Mavi-Banner

Gönderen Konu: Yeni tanı yardım isteği  (Okunma sayısı 2860 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yastikyorgan

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Yeni tanı yardım isteği
« Yanıtla #30 : Kasım 15, 2017, 01:04:15 ÖÖ »
@hk bence sakin ol. Ben de ilk tanı aldığımda epey üzüldüm. Bence insanın psikoloğu kendisidir. En iyi tedavi yöntemi de kendi kendini dik durmaya zorlamasıdır. Benim de doktor ve ilaca başlama serüvenim yaklaşık 2 ay sürdü. İlaca başlayınca kendini daha iyi hissedeceksin. Ben şükrediyorum boydan boya yatalak bir hasta değilim. Kimseye muhtaç değilim. Normal yaşantımıza bir şekilde devam ediyoruz. Zamanla her şey oturur kafanda. İş yerinde de fazla belli etme moralinin bozuk olduğunu üzerine çok gelirler. Sakin ol.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #31 : Kasım 15, 2017, 01:17:05 ÖÖ »
Dert etme ilaca baslaman gecikiyo diye, 1 ile 1.5 ay arasinda baslaniyo zaten, ee bu sure icerisinde de bi anda aids evresine gelmiceksin nasilsa o yusden ilacim gecikti diye kendini strese sokma. Hala kabullenme asamasindasin, psikologa gitmen guzel eger ki psikiyatrik tedavi almadan atlatamiyosan ilacini iciceksin 3 ay ya da 6 artik ne zaman iyi olursan o zamana kadar. Ancak henuz hiv icin ilacin yazilmadigindan, antidepresan tedavine baslama. Cunku doktorun hangi ilaci yazicagini bilmedigimiz icin. Lustral isimli ilacla etkilesim var mi yok mu bisi diyemeyiz. Rna ve cd4 sayini yazmamisin, ama milyonlarca rna ya da 200lerde cd4 olsa bile. Maksimum 6 aya kadar hepsi hiv bulasmadan onceki haline geri donucek o konuda icin rahat olsun. Ben bugun 15. Ilacimi icmis yeni tani alanlar kategorisinde biri olarak bunlari yaziyosam emin ol sende gunu geldiginde hiv in psikolojini ve hayatini etkilemesine izin vermiceksin @hk
Su gibi berrak yeni bi hayat.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #32 : Kasım 15, 2017, 03:10:42 ÖÖ »
1 haftadan bişey olmaz. Ben 9 ay bekledim o test sürecini. İlaca başlayınca daha iyi hissedeceksindir. cd4 - hiv rna değerlerin nasıl?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #33 : Kasım 15, 2017, 08:19:18 ÖÖ »
Tanı alır almaz hemen tedaviye başlayanlar var. Yoğun bakımda aids aşamasında ölmek üzereyse kişi, doktorlar acilen en güçlü ilaçla tedavi başlar, direnç olmamasını umarak. Çünkü kaybedecek vakit yoktur. Şükür böyle vakalar çok az görülüyor artık test olmak ve bilinç yaygınlaştıkça.

Çoğumuz tanı aldıktan sonra tüm tahliller direnç testi vs uğraşıyoruz evet, ama tek seferlik bir başlangıc uğraşı bu. E, hayatımızı kurtaracak tedavi başlayacağız, var mı ötesi, o kadarcık da uğraşalım değil mi? Ondan sonra iş rutine bindikten sonra kolay. Bu süreçte aylarca bekleyenlar var. cd4 lerin kötü değilse sorun olmaz.

Artık canını sıkmamaya çalış. Olan oldu, torba doldu. Önce bunu kabullen. Gece sabahlara dek ağlasak üzülsek, değişecek bir şey olmayacak. Bize faydası olmayacak. Pratik ve mantıklı düşünmeye çalış. Bundan sonra bize faydası olan şey ne? Tedavi. Onun için gerekenleri yapıyor musun? Tamam. Rahat ol o zaman.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #34 : Kasım 15, 2017, 01:22:20 ÖS »

iyiki  varsiniz...

ben virusu kapali bugun 53 gun oldu .

kan testlerim ise  virusu kaptigimin 40. gunu yapildi.

