Mavi-Banner

Gönderen Konu: Cd4 asiri düşüş oldu  (Okunma sayısı 372 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Creed

• Katılımcı Üye
  • *
Cd4 asiri düşüş oldu
« : Kasım 29, 2017, 01:20:24 ÖS »
Merhaba arkadaslar ilk taniyi mayista almistim rna 984 cd4 380 di sonraki ayda degerim rna negatif cd4 520 di. Ekimdeki cd4 290 rna negatifti anlayamadigm sey neden bu kadar düstugu bugun bidaha kan degerlerimi verdim zamaninda ilaclarimi saati saatine iciyorum ilacimi gidayla beraber aliyorum tum bagisikliligi arttirici gidalarla besleniyorum sporumuda yapiyorum hemde spor egitmeniyim hani bu konuda yapilmasi gerekenlerin bilincindeyim ilacim stribild gecen ay genvoyaya gectim onun sonuclarini bekliyorum smdiden cvplariniz icin tsk ederim

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Cd4 asiri düşüş oldu
« Yanıtla #1 : Kasım 29, 2017, 04:42:42 ÖS »
Rna negatif ise, ya laboratuar hatasıdır, ya da o an geçirdiğin bir hastalık nezle grip alerji veya olduğun aşıya bağlı geçici bir durumdur. Rna negatif devam ediyorsa korkulacak bir şey yok kabul edilir. Cd4 % olarak nasıl seyrediyor peki? Drun rna negaitf ise cd4 tekrar ölçtürebilir.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Creed

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Kasım 29, 2017, 05:11:27 ÖS »
@Mavera degerleri almadim elime hesaplayip.solediler ya okadar dikkat ediyorum ki her yedigimi gramli yiyorum cok acayip motivemi dusurdu suan tedavimden sogudum ya idmanlari bosladim okdr cabala cvp alama belkide dedigin gbi yanlistir bugun verdim testimi umarim dedigin gbidir tsk ederim ilgine

Creed

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Kasım 29, 2017, 05:14:18 ÖS »
Evet grip olmustum hemde iyi grip oldum ama bende grip 1 2 gun icinde geciyor cok dikkate almadim sonra zaten gdip kan verdim

hikaye1111

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Kasım 29, 2017, 05:28:12 ÖS »
merhaba

eğer RNA negatif olsa CD4  o kadar  düşük olamaz  belki bir yalnışlık vardır 

eğer  öncede CD4 500 den fazla olup şimdi 260 olursa  sen kendinde his edersin  düşük olduğu zaman  vucutta  belirtliri olur

yada  sen  ilaç değiştirdin  belki ondan kaynaklana bilir  ..çun ilk ilaç değiştidin zaman vücuta alışkana kadar  değerler de düşüş olabilir  belki senin test o zamana  denk gelmiş olabilir  .

sen tekrar kan testi yapabilirisin  ... 
geçmiş olsun
geçmiş olsun

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Kasım 29, 2017, 05:31:15 ÖS »
Ömrümüz boyunca onlarca test olacağız, çoğu insandan daha çok test olacağız. Testkolik olacağız resmen. E arada bazı testler normal gelmeyecek doğal olarak. E sadece bir tek sonuca bakarak hemen moral bozarsak motivasyon düşürürsek daha ohooo, olmaz öyle, üzme kendini hiç. Rna en önemli şey.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Creed

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Kasım 29, 2017, 07:20:37 ÖS »
Ilaci degistirmeden ki testim buydu diyorum ya herzaman yaptigim seyin en iyisini en dogrusunu yapmaya calisirim haklisiniz hemen bozmamak lazim hic biseyi hersey icin tsk ederim sagolun biraz olsun insan rahatliyor iyi hissediyor kendini bu arada kandiliniz mubarek olsun hayirli kandiller hepinize

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Kasım 29, 2017, 08:46:06 ÖS »
@Creed , moralini bozma  hemen ,  bence  kesin bir  yanlislik oldu.
tekrar yaptridigin test sonuclarinda   dogrusunu , bizimlede paylasirsin sonuclarini .

senin de kandilin mubarek olsun .

