Mavi-Banner

Gönderen Konu: GENVOYA VE ETKILERI YENI PAYLAŞIM AÇMAK ZORUNDA KALDIM...  (Okunma sayısı 3579 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: GENVOYA VE ETKILERI YENI PAYLAŞIM AÇMAK ZORUNDA KALDIM...
« Yanıtla #15 : Ekim 30, 2017, 05:08:39 ÖS »
tesekkurler arkadaslarda içmeyeceğim
sanırım sorumu yanlış sordum, ne gibi birşey olur mesela hiv uzerınde

stok olsun dıye 5 gun geç başladım ilaca

kamikaze

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Ekim 30, 2017, 06:11:54 ÖS »
dün akşam ilk genvoya ilacımı içtim ve alkol de aldım şimdilik bir sıkıntı görünmüyor

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #17 : Ekim 30, 2017, 06:15:45 ÖS »
tesekkurler arkadaslarda içmeyeceğim
sanırım sorumu yanlış sordum, ne gibi birşey olur mesela hiv uzerınde

stok olsun dıye 5 gun geç başladım ilaca

24 saatte 1 alınan  ilaç kanda   o  oranda  kalır, sen  2 adet  yada  daha  fazla alarak  ilacın  emilim denge  / oranını  bozabilirsin, çift doz  alarak zehirlenebilirsin.

hiv üzerinde hiçbir değişiklik  yapmaz, hivi düzgün ilaç alarak zamanla  baskılayabilirsin.
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #18 : Ekim 30, 2017, 09:40:55 ÖS »
Mavera hocam bu sorum sana yönlendirildi...

Birseyı merak ediyorum;

duzenlı Genvoyamı alıyorum Allah a çok şükür, öğle 12.00-14.00 arası

Bugun gece yatarken mesela 1 tane daha içsem ne olur?

Bir tek sefer böyle bir şey unutup yanlışlıkla yaparsan pek bir şey olmaz (yanlışlıkla çift doz alan arkadaşlarımız oldu böyle, bir daha tekrarlamadılar dikkat ettiler)

Sık sık böyle yaparsan böbrek ve karaciğerlerini zorlamış olursun, bu da bu organlarında ağır hasara yol açabilir, ilaçların da daha çabuk biter parayla almak zorunda kalırsın. Hiv üzerinde daha fazla bir etkisi olmaz, zaten ilaçların günlük dozu (virüste direnç yoksa!!!) virüsü baskılamaya yetiyor. Parantez içinde belirtmemin sebebi bazı direnç durumlarında direnci kırmak için dr lar bazı ilaçlarda çift doz ilaç deneyebiliyor. Veya verem tedavi ilacı kullanılıyorsa kandaki dozu düşeceği için tivicay çift doz alınması gerekiyor vs.
« Son Düzenleme: Ekim 30, 2017, 09:43:48 ÖS Gönderen: Mavera »
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

hkcell

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Kasım 18, 2017, 10:41:55 ÖÖ »
Sekizinci genvoyami yuttum dun aksam ancak iki haftayi bulan bogaz enfeksiyonum  balgam var. sag tonsiller bi hafta oncesine kadar elma kadardi uc dort gundur . sag Alt ve ust  molar dislerin dipleri dejenere olmus kaniyor . geceleri terliyorum soba yaniyor kafam usuyor . vucudum battaniyenin altnda yaniyor bi turlu orta yolu bulamadim. kalca eklemlermde agrilar var bikac gundur. el ve ayaklarmda eklemlerde igne batmasi gibi sizlama agrilar var saniyeler süren  kbi ay önce tanı kondugundan beri  .  cd 4um tedaviye baslamadan 574mus ama isin ucu nereye gider kestiremiyorum
« Son Düzenleme: Kasım 19, 2017, 10:18:56 ÖS Gönderen: hkcell »

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #20 : Kasım 18, 2017, 10:57:15 ÖÖ »
Normal boğaz enfeksiyonu da geçiriyor olabilirsin dr muayene edip normal ilaç yazdı mı? Her şeyi hiv e bağlamamaya çalış zaten 500 küsür cd4 ün NORMAL sayılır ki zaten korkma.