test sonuclarim ;
cd4 : 500  cd4/cd8 :0,7   hiv rna: 52.734  ( tabi bu degerler   13 gun onceki degerler su an negatif  yonde degismis olduklarini dusunuyorum )

direnc teslerim ile ilgili henuz malesef  hic bir sey  yapilmadi.

haftaya gorusecegim doktorum  bana direc testlerini istemeden hemen ilac yazarmi acaba ?

cunki  ben hemen ilac kullanmaya  baslamak istiyorum, zira virusler  daha fazla cogalmadan basmalak iyi olur  diye  dusunuyorum,

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #35 : Kasım 15, 2017, 01:55:01 ÖS »
Direnç testini ( beklendiği gibi en fazla 2 ay sürecekse sonuçlanması) Bekleyebilirsin  500 cd4 -52000 rna ile. Ama beklenmesi önerilmiyor.Hemen tedavi başlatıyor çoğu doktor. Zaten büyük ihtimalle yeni ilaçlar yazacaktır ( Genvoya,Triumeq..) doktorun güncel bir doktorsa direnç testini beklemek istememeni anlayacaktır bence. İstanbulda gerçekten geç çıkıyor direnç testleri. Artık tanı o kadar çok arttı ki 2 haftada çıkan hiv rna bile daha uzun sürebiliyor.
« Son Düzenleme: Kasım 15, 2017, 01:56:00 ÖS Gönderen: turuncu »

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #36 : Kasım 15, 2017, 04:58:28 ÖS »
geçmiş olsun hk...bende ağustosta tanı aldım. wb doğrulamasından sonra dr. ilaçlara başlatmıştı...zaten mavera üstadda her zaman söylüyor...erken tedaviye başlamak daha mantıklı.. bünyeye çok yayılmadan bi an önce baskılamak iyi fikir..

valla canını sıkma, üzülme desemde biliyorumki bi işe yaramayacak...kolay değil..ben tanıyı alalı 3 ay oldu ..hala kafamdan atamadım...ama şunuda belirteyim ilk günkü gibi değil bana verdiği acı...ilk günler geceleri uyku girmiyodu gözüme, şimdi horul horul uyuyorum mesela.. yani zamanla insanoğlu her türlü duruma alışıyor..adamın elini bacağını kesiyorlar adam ona bile bi şekilde alışıyor... ben sakat veya uzvu eksik insanlara bakıyorum inan benden daha çok yaşama sarılıyorlar..

geçmişe bi perde çek ve önüne bak...geçmiş geçmişte kaldı...allah yardımcın ve yardımcımız olsun..

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #37 : Kasım 22, 2017, 08:44:55 ÖS »
bugun beni takip etmesini istedigim doktorumla ilk defa gorustum sukur... cok yakin ve sicak davrandi sagolsun  bana iyi moral oldu gercekten..

tedavim icin de   ''genvoya''  yazdi  ...

gerci direnc testim icin bugun kan verdim , sonucu  beklemeden ilacimi kullanmaya baslamis olacagim..

genvoya ilacimi  eczacidan aldim eve  geldim ve  ilk ilacimi yarin oglen yemegi ile  kullanmayi dusunuyorum...

insallah hayirli  olur sikintisiz ve yan etkisiz kullanirim ve faydasini gorurum...

ama bir  yandan da cok ilginc ben hala  durumu kabullenemedim  :'(   , sanki tum bunlar bir ruyaymis gibi geliyor, tuhaf ama hala dogru olamaz diye dusunuyorum , hala inanamiyorum durumuma...

sonumuz hayir olsun...

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #38 : Kasım 23, 2017, 04:32:15 ÖÖ »
Bir sorum olacak tecrübeli arkadaslardan
Eczacı ya medulamı kapatacağım dedim.
Oda benden raporumun aslına aldı hemen.
Bu böylemi oluyor normalde?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #39 : Kasım 23, 2017, 08:46:02 ÖÖ »
Evet korkma. Eczacın için kolaylık amaçlı o sadece. Sürekli aldığın güvenilir eczaneyse sorun olmaz.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #40 : Kasım 23, 2017, 04:25:35 ÖS »
@hk tazeleme :)
Sıkıntıyi tazeleme.O virüsün amacı seni düşürmek.

Sen azilı bir terörist yakaladın.Eğer Yakalamasaydın senide baskalarınıda öldürecekti.Ama YAKALADIN.

