Mavi-Banner

Gönderen Konu: dünyada azalıyor ,türkiyede artıyor ? 14.695 kayıtlı hiv pozitif varmış ?  (Okunma sayısı 1100 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TSiz

• Katılımcı Üye
  • *
@hk onu burda konuşmayalım detaylı konuşuruz seninle. @iss dediğin mantıklı. Bu konu görüşülebilir

John Wick

• Ziyaretçi
@hk İnşallah ama benim için sadece ilerde sağlık iyi olur, eşcinsellik tamamen bitti ve bitmek zorunda yaşadığım olaydan sonrasını tamamen bilmiyorsunuz, dediğim gibi ailem homfobik oldu, net ve ağır konuşmalar oldu, sen böyle birşey yaptığın için bunlar başına geldi dediler işe başlıyamıyorum gücüm yok dediğimde ee yapmayacaktın şimdi çekiyorsun dediler “sağolsunlar beni bırakmadılar ilgileniyorlar ama bunlarıda yaşıyorum” ailem sen eşcinsel değilsin olsan fark ederdik dediler diğer konuşmalarla beraber bende onları destekleyici yönelikte konuştum evet haklısınız değilim dedim bir anlık deneme ve hata dedim, onların kin kusmasıyla beraber bende kin kustum, olaylar bambaşka yere çekildi, şimdi ben onlara bu konuşmalar ardından ben eşcinselim dersem bu sefer gerçekten herşey çok kötü olur reddederler senin için neler yaptık sen devam ediyorsun diyip yüzüme tükürürler ve haklılarda.

Benim için eşcinsellik bitmek zorunda ve bitti, zaten aradığım kişi yok ben var sanıyordum buldum demiştim ama öyle değilmiş, zaten ailem bugün hiçbirşey demese bile ben yapmam çünkü kimseye güvenmem, hep kendi kendimi bu konuda yiyip bitirdim artık birdaha olamayacak aradığım erkeği bulamayacam diye ama artık değiştim, hastalığım geçer ilerde herşey hepimiz için iyi olur ama benim için düzelmeyecek tek şey eşcinsellik.

Bunun bir şekilde bitmesi lazım ve bitecek.

Bir insan bir insana bunu nasıl yapar anlamıyorum ona söyledimde sorunlar yaşadım diye anlattım ve bunun üstüne bunu yaptı, sadece merak ettiğim bugün benim hakkımda ne düşünüyordur düşünüyorsa yaptıklarına pişman’mıdır değil’midir merak ediyorum.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ailen eşcinselleri televizyonlarda gördükleri gibi aşırı feminen, kibarlıktan kırılan dökülen, aşırı renkli giyinen, 'ayol, aaa, kikikiki' diye konuşan, gerdan kıran, makyaj yapan, topuklu giyen kişiler olarak biliyor sanırım. Her eşcinsel öyle olmak zorunda değil. Dışarıdan bakınca 'adam gibi adam' denilen tam erkeksi ama full eşcinsel insanlar da var.

Eşcinsel olmak bir suç ta değil, hastalık ta.

Her neyse, evet şu anda senin için zor bir süreç, bir süre uzun bir süre hiç bir duygusal/seksüel şey yaşamaman belki daha doğru olacaktır. Ancak bir ömür kendine yalan söylemek, kendini kısıtlamak, hayatı zindan etmek de kolay ve çekilir bir şey olmaz. Sana sabır, irade ve şans dilerim arkadaşım.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
@John Wick  zor bir durumdasın. Çoğumuz ailemize söylemesek de onlar bizim ailemiz. Çocukluğumuzu biliyolar. Anne - baba çocuğunu anlamaz mı bilmez mi? Tabi ki bilir. Ama dillendirilmez. Ben benim ailemin benim eşcinsel olduğumu bildiklerini adım gibi biliyorum bu konuyu hiç konuşmasak da.
Senin ailen kendilerini de kandırarak seni ciddi manipule etmişler. Bilmiyorum karşı cinse ilgin var mı? Bir kadınla yapabilir misin? Bunlara senin cevap bulman lazım. Ben şu anda deli gibi bir çocuğum olmasını istiyorum mesela ama bir kadınla cinsel anlamda bir beraberlik asla yaşayamam. Evlilik falan da hiç olacak iş değil zaten. Ailene herşeyini anlatmak zorunda değilsin. Hepimiz bişeyler gizliyoruz ailemizden. Ki sen ailesi bilmeyenlere göre yine de şanslısın. Hem pozitif olduğunu hem eşcinsel olduğunu biliyorlar. Ailelerine anlatamayanlar için o kadar büyük bir yük ki bu! İnan zor bir durum.Bundan sonra nasıl bir hayat yaşayacağına sen karar vereceksin. Bak ben ailem eşcinsel olduğumu bile bile annem beni evlendirme çabasında. Ama ne olacak? Ne ben mutlu olcam, ne eşimi mutlu edebilcem dolayısıyla ailem de mutlu olmayacak. Ayrıca ölüm var. Vakitleri dolup göçtüklerinde yine eşimle ben kalacaz. Mutsuz mutsuz ya yaşamaya çalışacağız ya da boşanıp onca zamanı kaybetmiş olarak başa saracağız. Yanlış yönlendirmek de istemiyorum seni. Herkes yaşadığını bilir ama bence biraz etrafı daha az, kendini daha çok dinlemelisin. İyi,güzel bir kalbin var kendi kendine yazık etme. Herkesin hayatı da 4-4 lük istediği gibi değil zaten. Bunu da göz önünde bulundur. Bi parça huzur,mutluluk alabiliyosak bu hayattan ne ala...

