Mavi-Banner

Gönderen Konu: Merhaba benim genital bölgemde ufaktan siğiller çıktı yardım  (Okunma sayısı 760 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bahtsız

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Merhaba benim genital bölgemde ufaktan siğiller çıktı yardım
« Yanıtla #15 : Kasım 20, 2017, 02:26:23 ÖÖ »
@Asteriks Bu arada kardeş sivilce gibi lezyonlar penis başının kenarlarında 30 tane falan vardı çevrelemişlerdi yarısından çoğu 15 günde gitti bu seferde dilimin tam üstünde beyaz acı veren bir lezyon gördüm genital bölgemdekiyle aynı oda 2 gün durdu geçti ama dilimi dışarı falan cıkardım diye dudağımda mosmor oldu sanırım deydiği yere bulaşıyor mu neyapıyor anlamadım

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Kasım 21, 2017, 07:55:06 ÖS »
@Asteriks Bu arada kardeş sivilce gibi lezyonlar penis başının kenarlarında 30 tane falan vardı çevrelemişlerdi yarısından çoğu 15 günde gitti bu seferde dilimin tam üstünde beyaz acı veren bir lezyon gördüm genital bölgemdekiyle aynı oda 2 gün durdu geçti ama dilimi dışarı falan cıkardım diye dudağımda mosmor oldu sanırım deydiği yere bulaşıyor mu neyapıyor anlamadım

Bahtsız kardes

akıl vermek gibi olmasın ama;

Özel hastanede değil bak dikkatini çekerim, özel hastanedekı doktor demiyorum.

Sana en yakın , Üniversite araştırma hastanesındekı , enfeksıyon,cildiye vs hangı bolum bakıyorsa, ücretlı gıt bır docent yada prof a görun bence.

inan bıraz fazla para verıyorsun ama adam senı 1 saatte olsa dınlıyor eviriyor çeviriyor sorguluyor vs vs, özelden uzmana gıdıp para bayılsan bıle senden sonrakı gelecek hastada oluyor gözü...

sessizmavi035

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Aralık 02, 2017, 09:21:07 ÖS »

Bahtsız kardes

akıl vermek gibi olmasın ama;

Özel hastanede değil bak dikkatini çekerim, özel hastanedekı doktor demiyorum.

Sana en yakın , Üniversite araştırma hastanesındekı , enfeksıyon,cildiye vs hangı bolum bakıyorsa, ücretlı gıt bır docent yada prof a görun bence.

inan bıraz fazla para verıyorsun ama adam senı 1 saatte olsa dınlıyor eviriyor çeviriyor sorguluyor vs vs, özelden uzmana gıdıp para bayılsan bıle senden sonrakı gelecek hastada oluyor gözü...

Slm geçmiş olsun bu penis başındaki çepeçevre kaplamış olan siğiller şüpheli ilişkiden kaç gün sonra çıktı ve yanma acı ağrı varmı..

Ben77

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Aralık 03, 2017, 07:04:21 ÖÖ »
Geçmiş olsun, umarım bir an evvel herşey düzelir. Benim anlamadığım şey siğil olsa kendi kendine 2 günde geçer mi ki?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #19 : Aralık 03, 2017, 10:11:07 ÖÖ »
Siğil-ağrısız, uzun süre kalan, giderek büyüyen, sert, karnıbahar gibi yumrular, et beni gibi uzantılar. Kendi kendine yok olmazlar. Tekrarlayabilirler. Etken hpv. Bulaşıcı. Kanserleşme ihtimali var özellikle kadınlarda.

Aft-ortası beyaz delik çökük gibi, göz yaşartcak kadar çok ağrılı, genelde ağızda çıkar. Etken bilinmiyor. Genelde on günde yok olurlar. Sifilizde genital bölgede benzer lezyonlar olabilir (ağrısız, yumuşak veya sert şankr) genital bölgede varsa mutlaka dra danışılmalı.

Uçuk-küçük küçük ağrılı/kaşıntılı içi minik su dolu kabarcık gibi, kırmızımsı döküntüler: etken herpes yani hsv.Dudakta çıkabilir o zararsız, çoğu insanda var. Genital bölgede çıkanı ise bulaşıcı ve dikkat edilmeli, can sıkar çünkü bulaştığı zaman ömür boyu taşınır. Zaman zaman alevlenip çıkabilir haftalarca geçmeyebilir tedavi gerekebilir. Dikkat edilmezse mikrop kapıp enfekte olabilir sarı sarı kabuk ve akıntı olursa bakteriyel enfeksiyon da binmiştir üstüne.
« Son Düzenleme: Aralık 03, 2017, 10:13:24 ÖÖ Gönderen: Mavera »
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

samemavi35

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Aralık 03, 2017, 01:21:12 ÖS »
@Bahtsız kısabir süredir anal siğille uğraşıyorum fırsat bulduğumda en başında sonuna siğillerle alakalı diğer arkadaşlarada yardımcı olabilcek süreci yazıcam.Ben siğillerle uğraşırken dudağımda uçuk çıktı.Siğil sanmıştım ama senin dediği gibi bir ara morardıda  panikle doktora gittim uçuk dedi.Vİrosil sürdüm doktor virosilin bir zararın olmadığını söyledi o yüzden ara ara yatarken sürüyorum ve gerçekten önleyici olduğuna ben inandım.En azınan bende işe yaradı diyebilirim.Virosil kurttuğu içinde bepanthol  dudak nemlendirici  ilede yumşatmak gerekiyor dudağı. umarım sendede işe yarar.Hangi şehirde olduğunu bilmiyorum izmirde isen siğil konusunda doktor dosyası yaptım diyebilirim. Ameliyat oldum kısa süre önce kontrollerime yine doktor Tuğrul Derelide devam ediyorum. Zaman kaybetmek bizim için tek dezavantaj onun dışında sabır gerektiren bir konu.Ama korkulcak birşey yok sahiden.Ameliyat dahi  yanlız girip çıktım duygusal boyutu dışında zorluğu yok sadece sabretmek gerek ve düzenli tedavi.Siğil cildin zayıfladığı yere taşınıyor gibi bir teori varmış doktor bu yüzden cild konusunda hassas davran dedi. Buna dikkat edebilirsin.Sağlığımıza kavuşmuş bi şekilde görüşmek üzere