Mavi-Banner

Gönderen Konu: genvoya ile basladigim tedavimin 25.gun sonuclari  (Okunma sayısı 329 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hkcell

• Ziyaretçi
genvoya ile basladigim tedavimin 25.gun sonuclari
« : Aralık 14, 2017, 02:01:24 ÖS »
Arkadaslar tedaviye basladigim gun 10 kasimda rna viral yukum 71368 cd4 574 idi 5aralik ta tedavimin 25.gununde rna kopya 202 geldi. cd 4 sistemden gorulmuyor ama normal yesil tik atilmis  uc ayda anlamli bir toparlanma bekleriz dedigi icin profosoru aramak istemedim cd4 sonucu icin . Ama viral yukum icin negatf bekliyordu . Iletisime gecmekte kararsiz kaldim .Bence 25. Gunde 202 cp/ml iyi bir rakam uc ay sonraki kontrolumde negatifi gorme umidiyle yetinmek istiyorum suan . Bilgili yorum yapmak isteyen arkadaslar ekstra soylemek istediginiz varsa yazabilirsiniz sevinirim .birde grip asisi oldum ama yazdan beri gunde dort bes kez hapsirik arada bi eklemlerde batma tarzi agrilarim oluyor bu tarz sikayeti olan varmi ? Hapsirmalarim daha once agriliydi iliklerime kadar hissederdim sarsintisi ilacn ikinci haftasindan beri daha normal tarzda fakat rahatsiz edici etrafida benide  .tesekkurler @Mavera

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: genvoya ile basladigim tedavimin 25.gun sonuclari
« Yanıtla #1 : Aralık 14, 2017, 03:27:01 ÖS »
25 günde viral yükteki düşüş gayet iyi, ve yeterli. İlaç işe yarıyor. Aynen devam! Çok büyük ihtimal 3 ay sonra negatif olur. Cd4 lerin zaten normal aralıktaymış. Toparlanacak çok bir şey yok. Korkma.

Hapşırık sebebi nedir allerji mi yapıyor bir şey geçmeyen bir enfeksiyon mu var, kbb uzmanına gidebilirsin.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Strong

• Katılımcı Üye
  • *
  • umudunu yitirme
« Yanıtla #2 : Aralık 15, 2017, 06:07:15 ÖÖ »
@Mavera hocam ben bu ay truvada stocrin kombininden genvoyaya geçicem fakat doktorum bana ailende kalp hastası olan var mı dedi bende yok dedim ama bugün öğrendim ki babamda kalp sorunu varmış damarları tıkanmış bypass olacakmış benim genvoya  raporum çıktı ilacıda aldım elimdeki ilaç bitince başlayacaktım acaba genvoya kalp krizi riski mi taşıyor neden dr um öyle bir soru sordu anlamadım bilginiz var mı ? Genvoyaya başkadıktan 3 hafta sonra gel kontrolünü yapıp 3 kutu şekline dönelim dedi ayrıca bademcik sorunu yüzünden dolorex kullanmıştım 2 gün onuda söyledim efavirenz ile etkileşimi varmış dedi rna ve cd4 istedi cd4 3 ay öncekine göre yüksek çıkmış 1116 öncesi 1055di rna henüz çıkmamış. Dolorexi genvoyayla kullanabilirsin etkileşimi yok dedi.
« Son Düzenleme: Aralık 15, 2017, 06:13:14 ÖÖ Gönderen: Strong »

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Aralık 15, 2017, 07:20:17 ÖÖ »
Hayır triumeq de kalp riski olabiliyor onun için sormuştur. Ayrıca ailesinde yaşlılarda kalp hastalığı olmayan kişi var mı, soru sorulma biçimi yanlış, erken yaşta kalp hastalığı olan var mı diye sorulmalıydı, yani 40-50 yaştan önce. Çünkü erkenyaşta kalp rahatsızlığı yüksek risk gösterir. 50 yaştan sonra herkesde kalp olabilir.

Gnvoya ile dolorex etkileşim yok ama böbrek riski artıyor bu yüzden ağrı kesici olarak karaciğerden metabolize edilen parol kullanıyorum ben sadece.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

oktay

• Yeni Üye
  • *
genvoya agresiflil ve uykusuzluk yapiyor mu?
« Yanıtla #4 : Aralık 15, 2017, 11:35:32 ÖÖ »
Selam arkadaslar. Yaklasik 3 yildir hastayim. Bir ay once doktor genvoya ya basladi. Bir aydir kullaniyorum agresiflik ve inanilmaz uykusuzluk yapiyor bende. Bu durumda olan var mi?

Strong

• Katılımcı Üye
  • *
  • umudunu yitirme
« Yanıtla #5 : Aralık 15, 2017, 12:07:04 ÖS »
@Mavera teşekkürler

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Aralık 15, 2017, 12:14:23 ÖS »
@oktay . ben 22 gundur Genvoya  kullaniyorum ve  ilk ilacim.
bende  senin bahsettigin yan etkilerin hic birisi olmadi cok sukur.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: genvoya agresiflil ve uykusuzluk yapiyor mu?
« Yanıtla #7 : Aralık 15, 2017, 02:54:59 ÖS »
Selam arkadaslar. Yaklasik 3 yildir hastayim. Bir ay once doktor genvoya ya basladi. Bir aydir kullaniyorum agresiflik ve inanilmaz uykusuzluk yapiyor bende. Bu durumda olan var mi?

oktay uykusuzluğu anladımda genvoyanın agresiflik yapacağını pek düşünmüyorum...
uykusuzluğu aşmak içinde ilacı erken saatte alabilirsin sanki....misal ben sabah 9 da kahvaltı ile alıyorum...bugüne kadarda uykusuzluk gibi bi sorun yaşamadım...ama hastalıktan kaynaklı stres uykusuzluk yapabilir..aklında olsun...

genvoya bende sadece biraz kilo artışı yaptı...onuda sağlam diet ve kardiyo yaparak dengelemeye çalışıyorum..zaten direkt kilo artışı yapmayacağı ama virüsü baskıladığı için dolaylı olarak kilo artışı olabileceğini tartışmıştık gene forumda yanlış hatırlamıyorsam..

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #8 : Aralık 15, 2017, 03:32:40 ÖS »
yatak odama  siyah saten güneşlik diktirdim  güneş ışığını geçirmeyen biraz  pahalı birşey bende de  güneş doğar doğmaz  yada aydınlanınca aniden  uyanma hissi geliyordu. Akşam  yatınca  çekiyorum sateni öğlen 1 de uyanıyorum :) athenanın  bir lafı  var hani  ' abiii çok iyi ya '  ;D ;D ;D
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .