Mavi-Banner

Gönderen Konu: Kefir hakkında yardım  (Okunma sayısı 419 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eviltr

• Yeni Üye
  • *
Kefir hakkında yardım
« : Aralık 08, 2017, 05:15:39 ÖS »
Merhaba,

Kefirin bağışıklık sistemi için yararlı olduğunu hepimiz biliyoruz ancak iki farklı sitede Aids ile ilgili aşağıdaki birbirine zıt açıklamalara ulaştım.

* AIDS gibi rahatsızlıkların kötüye gitmesini yavaşlatan bir özelliği vardır. Kronik yorgunluk sendromuna ve halsizliğe karşı olumlu etkileri bulunmaktadır. Kanserle mücadelede de çok önemli bir rol oynar.

*Bağışıklık sistemi son derece zayıflamış olan kişiler ile AIDS gibi bağışıklık sistemini hedef alan hastalıkları bulunan kişiler için kefir sağlıklı bir içecek değildir. Çünkü kefir, aktif bakteri ve maya içermektedir. Bundan dolayı, zayıf bir bağışıklık sistemine sahip olan kişilerde, bu bakteri ya da mayalardan kaynaklanan enfeksiyonların gelişme olasılığının daha yüksek olabileceğine dair endişeler bulunmaktadır.

Şimdi kefir içmeli miyim?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Kefir hakkında yardım
« Yanıtla #1 : Aralık 08, 2017, 08:17:12 ÖS »
Cd4 ler çok düşükse (200 altı) evet kefir içmesen daha iyi olabilir. Cd4 lerr çok düşükken canlı maya/bakteri ve fırsatçı enfeksiyonlara çok açık olur kişi çünkü.

Cd4 ler normal seviyede ise içebilirsin tabi ki. Bilimsel olarak kanıtlanmış faydası yok ama yararlı olduğu söyleniyor. İçen arkadaşlar var.

Şunu da unutmayalım ki bilimsel olarak faydası olduğu kanıtlanmış, hivi durdurabilen, bizlerin sağlıklı ve normal bir yaşam sürmemizi sağlayan tek şey: ilaçlarımız.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Aralık 08, 2017, 10:55:15 ÖS »
İlaca başlamadan önce ben  kefir kullandım bir kaç ay sabah akşam düzenli alarak. Ve  faydasını gördüğümü döyleyebilirim. En azından enerji veriyor. Ama ilçalarla laktoz alımı ilacın emilimini etkileyebilir. Kefirde yoğurt ve süte göre yarı yarıya daha düşük laktoz alımı olsa da çok sık alınmamalı bence. Ve ilaçtan bir 4-5 saat önce ya da sonra alınmalı.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Aralık 09, 2017, 08:32:46 ÖÖ »
kefire bende bi ara dadanmıştım...özellikle orman meyveli olan ve ballı çeşitleri süperdi...yalnız dikkatimi çekti kefir yüksek kalorili bi içecek...fazla tüketilirse kilo alımına sebep olabilir...ben kilo alırım korkusuyla bıraktım daha sonra...

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Aralık 09, 2017, 10:35:44 ÖÖ »
Ee hazır olan özellikle orman meyveli ballı aromalı olanlar çok şekerli de oluyor, kilo aldırabilir. Evde kendin yapmak en iyisi sade olarak, da onunla da kim uğraşacak.  :P
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Aralık 09, 2017, 12:06:04 ÖS »
Ee hazır olan özellikle orman meyveli ballı aromalı olanlar çok şekerli de oluyor, kilo aldırabilir. Evde kendin yapmak en iyisi sade olarak, da onunla da kim uğraşacak.  :P

iyide üstad sade olanıda içilecek gibi değil..bi kere kırgız bi arkadaşım kımız getirmişti kırgızıstandan...bende içki çeşitlerine meraklıyım...deneyince hayal kırıklığına uğramıştım...kefirde onu andırdı bana...en azından sade olanı benim damak tadıma uygun değil..

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Aralık 09, 2017, 02:23:33 ÖS »
@Mavera yapımında bişey yok ki sütün içine mayasını at günes görmeyen biyerde tezgah altı olabilir 1-2gün beklet süz iç. Aslında hazırları daha lezzetli ama dogalı gibisi yok. CD 4 yükseltir gibi iddia da yok ben aylardır içerim ama öyle şahlanmış bir CD 4üm de yok 500 ayarında gidiyorum bu da ilac tandır.  Kefir in sindirim sistemine çok faydasi oldugunu söyleyebilirim kaldı ki bagırsaklarımıza iyi bakmamız bizim için biraz daha fazla önemli. Dogal kefir için arkadaşlar zararını görmezsiniz günde 1 bardaktan fazla ayran gibi tüketmezseniz.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Aralık 10, 2017, 02:22:51 ÖS »
Önemli bir husus ta süt ve süt ürünleri, kalsiyum, aluminyum magnezyum içeren mide yanması ilaçları (gaviscon rennie gibi) ilaçla beraber alınmamalı arada en az 5-6 saat olmalı. Etkileşim olabiliyor ilaç emilimi azalabiliyor. Mesela kefiri sabah içersin ilacını akşam 10 saat sonra alırsın, bir şey olmaz.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #8 : Aralık 10, 2017, 03:53:23 ÖS »
yeni tanı  aldığım zamanlar 480 cd4 ile  tedaviye  başladığım zamanlar  yaklaşık 6 ay  kadar  kendim  evde  yaparak  tükettim. Ben  tatlı  sevmediğim için  tamamen  ekşiterek  tüketmiştim.

Evet  bana  faydası  olmuştu,dinginlik  enerji vermişti  ve  cd4 sayım  bir sonraki ölçümde 780- 820-850- 1000 civarları çıkmıştı  ve  artış  eğilimine  girmişti

Doğal  olan  herşey  bize  zarar  vermez, ama  işin içinde  hazır  yapım  ne  olduğu  beli olmayan şeyler  sakınca  teşkil edebilir.

Genel  sağlığın açısından  ve  bağışıklığını  yüksek  tutmak adına  tüketebilirsin

@Mavera  söylemiş zaten  200 cd4 altı  çok  hassas bünyeye sahip  oduğu için  kendilerini  toparlayana  kadar  tavsiye  edilmez. Ama cd4 seviyen   200 üstüyse  tüketebilirsin
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

candleght

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Aralık 10, 2017, 07:06:57 ÖS »
2 hafta süreyle günde 1 bardak içerek metabolizmayı hızlandırdı gibi... özellikle idrara çıkma konusunda. fakat kilo yapıyor. bıraktım. bir ay ara vererek kullanmaya devam ediyorum.

Candle1

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Aralık 10, 2017, 07:56:29 ÖS »
Merhaba
İl tanı aldığım zaman doktoruma kefir kullanabilir miyim diye sormustum. Evet kullanabilirsin dedi ancak faydası ve zararı ile ilgili bir yorum yapmadı. Ben kış aylarında tuketiyorum üç yıldír.