Daha çok hastalanacaksın
Ateşin çıkacak
Boğazların şişecek
Öksüreceksin
İshal olacaksın
Vs
HER NORMAL İNSAN GİBİ
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #21 : Kasım 18, 2017, 11:35:11 ÖÖ »
Sekizinci genvoyami yuttum dun aksam ancak iki haftayi bulan bogaz enfeksiyonum  var balgam vs sag tonsiller bi hafta oncesine kadar elma kadardi uc dort gundur sag. Alt ve ust  molar dislerin dipleri dejenere olmus kaniyor  gece terliyorum soba yaniyor kafam usuyor vucudum battaniyenin altnda yaniyor bi turlu orta yolu bulamadim kalca eklemlermde agrilar var bikac gundur el ve ayaklarmda eklemlerde igne batmasi gibi sizlama agrilar var saniyeler suren  cd 4um tedaviye baslamadan 574mus ama isin uzu nereye gider kestiremiyorum yarimmilyonda rna yukum var sanrm henuz net ogrenemedm geleck kontrolde ogrenecm mecbur

hkcell bendede boğazda ve ağıziçi aftlarda benzer sıkıntılar vardı..ilaca başlayalı yaklaşık 70 gün olacak...geçmeyince bendede baya bi sorun olmuştu...hatta doktora en sorduğumda ağzını ingiliz karbonatı ile çalkala geçer dedi..ama çok etkili olmadı açıkçası...
   en son bulduğum çareyi söyleyeyim..işine yarayabilir..
bioactive firmasının propolis ballı ağız sprey  işime yaradı gibi...içinde ham bal var..gerek ağız içi yaralara gerek boğaza bende etkili oldu...hatta bi sprey bitti..demin eczaneden 2.spreyi aldım...boğaz bi nebze olsun kendine geldi..ağızdada iyileşme var gibi...fiyatı 29.90 bilgin olsun...
  vucudundaki batmalarda bana hareketsizlikten gibi geliyo...biraz spor yapmayı denesen faydası olabilir...en kötü yürüyüş falan yap, yanınada su al..hem bol su içi hem yürü...ama yavaş değil...tempolu...eminim faydası olur..

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Kasım 18, 2017, 04:22:56 ÖS »
Agumentin 1000mg yazdrmstm + iliadin  kullanyorm bu kadar uzun srmesi hayat kalitemi felc etti   disetlerimdeki kanama ve submandibular LAP kafami bozdu herseyi kotuye yormamak lazm stresli bi cenderenenin icndeym okulum ve hayatm nedeniyle umarim duzluge cikarim kisa surede
Sekizinci genvoyami yuttum dun aksam ancak iki haftayi bulan bogaz enfeksiyonum  var balgam vs sag tonsiller bi hafta oncesine kadar elma kadardi uc dort gundur sag. Alt ve ust  molar dislerin dipleri dejenere olmus kaniyor  gece terliyorum soba yaniyor kafam usuyor vucudum battaniyenin altnda yaniyor bi turlu orta yolu bulamadim kalca eklemlermde agrilar var bikac gundur el ve ayaklarmda eklemlerde igne batmasi gibi sizlama agrilar var saniyeler suren  cd 4um tedaviye baslamadan 574mus ama isin uzu nereye gider kestiremiyorum yarimmilyonda rna yukum var sanrm henuz net ogrenemedm geleck kontrolde ogrenecm mecbur
Normal boğaz enfeksiyonu da geçiriyor olabilirsin dr muayene edip normal ilaç yazdı mı? Her şeyi hiv e bağlamamaya çalış zaten 500 küsür cd4 ün NORMAL sayılır ki zaten korkma.

Daha çok hastalanacaksın
Ateşin çıkacak
Boğazların şişecek
Öksüreceksin
İshal olacaksın
Vs
HER NORMAL İNSAN GİBİ

Mavera hocam çok bilmişlik gibi olmasında

normal boğaz enfesıyonu ilaç kullanmasan bıle 1 haftada kendılıgınden iyileşiyormus,

1,5 ay boğaz ağrısı cektıgım zamanlarda bunu heryerde okudum.

hkcell kardes,bedevi kardes

bu konu hakkında o kadar cok yazı yazdımki bence bır göz atın

geçmeyen boğaz ağrısı baslık adı.

orda o kadar detay indimki.

propolıslı bal ve sarımsağı dövüp karıstırdım 3 gun içtim hem içtim hem gargara yaptım banamısın demedı..

lütfen o sayfayı bı okuyun .

ibrahim_tr

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Kasım 18, 2017, 06:25:53 ÖS »
genvoya bende de çok iştah açtı. ben ilacımı akşam yemeğinden sonra içiyorum saat 22.00 dolaylarında sabah kalktığımda midem kazanıyor çok acıkıyorum eskiden bu vardı ama şuan çok şiddeli sürekli yemek yemek istiyorum. bende ilacı içişimin 5. günündeyim

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #24 : Kasım 18, 2017, 08:15:33 ÖS »
@genvoya Bir kbb doktoru ile görüşmen gerekiyor bence.cünkü geçmiyor diyorsun .

