Mavi-Banner

Gönderen Konu: ZAYIFLIYORUM...  (Okunma sayısı 291 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Lvan

• Yeni Üye
  • *
ZAYIFLIYORUM...
« : Aralık 07, 2017, 10:25:51 ÖS »
Tedaviye başlayalı 15 gün oldu. Ailem ve arkadaşlarım zayıfladığımı söylüyolar. Pozitif olduğumu biliyolar. Hayır zayıflamadım hatta kilo bile alıyorum ilaç iştah açıyor gibi sözlerle kandırmaya çalışıyorum ailemi üzülmesinler diye. Ama gerçektende zayıflıyorum. Sebebini bilmiyorum. Moralim bozuluyo. İlacım genvoya. Rna 64 bin. Cd4 958 lerde bişeydi. Bunlar ilk sonuçlarım. 1 ay sonra tekrar yapılacak bütün testler.  Doktorum bağışıklığımda düşme olmadığını söyledi. Bu arada sifiliz de varmış bende. Vdrl pozitif yani. 3 tane penisilin iğne yazdı onun için. Haftada bir vurduracaksın dedi. Bugün sonuncusunu vurdurdum.
« Son Düzenleme: Aralık 07, 2017, 10:28:20 ÖS Gönderen: Lvan »

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: ZAYIFLIYORUM...
« Yanıtla #1 : Aralık 07, 2017, 11:52:57 ÖS »
900 CD 4 le bence endişe etme istersen. Tedaviye yeni başlamışsın ve gerekli tüm tahliller yapılıp başlanmıştır illaki.

mucizelereinan

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Aralık 08, 2017, 12:48:06 ÖÖ »
@Lvan Ben yaşadığım psikolojik bunalımla aptalca bir kararla teşhisten sonraki 2 yıl boyunca tedaviyi reddettim ve ilaca başladığımda RNA 2,5 milyondu. Ama 1 kilo bile vermemiştim. Cd4 200 lerdeydi... Kendi kendine zayıflıyorum, öldüm bittim eyvah yaparsan ve kurban psikolojisine girersen seni HİV degil bu psikoloji zayıflatır. Bunu kendine de, buradaki bilgisiz fobiklere de yapma..

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Aralık 08, 2017, 01:10:56 ÖÖ »
Bence sen sana zayifliyorsun dedikleri için öyle düsünuyosun.Kilo vermiş olabilrsin tanı aldıktan sonra.Bu olur.İlaca da çok yeni başlamışsın.2 haftada 5 kilo alamazsın. Bi kaç ay içinde toparlayacaktir vücudun. Zayıfım diye de yemeğe saldırma. Normalinde nasıl yiyorsan öyle devam et.Sonra zayifliyorum derken istenmeyen kiloların olmasın.Biraz zaman ver.

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Aralık 08, 2017, 01:59:44 ÖÖ »
@Lvan , cd4 değerin çok iyi , sağlık sorunum var diye endişe edecek durum yok.

bende tedaviye başlayalı 16 gün oldu ( cd4 değerim 500 ) .
 tanı aldıktan sonra 6-7 kilo zayıflamıştım. Sıkıntı ve stresden endişeden iştahım ve uyku düzenim allak bullak olmuştu.
Benim de Çevrem ve ailem sen çok zayıfladın diyor bana . Pozitif olduğumu malesef  etrafımda kimse bilmiyor, yapayayanlızım yani. Konusup rahatlayabileceğim kimsem yok sen yine sanslısın ( bu form da olmasa ben yanmışdım)
Fakat ben kendimi toparlamaya çalışıyorum, iştahım olmasada zorla yemek yemeye çalışıyorum, uykum için bir süre uyku ilacı felan aldım ,
Odama tartı koydum ara ara kilomu kontrol ediyorum. Hastalanmamak için tüm gayretimi harcıyorum.

Şuan yavaş yavaş toparlamaya başladım, psikolojim toparlanınca  yavaşdan gram gram kilom artmaya başladı şükür.

Sende psikolojini düzelt, vücudunda toparlayacaksın merak etme

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Aralık 08, 2017, 08:55:59 ÖÖ »
Ben, moralim yerimde olmadığını düşündüğümde deli kilo veririm.
Şu anda endorfin ve seratonin salgın düşük, bunlar yeme isteği bırakmaz deli kilo verdirir.
Çözüm basit yetkin bir psikiyatr.hivi de bilecek depresyonu da.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Aralık 08, 2017, 08:56:41 ÖÖ »
Tedaviye başlayalı 15 gün oldu. Ailem ve arkadaşlarım zayıfladığımı söylüyolar. Pozitif olduğumu biliyolar. Hayır zayıflamadım hatta kilo bile alıyorum ilaç iştah açıyor gibi sözlerle kandırmaya çalışıyorum ailemi üzülmesinler diye. Ama gerçektende zayıflıyorum. Sebebini bilmiyorum. Moralim bozuluyo. İlacım genvoya. Rna 64 bin. Cd4 958 lerde bişeydi. Bunlar ilk sonuçlarım. 1 ay sonra tekrar yapılacak bütün testler.  Doktorum bağışıklığımda düşme olmadığını söyledi. Bu arada sifiliz de varmış bende. Vdrl pozitif yani. 3 tane penisilin iğne yazdı onun için. Haftada bir vurduracaksın dedi. Bugün sonuncusunu vurdurdum.

lvan aynı durum bendede oldu...başlangıçta belkide olayın etkisi ile iştah falan gidiyor...iştah gidince malum kilolar gidiyor...ama bi müddet sonra durum kanıksanınca normale dönersin...hatta bence dikkat et fazla kilo bile alabilirsin.

bende öyle oldu...insanoğlu her duruma alışıyor...birde ilaçların kandaki yap oranının arttırıcı etkisi var..genvoyanın pres. okursan göreceksin...onun için dengeli beslenmeyi ve spor alışkanlığı kazanman çok önemli bana kalırsa...

benim ilk günlerde boğazımdan zorla yemek geçiyordu üzüntüden..şimdi boğaz bi açıldı sorma...fazla takılma yani..

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Aralık 08, 2017, 09:08:24 ÖÖ »
Tiroid hormonu bozukluğu, tünerküloz gibi başka bir hastalığın yoksa tedavi aldığın sürece hiv nedeniyle zayıflamazsın. Tam tersi kilo alıyor tedavi ile hiv pozitifler sonra ‘çok ağar ilaçlar onlar hep kilo yaptı!’ Diyor  :D hayır ilaç kilo yapmıyor ilaç hivi bastırıyor susturuyor bünye toparlanıyor ve ne yese yarıyor artık. Umut sarıkaya nın bir karikatürü vardı kilolu kilolu tombak kadınlar toplanmış ‘çok ağar hastalıklar geçirdim seromlar yedim haplar falan hep onlardan kilo yaptı evet serom’ diyordu. Bir adam da duvarda slaytta grafik ‘türkiyede üretilen ilaç’ ve ‘yenilen dürüm’ sayılarını gösteriyordu ilaç çok az dürüm çok fazlaydı ‘e ilaç sayısı belli bu kadar dürümü kim yedi o zaman?’ Diyordu.  ;D benim de üç sene de 6 kilo almam oldu veremiyorum da çok iyi anlıyorum bu karikatürü.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Lvan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Aralık 08, 2017, 09:34:59 ÖÖ »
Herkese teşekkürler. Birazda olsa rahatladım verdiğiniz yanıtlarla...