Mavi-Banner

Gönderen Konu: İlk ilaclarimiz  (Okunma sayısı 904 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ozmami

• Üye
  • *
Ynt: İlk ilaclarimiz
« Yanıtla #15 : Aralık 11, 2017, 01:28:59 ÖS »
Bugün gittim hastanede denk geldik doktorla bir ay yokum ama geleceğin tarihe belki gelebilirim dedi ama sıkıntı yapma başka doktora da alabilirsin dedi diş içinde etkileşimi olmuyor da böbrek vs için bol bol su iç ağrı kesici olarak minoset alabilirsin dedi

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #16 : Aralık 11, 2017, 03:04:41 ÖS »
Benim drum da aynı şeyleri öneriyor zaten. Korkma.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

ozmami

• Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Aralık 29, 2017, 09:32:23 ÖÖ »
RNA sonucu bu ama ben bir şey anlamadım önceki anlaşılırdı bu değişik anlayan varsa yardımcı olabilir mi ?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #18 : Aralık 29, 2017, 10:17:06 ÖÖ »
Ölçülebilir sınır olarak en düşük 41,5 demişler, onun altında çıkmış senin sonucun. Bazı cihazlarda 50 altı veya 20 altı diye yazıyor, cihazın hassasiyetine göre değişiyor. Bu dikkate değmeyecek kadar düşük demek.

Negatif denilebilir yani, aynı anlama gelir, sorun yok. Aynen devam!
« Son Düzenleme: Aralık 29, 2017, 10:18:12 ÖÖ Gönderen: Mavera »
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

ozmami

• Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Aralık 29, 2017, 10:52:54 ÖS »
23 ilaçta saptanamaz mi olmuş ben bu kadar beklemiyordum bu çok iyi o zaman :)))

ozmami

• Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Ocak 12, 2018, 10:19:21 ÖS »
Bir şey sorucam bu koruyucu antibiyotik ne kadar süre kullanılıyor cd4 ler yükselene kadar mı uzun süre kullanılması etkisini azaltmaz mi ??

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #21 : Ocak 13, 2018, 05:12:39 ÖÖ »
Bir şey sorucam bu koruyucu antibiyotik ne kadar süre kullanılıyor cd4 ler yükselene kadar mı uzun süre kullanılması etkisini azaltmaz mi ??

Cd4 ler 200 altındayken koruyucu antibiyotik (baktrim fort) kullanılır bu çok ağır ve kötü bir hastalık olan pnömokistis zaatüresinden korur. Pnömokistis zaten çok dandik bir mikrop normalde hastalık yapamıyor ama doğada hemen her yerde bulunuyor ve cd4 200 altındayken çok pis bir hastalık yapıyor, ayrıca henüz baktrim forta direnç geliştirdiği görülmemiş. Bu yüzden cd4 200 altındayken korunma amaçlı öneriliyor.

Orbito

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Ocak 13, 2018, 06:13:40 ÖS »

Merhaba

Cd4 sayisi 200 altinda tedaviyle baslayanlarda, Cd4 200 uzerine cikip, 3 ay sonraki testte yine 200 uzerinde kaldigi teyidleninceye kadar Septrin ( veya Bactrim) verilyor.

Bactrim ozellikle bir zaturre turu olan PCP den koruyor.  Cok endiselenecek bir durum yok, ilac tedavisine baslayip RNA respite edilemez / negatife Dusen kisilerde Cd4 dusuk olsada, PCP riski cok dustugu respite edilmis.

Arkadasina asi yapilmamasi Cd4 sayisinin dusuk olmasindan dolayi.  Bagisiklik sisteminin iyi calismasi lazim ki asi tutsun..

Ben cok dusuk Cd4 Ile basladim, ilaclari duzenli alip, duzgun yasamaya dikkat etmek sonuc veriyor.

Duzenli uyku, bol dinlenme, alkolden ve stresten uzak durmak - bagisikligi direk etkiliyor.

Gece Terlemesi HIV nin belirtilerinden, Viral yuk / RNA dusunce gecer.  Ben Gecede 3-4 defa sirilsiklam uyanip Camasir degistiriyordum.  Ilaca basladiktan sonra 2 ay icinde gecti.