Creed

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Kasım 30, 2017, 01:10:29 ÖÖ »
Tsk ederkm @hk kardesim ins söledikleriniz gbidir ogrenince yazarim motivemi bozmadan duymamis gbi davranmaya clisiyorm ne kadar onemliymis cikip inmesi bu kadar takabilecemi dusunmedim

Creed

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Kasım 30, 2017, 06:48:04 ÖS »
Telefonla simdi aradilar cd4 293 geldi dun ki sonuclarimda bole bise olabilirmi ya

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Aralık 01, 2017, 07:13:04 ÖÖ »
Olabilir. Bazı bünyelerde cd4 yükselmesi uzun sürebiliyor. Veya arada dalgalanmalar olabiliyor. 380-290 aslında çok farklı değil. % olarak nasıl, artmıştır diye düşünüyorum.

Cd4 her tahlilde sürekli yükselmelidir diye bir kural yok.
Kural rna her tahlilde giderek düşmeli ve negatif olarak devam etmeli.

Creed

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Aralık 01, 2017, 11:07:08 ÖÖ »
@Mavera rna hep negatif hic artis yok ama cd4 380 ile tani almismistm 520 ye cikmisti smdi 1 ay onceki cd4 290 2 gun onceki cd4 293 garip gelen 520 den 293 e biranda nasi dusmesi 520 ye cikarken bu kadar dikkat etmemistim smdi herseye en ince sekil dikkat ettim 293

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Aralık 01, 2017, 12:32:12 ÖS »
@Creed , bence bu konuya  takilma, basit  bir  grip bile cd4 sayisini dusurebiliyormus, muhtemelen kan verdigin donemnlerde bu tur gecici seyler vardi.
sen moralini yuksek tutup ilacina  devam et,  bahsettigin gibi  saglikli yasamina  devam et gorursun duzelecektir.doktorum bana vucut  bir sure  sonra mutlaka  dengesini buluyor demisti.

Nocturnal

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keep Calm & Stay Positive
« Yanıtla #13 : Aralık 01, 2017, 02:05:48 ÖS »
Merhaba arkadaslar ilk taniyi mayista almistim rna 984 cd4 380 di sonraki ayda degerim rna negatif cd4 520 di. Ekimdeki cd4 290 rna negatifti anlayamadigm sey neden bu kadar düstugu bugun bidaha kan degerlerimi verdim zamaninda ilaclarimi saati saatine iciyorum ilacimi gidayla beraber aliyorum tum bagisikliligi arttirici gidalarla besleniyorum sporumuda yapiyorum hemde spor egitmeniyim hani bu konuda yapilmasi gerekenlerin bilincindeyim ilacim stribild gecen ay genvoyaya gectim onun sonuclarini bekliyorum smdiden cvplariniz icin tsk ederim

@Creed merhaba, CD4 % önemli çünkü hesaplama hemogram ölçümü değerlerinden biri olan LYM# yani lenfosit sayın ile ölçülüyor. Grip geçirdim diyorsun belki o yüzden dalgalanma olabilir. Boğaz enfeksiyonu falan varsa zaten çok normal. Herşey stresle de orantılı. Hayatında strese çok kapılma, stresi iyi yönet. Bağışıklık güçlendirici gıda demişsin belki kullandığın bir gıda kan değerlerini dalgalandırmıştır. Önemli olan RNA negatif tutmakta, şu an bence tedavi başarılı gidiyor. CD4 lerin de yükselecektir.

yabankecisi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Aralık 01, 2017, 08:35:52 ÖS »
geçen bende böyle bir başlık açmıştım. durumunun aynısı bende de oldu. 980 küsür olan cd4 normal test zamanında rna negatif cd4 280  olarak çıktı doktorda şaşırdı bir daha bakalım dedi bir hafta sonra tekrar baktı 850 çıktı bende grip olmuştum doktor ondandır dedi :) bu kadar trajik bir düşüş meğer gribal enfeksiyona maruz kalınca da oluyormuş kendini iyi hissediyorsan merak etme griptendir. iyileşince git baktır tekrar birkaç saatte sonuç çıkıyor zaten. geçmiş olsun. ha bu arada doktor dedi bizim için önemli olan hiv rna nın negatif olması. bol turşu suyu yada kefir içiniz arkadaşlar çok faydasını gördüm.
:D hasta siempre comandate (sonsuza kadar)