Mavi-Banner

Gönderen Konu: Arkadaslar lutfen bakarmisiniz...???😔😔😔  (Okunma sayısı 328 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bebegim

• Katılımcı Üye
  • *
Arkadaslar lutfen bakarmisiniz...???😔😔😔
« : Ekim 27, 2017, 06:06:12 ÖS »
Can eşim,kocisim yine grip oldu...😓😓oysa iki yıldır tedaviye başladığından beri her eylülde grip aşısını yaptirioz...Aşılar işe yaramıyor mu...???Kocam hastalaninca çok üzülüyorum...ona gelcek grip bana gelsin diyorum....kocamı çok seviyorum...Sizlere sormak istediğim...Sizler grip olunca neler yapıyorsunuz...???ben eşime hep kış çayı,ıhlamur çorba yapiom...borca meyve özellikle c vitamini bol meyvelerden yediriom...burnuna mentol fisfis sıkıyorum...rahat nefes alsın diye...terledikce hemen üstünü değiştiriyorum...Daha çabuk geçmesi için neler yapabilirim....???Eşim sadece straybild kullanio...bugün başı ağırdı ilk kez parol verdim ona...sıkıntı olmaz dimi.....???Teşekkürler hepinize...Sağlıklı günler...herşey gönlünüzce olsun inş....

JR

• Katılımcı Üye
  • *
  • Üzme tatlı canını. Gülsene biraz ?
Ynt: Arkadaslar lutfen bakarmisiniz...???😔😔😔
« Yanıtla #1 : Ekim 27, 2017, 11:54:10 ÖS »
Geçmiş olsun. C vitamini bu tür hastalıklar için çok önemli . c vitaminine biraz abanmanız gerekebilir  :) Malumunuz kış aylarına girdik hepimiz daha dikkatli olmalıyız
<3

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ekim 28, 2017, 12:21:18 ÖÖ »
Valla eşin çok şanslı senin gibi ilgili, üstüne titreyen bir eşi olduğu için :) Ama korkma yaa :D Herkes grip olur. Çocuğundan, yaşlısına kadar.. Mevsim değişiyor. Tam grip nezle havası. Sen yine de kocana bakmaya devam et. Sevgi en iyi ilaçtır. ;)

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #3 : Ekim 28, 2017, 12:57:43 ÖÖ »
Tylolhot diye meshur bi toz var, ben en ufak bi grip belirtisi hissetsem ondan icerim ve 1 gunde duzeltir. Tedavide kullanilan ilaclarla etkilesimi varmi bilmiyorum tabii. Onu bu konularda cok bilgi sahibi olmus sevgili @Mavera bilir. Eger etkilesim yoksa kendi adıma da cok sevinirim. Cunku inanilmaz etkili bisey
Su gibi berrak yeni bi hayat.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Ekim 28, 2017, 01:47:18 ÖÖ »
Şimdi grip çok farklı bir hastalık. Gripte çok yüksek ateş, inanılmaz kötü vücut kol bacak ağrısı, öksürük olur ve bir anda yatağa çakar kişiyi, bir yere adım atamaz insan halsizlikten. Grip aşısı bu ağır hastalıktan korur ama tabi %100 değil

Onun dışındaki üşütmeler herkesin yaşadığı şeyler, burun akıntısı hafif boğaz ağrısı krgınlık vs. 2 senedir tedavi görüyorsa eşiniz zaten bağışıklığı normal bir insan gibidir korkmayın.

En iyi tedavi bol istirahat ve sıvı alımı, limonlu tuzlu tavuk suyuna çorba, ballı zencefilli çay, ıhlamur, vs. İlaç olarak parol sıkıntı yaratmaz. Akıntı tıkanıklık çok varsa oledro/forza veya a-ferin gibi ilaçlar da bir kere içilebilir. Tylol hot da da benzer maddeler var. (Hepsininiçinde parasetamol var, parol ile beraber içilmez!) Nurofen cold dolorin cold gibi içinde ibuprofen olanlar önerilmez ama. Parasetamolden şaşmamalı.

Düşmeyen yüksek ateş, boğazda beyaz lekeler, çene altı kulak altı ağrılı lenf şişlikleri (tonsilit?!), aşırı balgamlı öksürük, nefes darlığı, hırıltılı vızıltılı solunum (bronşit?!) varsa veya burun tıkanıklığı on günü geçerse (sinüzit?!) dra görünmek gerekir antibiyotik gerekebilir.
« Son Düzenleme: Ekim 28, 2017, 01:49:36 ÖÖ Gönderen: Mavera »
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

kamikaze

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Ekim 28, 2017, 10:47:29 ÖÖ »
bende 2 hafta çektim ishal de vardı çok kotu oluyor  ama korkma kendine bakarsa kısa surede atlatır ben serum yemeden düzelemedim