Ilac almaniz gerektiginde asagidaki siteden etkilesimi kontrol edebilirsiniz:

HIV Drug Interactions
https://www.hiv-druginteractions.org

ozmami

• Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Ocak 15, 2018, 05:25:35 ÖS »
@Orbito çok çok teşekkür ederim.. ben ve arkadaşım aynı zamanda devit3 denen vitamin ile benoxil di heralde b12 vitaminlerini alıyoruz bu b12 bin iğnesi varmış galiba ilaç almak yerine onu yaptırmak daha iyi olmaz mı çünkü hep hap miğde böbrek için ileriki zamanlarda sıkıntı yaratabilir
Benim sonucum da RNA saptanamaz olmuş arkadaşımın da 43 sadece oda düşmüştür zaten birde bu ağız içinde hep pamukçuk var bir türlü geçmiyor bunun bir çözümünü bilen var mı geçmesi için ne yapmam gerekiyor

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #24 : Ocak 15, 2018, 05:50:27 ÖS »
@Orbito çok çok teşekkür ederim.. ben ve arkadaşım aynı zamanda devit3 denen vitamin ile benoxil di heralde b12 vitaminlerini alıyoruz bu b12 bin iğnesi varmış galiba ilaç almak yerine onu yaptırmak daha iyi olmaz mı çünkü hep hap miğde böbrek için ileriki zamanlarda sıkıntı yaratabilir
Benim sonucum da RNA saptanamaz olmuş arkadaşımın da 43 sadece oda düşmüştür zaten birde bu ağız içinde hep pamukçuk var bir türlü geçmiyor bunun bir çözümünü bilen var mı geçmesi için ne yapmam gerekiyor

ozmami bendede aynı sıkıntı vardı...denemediğim yöntem kalmadı...apronax, ingiliz karbonatı, sirkeli limonlu su gargara ama banamısın demedi ?
  eğer ağzında mantar yoksa ki mantar varsa bembeyaz olur ağzın..cd4 200 altına düştüğünde oluyormuş genelde sana tek tavisyem... kenacort    olacaktır...

aft yada pamulçuk olan bölgeye sür...akşam sür ....sürdükten sonra bişey yeme ,içme...onun için akşam yatmadan evvel sürsen daha kolay olur uygulaması...

birde karadut pekmezi bulabilirsen faydalı olur...aktarlarda var genelde...karadut pekmezini ağzında iki dakka tut sonra yut...uzun vadede etkisi var...test edildi onaylandı...

benim aft ve pamukçuklar 5.ayda bitti....tam manasıyla bitti demekde doğru değil ama en azından ağzımın iki tarafı ile yemek yiyebiliyorum artık...bunada şükür...

Tombik07

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Ocak 15, 2018, 07:46:11 ÖS »
B12 vitamini yumurta et balık tavuk  kefir süt ve süt ürünlerinde  mevcuttur...b vitamini   grubu kuru yemislerdede  mevcuttur ... hiv rna 50 altı kantatif yani negatiftir... bildiklerim  bu kadar .... çok çok çok su tüketin  günde en az 3 litre su için...zorlada olsa içinn  ...haftada 3 gün  yarım saat ya koş yada bisiklet surun. rna  ve cd4 leriniz   de büyük bir değişme olursa  burda belirtin...  tecrübelerden sonra gelenlere inşallah gelen olmaz   ışık tutarsiniz... sağlıklı  günler dileklerimle  hoşçakalin

Carsonfrankie

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #26 : Ocak 16, 2018, 06:50:41 ÖÖ »

Aft için karadut yada ahududu şurubu ile gargara yapabilirsiniz.ayrıca organik hindistancevizi yada ilkhasat soğuk sıkım zeytin yağını ağızda çevirerek kısa sürede kurtulabilirsiniz.agızda yağ çevirmek eski bir tedavi yöntemi.internetten araştırın.

ozmami

• Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Ocak 17, 2018, 07:59:52 ÖS »
Azı dişim çürük ve iceriden kırılmış aft sebebi oda olabilir bugün kontrole gittim enfeksiyon hastalıklarına doktor gayet güzel sonuçlar negatif olmuşsun dedi ama D vitamini ve b12 ye bakilmamis yarın onun için kan vereceğim Demir eksikliği var doktor hastalık sebebiyle olabilir 6 ay geçsin tekrar bakalım dedi ve zatürre aşısı yazdi onu oldum ppd testi de istedi birde supradin veya muadili olan multivitamin almanda fayda var dedi 3 hafta önce ağır enfeksiyon geçirmiştim tüberküloz dan şüphelendi asistanı bir ton test yaptı balgam ve hızlı test varmış ondan sonra akciğer filmi cektir hemen gel dedi ve factive denen bir ilaç yazdı şükür geçti bir sıkıntı yokmuş.