Mavi-Banner

Gönderen Konu: Biliyorum.  (Okunma sayısı 372 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

delirti

• Yeni Üye
  • *
Biliyorum.
« : Kasım 29, 2017, 10:35:32 ÖS »
Evet biliyorum bu hastalık kan yolu korunmasız cinsel ilişki anneden bebeğe ve ortak şırınga kullanımı gibi durumlarda bulaşır aynı zamanda kontrolsüz kan nakli organ nakli durumlarında. Tamam vurmayın fakat kafama takılan bir soru var bunu sormalıyım. Tükürük , ter,gözyaşı ve idrar olayı bu saydıklarım herhangi bi şekilde bulaşmaya sebebiyet verir mi ? açık yaraya ter gelmesi gibi. Fobikçe bir soru gibi gözüküyor olabilir ama kesinlikle değil sebebi nedir mesela neden bulaşmaz.örneğin traş oldunuz yanağınız kanadı - kişinin ... + kişide karşıdan geliyor o traş olmamış ve koşarak gelmiş terlemis insanlık hali olabilir yanak yanağa geldiler ter geldi senaryo gibi ama cevaplarsanız sevinirim bilmemek değil öğrenmemek ayıp derler.İyi aksamlar

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Biliyorum.
« Yanıtla #1 : Kasım 30, 2017, 07:22:03 ÖÖ »
Bldiğin şeyi neden soruyorsun?

Hiv için bulaşıcı tehlikeli sıvılar:

Meni, zevk suyu, vajinal/anal salgılar, anne sütü. Ve kan. Bu sıvılar vücuduna girerse hiv için risk oluşur.

Hiv için bulaşıcı olmayan sıvılar:

Tükürük, ter, göz yaşı, idrar. Bunlarla temas risk oluşturmaz. Bu sayede de hiv günlük yaşamda cinsel ilişki dışında temaslarla bulaşmaz. Sarılmak, tokalaşmak, öpüşmek, ortak bardak/çatal/kaşık vs kullanmak (kan olmadıkça!) masaj yapmak, elle tatmin vs riskli değildir. Hiv pozitifler risk teşkil etmeden hiv negatif aileleri ve arkadaşlarıyla beraber yaşayabilir. Sadece diş fırçası ve traş bıçağı gibi kan olabilecek aletlerin ortak kullanılmamasına dikkat edilmelidir ki bu da en temel hijyen kuralıdır zaten.

Bu fobinin bir uç noktası otobüste metroda kişinin kalktığı yere sıcağına hemen oturmamaktır hiv bulaşır diye. Aman diyim, saçmalamayın kaparlar hemen boşalan yeri gene ayakta kalırsın.

Anlattığın şekilde hiv bulaşı olması çok gülünç.
« Son Düzenleme: Kasım 30, 2017, 07:29:48 ÖÖ Gönderen: Mavera »
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Fuat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Kasım 30, 2017, 08:56:32 ÖÖ »
Evet biliyorum bu hastalık kan yolu korunmasız cinsel ilişki anneden bebeğe ve ortak şırınga kullanımı gibi durumlarda bulaşır aynı zamanda kontrolsüz kan nakli organ nakli durumlarında. Tamam vurmayın fakat kafama takılan bir soru var bunu sormalıyım. Tükürük , ter,gözyaşı ve idrar olayı bu saydıklarım herhangi bi şekilde bulaşmaya sebebiyet verir mi ? açık yaraya ter gelmesi gibi. Fobikçe bir soru gibi gözüküyor olabilir ama kesinlikle değil sebebi nedir mesela neden bulaşmaz.örneğin traş oldunuz yanağınız kanadı - kişinin ... + kişide karşıdan geliyor o traş olmamış ve koşarak gelmiş terlemis insanlık hali olabilir yanak yanağa geldiler ter geldi senaryo gibi ama cevaplarsanız sevinirim bilmemek değil öğrenmemek ayıp derler.İyi aksamlar

Eğer bulaş böyle kolay olsaydı, elini sallayıp değirdiğin her kimse hiv pozitif olurdu.
Vücudumuzdan çıkan Maveranın söylediği zararsız sıvılar ile bulaş yok. Çünkü belli bir konsantrasyonda olması gerekir.

O yüzden bulaş endişesi taşımayalım. Traşımızı olup elimizi yüzümüzü yıkayıp kremimizi sürüp çıkalım dışarıya. İnsanlara da doyasıya sarılalım, tuttuğumuzu öpelim. En güzel enerji geçişi tensel temastır.

Sevgiler.

delirti

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Kasım 30, 2017, 09:42:11 ÖÖ »
Çok teşekkr ederim cevaplarınız için beni hiç yargılamayıp endişemi anladınız kızmadınız gayet açıklauıcı bir şekilde konustunuz bu bana ne kazandırdı artık insanlarla doyasıya traşta olsam bilmem nede olsam sarılıp koklaşabileceğim teşekkür ederim tekrar....Allah acil şifalar versin sizlere..

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Kasım 30, 2017, 08:42:58 ÖS »
Çok teşekkr ederim cevaplarınız için beni hiç yargılamayıp endişemi anladınız kızmadınız gayet açıklauıcı bir şekilde konustunuz bu bana ne kazandırdı artık insanlarla doyasıya traşta olsam bilmem nede olsam sarılıp koklaşabileceğim teşekkür ederim tekrar....Allah acil şifalar versin sizlere..
ne demek?
Senin traşlı kişilerle öpüşmen forumun en büyük sorumuydu.
Onlarca pozitif mi önemli, sen mi? Tabii ki sen.
Biraz utanma olsun insanda.