John Wick

• Ziyaretçi
@turuncu

Herşeyi zaman gösterecek, ben bunun geçebileceğini düşünüyorum çünkü Allah erkeği kadına, kadınıda erkeğe yarattı, 3 kere kadınla cinsel ilişki yaşadım yaptım ama paralı olduğu için bir yere kadar haz verdi sonuncusu 2014’te oldu yabancı bir kızla kız çok farklıydı yabancıydı benden çok etkilendi kuzenim götürmüştü herhangi bir hayat kadını değildi benden’de küçüktü odaya girdiğimde kızı ilk bakire sandım titriyordu sarıldım öpüştük yaptık, birkaç gün sonra kuzenim başka bir hayat kadını buldu mesela onunla yapamadım feleğin çemberinden dönmüş gibiydi rahatsız oldum yapamadım, o yaptığım kız makedondu ama müslüman köylerdendi, 2 ilişkide makedondyada oldu bu arada, ilki babam götürmüştü 2007 yılında.

Ben bir farklılık yapmak istedim bir kere oldu sonrada bu oldu herşeyde bir hayır vardır, onunda günahlarına ekleneceği bir günah varmış.

Söylediğin gibi herkesin yaşadığı sorunlar var benimki’de bu, hayalimde bir eş var benim gibi bana uygun İnşallah gerçekleşir, yinede kimseye kin tutmuyorum, İnşallah hastalığın tamamen tedavisi bulunur herkes rahat bir nefes alır.

Tekrar yazıyorum arkadaş olsun eş olsun “eşcinsel insanlar için, heteroseksüel insanlar için fark etmez” Allah herkese kendi gibi eş nasip etsin, çünkü gerçekten insanlar iyice kötü oldu kız kocasını aldatmıyor bağlı ama kocası aldatır yada kocası bağlı ama karısı aldatır insanlar harab oluyor butür insanlar birbirlerini bulsun.

Yanlız hep dua ediyorum, üç kere kadınla bir kere eşcinselle yaptım hiç biriyle yapmamam lazımdı, bu kadar sorun yaşadım İnşallah evleneceğim kadını bir kerede bulurum deneme oluyor uymuyor ayrılıyor insanlar ben bunu artık kaldıramam bir kere olsun sonsuza kadar o olsun ben ölürsem o başkasıyla evlenmesin o ölürae ben evlenmem, tek eşliyim ben yaradılışım öyle o yüzden banada böyle bir eş lazım ne zaman olur bilmem geç olsun en hayırlısı olsun.

Taurus

• Katılımcı Üye
  • *
@John Wick

Biliyor musun cinsel kimlik karmaşası hiv'den daha zor bence. Yaşadığın zor şeyleri her birimiz yaşadık. Bu süreçte bir de cinsel kimlik karmaşası yaşıyor olman üzücü. Aslına bakarsan belli bir yaşa gelmiş birinin artık bu durumları çözmüş olması gerekir. Tabi ki evlenip evlenmemek senin bileceğin iş ama unutma evlilik demek sorumluluk demek, eşcinsel de olsan sevgilin varsa sorumluluğun vardır. Yani ilişki yükümlülük demek sadece evlenmek için evlenilmez. Adının evli olması yetmez. Bence her şeyden önce bu yükümlülüğü kaldırabilir misin onu düşün.

Çok eşli yaşayanların hive yakalanma olasılıkları tabi ki daha yüksek ama diğer yandan sevgilin aldatamıştır sana bulaştırmıştır falan. Yani bu işler biraz da şans işi. Vay allah benim cezamı verdi gibisinden düşünmek bence işleri daha da zorlaştırır. Bence önüne bak, bundan sonrasını planla.

