Mavi-Banner

Gönderen Konu: CYBH hakkında birkaç sorum var  (Okunma sayısı 316 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Pismancocuk

• Yeni Üye
  • *
CYBH hakkında birkaç sorum var
« : Ekim 31, 2017, 03:57:32 ÖÖ »
Merhaba, öncelikle son derece faydalı bu forumu açanlara ve soruları yorulmadan cevaplayanlara teşekkür ediyorum.
Benim birkaç sorum olacak.
Ben korunmalı vajinal korunmasız alıcı oral ilişkide bulundum.
Bulunduğum bayan şüpheli olabilecek türde.
Şu an tam 68 gün oldu. Psikolojik destek aldım ama iki seansın pek faydası olmadı.
Belirtiler arıyorum sürekli ve nitekim buluyorum. Ateşim yok, ama akciğerimlerin tıkalı 3-4 haftadır balgam çıkarıyorum.
Benim sorularım şöyle; benim hikayeme göre
1-) Alıcı konumda oral ilişkide bulaşabilecek hastalıklar nelerdir?
2-) Bunların tamamının bulaşıp bulaşmadığonı öğrenmek için hangi testleri kaçıncı günde yaptırmalıyım?
Hiv sürecini biliyorum ama frengi, hepatit gibi hastalıkların testleri hakkında bilgim yok.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dipnot: 13. Gün hiv duo negatif - 16. Gün combo negatif

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: CYBH hakkında birkaç sorum var
« Yanıtla #1 : Ekim 31, 2017, 10:24:08 ÖÖ »
Test sürelerin yanlış. Sürelerle ilgili tüm bilgiler burada:

http://hivveaids.net/index.php?topic=3143.0

Göreceğin üzere hiv duo 14. günden sonra, combo 28. günden sonra öneriliyor. Lakin artık paralı test olmanı tavsiye etmem, başlıkta yazdığı hususlara dikkat ederek ücretsiz elisa olabilirsin.

Belirtilerinin anlam ve önemi yok, mevsim gereği çoğu insanda var bu belirtiler. 3-4 haftadır akciğerlerin tıkalı balgam varsa doktora hatta bir göğüs uzmanına görünmelisin, röntgen çekilir, başka testler yapılır, ona göre tedavi verilir.

1-hepatitler (a en kolay, c en zor), herpes, gonore, herpes, hpv, başka diğer üriner/genital enfeksiyonlar oral yolla bulaşabilir. Hiv bulaşı için oral seks çok uygun bir yol değil, ancak kişinin ağzında yara, apse gibi kanayan bir odak varsa teorik bir risk olabilir.

2-Hiv testi için gerekli tüm bilgiler yukarıda paylaştığım başlıkta. Onun dışında basit enfeksiyonlar zaten kendini belli eder akıntı, yanma vs. ile. Bunun dışındaki diğer enfeksiyonlar için enfeksiyon uzmanına giderek danışabilirsin.

« Son Düzenleme: Ekim 31, 2017, 10:25:14 ÖÖ Gönderen: Mavera »
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.