Mavi-Banner

Gönderen Konu: Korumalı cinsel ilişki  (Okunma sayısı 993 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Braveheart43

• Yeni Üye
  • *
Korumalı cinsel ilişki
« : Kasım 29, 2017, 11:56:42 ÖS »
Merhabalar.Cinsel olarak çok aktif ve uyuşturucu kullanan biriyle cinsel ilişki yaşadım.Ama ilk başta oral birleşme sırasında kondom kullandim ve daha sonra aynı kondomla cinsel iliskiye girdim.Risk var mıdır daha önce korunmali cinsel temasla bulaşma görülmüş müdür?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Korumalı cinsel ilişki
« Yanıtla #1 : Kasım 30, 2017, 07:25:37 ÖÖ »
Kondom hastalık bulaş riskini çok büyük ölçüde azaltır. Kondoma rağmen hiv bulaşı var mıdır, belki kondomun patladığı, çıktığı, delik veya hatalı üretim olduğu istisnai durumlarda.

Üç ay sonra hiv testi olarak kendini rahatlatabilirsin. Ben negatif geleceğini düşünüyorum. Çok eşli cinsel hayatı olan herkes hiv testi olmalıdır. kural budur. Ancak yüksek riskli davranışın olmadığı için korku panik içinde gün saymana, en pahalı erken testleri olmana gerek yok.

İlişkilerinde her zaman korunmaya devam et. Kondom, hiv'den korur.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Aydınlıktakiyolcu

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Aralık 28, 2017, 10:15:35 ÖS »
Başıma gelen hikayem şu aynı dediğini yaptik. Daha sonra aynı kondomla ilişki yaşadık (anal). Aradan bir ay sonra baktirdim kendime pozitif o kişiyi bulursam saygım olmayacağı kesin çünkü bana çok guvenliyim diye yalan atmış

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Aralık 29, 2017, 09:23:54 ÖÖ »
Başıma gelen hikayem şu aynı dediğini yaptik. Daha sonra aynı kondomla ilişki yaşadık (anal). Aradan bir ay sonra baktirdim kendime pozitif o kişiyi bulursam saygım olmayacağı kesin çünkü bana çok guvenliyim diye yalan atmış

Kondom hivden korur, sende nasıl bulaş olmuş kesin olarak söyleyemeyiz. Belki oral seks sırasında kondom hasar görmüş olabilir (diş değmişse) belki önceki ilişkilerinden bulaş olmuştur. Her cinsel faaliyet için yeni kondom kullanımı uygun olur.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.