Ben de sevgilim olsun isterdim ama sonra düşününce sonu hep hüsran... İnsanlar bir yerden sonra sıkılıyorlar ve başlıyorlar aranmaya.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
@John Wick  kendinin farkındaysan, bir kadınla olabilirim diyosan karar senin tabi ki. Bak o kadar şey yazdım sana kendi hakkımda. Ama hala keşke karşı cinse ilgim olsaydı da en azından ailemi mutlu edebilseydim dediğim zamanlar oluyo. Bir eşcinsel için evlilik kendi mutluluğu dışında herkesin mutlu olmasını sağlamak. Ama hayat devam ediyor ve o mutluluk bir süre sonra gerçeklerle çakışıyor. Kadın da mutlu olamıyor istediğini alamadığı için. Bunu konuşmak ayıp değil bence. Herkes gibi kadınlar da eşiyle istediği gibi cinsel hayat yaşamak isteyebilirler. Bu olmayınca da başlı başına ayrılık sebebi olması kaçınılmaz.
Ben kendi adıma bisex ilişkilere sıcak bakmıyorum. Anlam veremiyorum daha doğrusu. İnsan doğasını anlamak çok zor biliyorum ama bana göre biri hem kadın hem erkek bedeninden haz alamaz. Haz alsa bile eşit duygularla yaklaşamaz. Bu tamamen benim düşüncem Bisex arkadaşlar var burada biliyorum. Benim gibi düşünmediklerine eminim onların da. Kendi seçimleri ve ben bunu değiştiremem. Zinanın günah olduğuna ve başına bunun geldiğini düşünmen de kendi içinde seni doğru yola götürebilir. Buna saçma diyemez kimse. Bu çok içsel bişey. Önemli olan kendi kendine ceza çektirmemen. Uzayacak bu böyle çenem açıldı :) Hakkında hayırlısı diyeyim ben yine de. İyi ölç,tart ona göre yolunu çiz dostum. ;)

John Wick

• Ziyaretçi
@Mavera kendime hiçbirşeyi zindan ettiğimi düşünmüyorum, eşcinselliğe hastalık demiyorum ama benim adıma olmaması gereken bir hataydı, bir kere denendi ve bitti.

@turuncu

ben bu olayı kapadım, artık bitti o yarın öbürgün ulaşsa pişman oldum özür dilerim dese sonuç değişmeyecek, ayrıca biseksüel konusunda haklısın lgbt’de biseksüellik bana biraz saçma geliyor yanlış anlaşılmasın ama bir insan ya heteroseksüeldir yada eşcinsel, hatta eşcinsellerde bile a, ap, p olarak ap bana biraz garip geliyor bir insan ya pasiftir yada aktif bu benim görüşüm :)

edit: kelime hatası yukarıda yalnız kelimesini ayrıca ile düzelttim :)

@Taurus

kimlik karmaşası yaşıyordum evet ama şimdi taşlar yerine oturmaya başladı, şimdi tek dileğim “hepimiz için bu hastalığın tamamen tedavi edilmesi” ondan sonra yeni sayfayı açacam.
« Son Düzenleme: Aralık 20, 2017, 01:53:20 ÖS Gönderen: John Wick »

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
iletilerimin imzası çok  şey anlatıyor

ZAMAN  ÇOK KISA  VE HAYAT GELİP GEÇİYOR  NASIL  MUTLUYSANIZ  ÖYLE  YAŞAYIN
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
Eşcinsellikte ben de a-p ayrımını anlamıyorum. Bana göre de illaki bu tanımlar üzerinden gidilecekse eşcinsel ap olmalı. Bunu niye diyorum; Yeni ilişkiye başlamış çoğu çift tanıyorum. Biri  pasif yönünü ortaya koyuyor (olabildiğine kadınsı ama kadınlıkla alakası olmadan) diğeri de garibim aynısını yapmak istiyor ama çok geç artık :D Değişik versiyonları var bunun çok...Eşcinsel ilişkilerde aktif - pasif olayı da bana göre bir tabu. Ama herkes istediği gibi yaşıyo orası çok ayrı.

John Wick

• Ziyaretçi
@turuncu

Neyse, beni alakadar etmez herkes kendi hayatını yaşıyor :)

Benim hakkımda olması gereken doğru olan buydu, bu olayda baki kalacak olan tek şey ya bu dünya’da ya ahiret’te yada iki tarafta’da bunun hesabı verilecek sonuçta gazaba uğrayacak, bazen diyorum iyiki söylememiş söyleseydi belki bugün beraber olacaktık ama daha yıkıcı şeyler olacaktı, şunu düşünüyorum insanın başına gelen her musibet insanı daha’da olgunlaştırıyor bu benim görüşüm :)

John Wick

• Ziyaretçi
@Taurus sana kimlik karmaşası yaşamıyorum taşlar yerine oturmaya başladı dedim ama.

Yaşıyorum hemde çok yoğun şekilde, zaten birdaha bir eş olmayacağını biliyorum, Allah’tan en öncelikli dileğim buna son gelmesi gerçekten çok kötüyüm hepiniz ilerde bir eş bulursunuz ve umarım aradığınız karşınıza çıkar mutlu olursunuz ama benim böyle bir durumum yok.

Ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum, dün alkol konusunda isyanım bu üzüntüm sinirimden ötürüydü Allah ne ayıplı rezil kul yaratmış dedim kendim için bunu dediğime hala pişmanım, ama aşırı derecede canım sıkkın kafam karışık.