E tabi teröristi yaklarken düştün,elin kolun filan ağrıdı,biraz da yoruldun.Normal.
Seni öldüremedi.Amacına ulaşamadı.Yakaladın ve hapsettin.
Artık nerede olduğunu biliyorsun.

Yani bende senin gibi teröristi beslemeyi sevmiyorum.Hemen öldürmek gerek.Ama ülkemizde idam cezası yok.simdilik yok.
Bu demek oluyorki bu teröristi beslemekten birgün kurtulma ihtimalin var.

O güne kadar başka meselelerimiz var.Hayat devam ediyor.Terörist sana öttü.Bülbül gibi şakıdı.
Bu istihbaaratı doktorlar ve bu teröristle muhatap olan herkes doğruladı.Neydi onlar?virüsün sana söylediklerini ve kabul ettiklerini hatırla.

1. Moralini bozarsan başka saldırılara açik olursun.Zaafa düşersin.
2.Beni bu hapishanede tutmak istiyorsan, kanunu harfiyen uygulamalısın.Benim günde 1 öğün ilacımı vereceksin.Vermessen isyan çıkartırım belkide kaçarım.

3.Tek terörist ben değilim ki.Amerikalısı var ,Arabı var Yunanı var varda var.
Yani yan gelip yatmayacaksın.Uykunu alacaksın.Dengeli ve sağlıklı beslenceksin.Vucuduna bedenine bakacaksin.Daha saakin ama daha dikkatli yaşayacaksın.

4-Başka terör mağdurlarına( onkoloji bölumlerine)bbakıp sapa saglam olduğun için şükrediceksin.

5-içine kapanmayacaksın 4 maddeyi uygulamaya koyabildikten sonra 5. Madde olan sosyalleşmenin yolunu bulacaksın.

Not:(saha Ajanlarimızdan(rna negatif olana kadar) "artık risk altında değilsin.durum Negatif" raporu alana kadar Sabırlı ,uslu ve sakin kalmaya özen gösteriyoruz.kalamıyorsak pisi pisi biriminden (psikiyatri)negatif risk olana kadar takviye alıyoruz.)

:))

:)

:)
« Son Düzenleme: Kasım 23, 2017, 04:29:29 ÖS Gönderen: Fatih »

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #41 : Kasım 23, 2017, 06:43:32 ÖS »
@hk hala çapada mı tedavi görüyorsun?

Nocturnal

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keep Calm & Stay Positive
« Yanıtla #42 : Kasım 23, 2017, 07:36:28 ÖS »
@hk geçmiş olsun tekrar. Ben de bu ay başında ilk ilacımı aldım ama başlamadım. Keşke sen de başlamasaydın çünkü ilerde bir aksilik çıkması ihtimaline karşı ilk kutuyu yeeklemen çok iyi olur. ilerde şişe kaybedersin yada ilaç kaybedersin yada raporda bi sıkıntı çıkar elinde ilaç kalmaz vs gibi kötü senaryolara karşı elinde bir kutu yedek olması çok iyi olur.

CD4 ve Rna sayın da korkulacak derecede değil. şu an panik haldesin hemen ilaca başlayıp psikolojikman kendini iyi hissetmek istiyorsun ama olasılıkları düşün.

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #43 : Kasım 23, 2017, 08:00:44 ÖS »
@Fatih , tesekkurler , valla bravo  super  anlatmissin . :) :) :) :)

Bundan daha iyi orneklenemezdi  herhalde mevcut durumumuz... :D :D :D

evet  haklisin sonuna  kadar.. moralimi cok onemli .

ilacima  bugun basladim ve  dikkatle tedavikurallarina uyacagim ...

5.madde yani sosyallesme gercekten onemli , bunun  icin  birlikte bir cozum bulacagiz artik  :) :D  8)

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #44 : Kasım 24, 2017, 01:24:26 ÖÖ »
@Nocturnal yok dostum daha başlamadı ilacı bugun aldı.
Ayrica zaten ilacını bitmeden15 gün önce yazdirabiliyorsun ki?
Bu da sana stok yapman için uygun süre veriyor.
Baslamassaniz bir ay sonra gideceginiz kontrolde olac ise yariyor mu bakmayacak mi doktor?

Bende yeni başladim tedaviye .yarı kutuyu geçti.