamın kemikleri süt ile güçlenicek :) seviyorum bu çılgın insan dolu ülkemi yahu  8)
Su gibi berrak yeni bi hayat.

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Mart 27, 2018, 05:00:21 ÖS »
Arkadaslar kaşarı tereyağını bılmem ama
kesinlikle yogurt veya ayranı ya ıcmeyın ya da arasında bayagı bayagı bı mesafe olsun

benım rna lar 3 aydır yukselıyor doktorum yogurda bağladı
1 aydır ağzıma surmuyorum gercekten yoğurt ve ayran ılacın etkısını kaybettırıyor

nasılkı ılactan zehırlenene bol bol yoğurt yedırırler burdan pay biçinarasında en az ama en az 8-9 saat oynasın bence

Nocturnal

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keep Calm & Stay Positive
« Yanıtla #26 : Mart 31, 2018, 11:22:51 ÖÖ »
Ben protein tozunu içmek için süt kullanuyorum. Su ile tadı güzel olmuyor. onu da uht süt kullanıyorum. hiç bir yorum bana uht sütü kullanmayı bıraktıramaz çünkü sokak sütünü kaynatırken neler olduğunu biliyorum. belli başlı sertifikalara sahip firmalar var. antalya da onların kooperatiflerini de bliyorum, çevre mühendisi arkadaşımın bizzat ziyaret ettiği kooperatifler var.

ilaç ile alımına gelince, sadece süt ve süt ürünleri ile değil multivitamin ve mineraller de kullanılmamalı. genvoya içindeki prospektüsde de bu açıkca yazılmış. ilaçtan 4 saat önce ilacı aldıktan 6 saat sonra soda, talcid gibi şeyler dahil tüketmemeliyiz.

Sıkı perhiz isteyen ama akarı kokarı olmayan ilaçlarımız var. ben testler olmasa tedavi olduğumu anlamıyorum. maşallah diyelim ne sancılı hastalıklar var.

herkese sağlıklı pozitif bi ömür dilerim :D

Efe

• Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Mart 31, 2018, 10:54:59 ÖS »
Son kontrolümde doktorla özellikle konuştum. İlaçla arada iki saat olsun diye uyardı. Ben şuana kadar yiyordum hem de neredeyse hergün ilaçla birlikte. Sonuçlarımda bir sorun yoktu. Ama yine de bundan sonra dikkat edeceğim.