@bedevi abi senin doktora srn daha önce dedin diye hatırlıyorum.
Ilgisizlik hissetmiştim.bence sende Kbb doktoruna gitmelisin.
Bu agrı illaki bademcik ile ilgili olacak diye kural yok.

Gırtlakda sorun olabilir.
Kbb ihmal etmeyin.

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Kasım 18, 2017, 10:26:17 ÖS »
Fatih kardeş

Geçmeyen boğaz ağrısı diye bir konu açmıştım burada bı okuyabılırmısın rıca etsem?

(  1,5 AY ÇEKTİM O IZDIRABI , ŞU AN YOK ÇOK ŞÜKÜR)

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #26 : Kasım 19, 2017, 03:59:08 ÖÖ »
@genvoya bu sadece bademcik değildir. Yani orada herhangi bir açık yara oluştu ise enfeksiyon kapmış olabilir..1.5 ay imkansız cunku acıyı veren iltihap ilac kullanmişsin ama geçmediğine dair kbb ye gitmemişsin.mikri kamera ile bakabilirdi.
Bademcik sismesi yatağa düşürür geçene kadarda kaldırmaz.sadece agri degil halsizllik ateş usume vs.
Şuaniyimisin

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Kasım 19, 2017, 12:34:35 ÖS »
@genvoya bu sadece bademcik değildir. Yani orada herhangi bir açık yara oluştu ise enfeksiyon kapmış olabilir..1.5 ay imkansız cunku acıyı veren iltihap ilac kullanmişsin ama geçmediğine dair kbb ye gitmemişsin.mikri kamera ile bakabilirdi.
Bademcik sismesi yatağa düşürür geçene kadarda kaldırmaz.sadece agri degil halsizllik ateş usume vs.
Şuaniyimisin

Fatih sanırım ya ben anlatamıyorum ,

arkadasım 3 ayrı kbb uzman doktora gorundum, hepsının verdığı sprey hap,
15 tane iğne vuruldum bosu bosuna yıne gecmedı

yazılarımı okusan aslında benı cok ıyı anlarsın
pekı yıne tekrar edeyım kısaca

Abicim biz diğer ınsanlardan farklıyız,

normal negatıf olsak dediğin doğru kbb doktoru verır ılacı 1 hafta bılemedın 10 gunde gecer hayatımız boyunca hıcmı gecırmedık boğaz ağrısı (ben gecırmedım doğrusu sadece cocukken bır defa bademcıkler şişmişti 3 gun yattım 7 gunde gecmıstı hemde doktora bıle gıtmedım ilacta kullanmadım.)

boğaz ağrısı,aft veya baska bır hastalığın oldugu zaman uzmanına gıdersen ve HİV POZİTİF OLDUĞUNU BILMIYORSA;SANA DIGER INSANLARA YAZDIĞI ILACI YAZIYOR BAK BURAYA IYI DIKKAT ET---

BENIM SAVUNDUĞUM SEY GRİP DAHI OLSAN EN ONCE  İLK DANISACAGIN DOKTORA , YANI SENI HIV TEDAVISI EDEN  ENFEKSIYON UZMANINA DERDINI ANLATACAKSIN

Bılıyorsa zaten o yazar bılmıyorsa yonlendırecegı yerıde o bılır.Oyle midem ağrıdı, dahılıyeye gıdeyım,kulağım ağrıdı kbb ye gıdeyım olmaz, bızım ıcın olmaz

bırdaha soyleyeyım, o gıttıgın doktorlar senın hiv olduğunu bılmedığı ıcın normal ılac yazıp gonderıyor senı

ama senın pozitif oldugunu bılen doktora derdını anlatırsan sana yazacagı ılac, su an kullandığın ilaçla etkılesıme gırıyormu gırmıyormu onu bılerek yazıyor,

ayrıca pozıtıf oldugumuzu bıldıgı ıcın ve bızde hastalık daha ağır atlatılıyor ben onun farkına vardım

tastamam 1,ay kesıntısız çektım yemek yemek su ıcmek cehennem azabı olmustu

ilk ılacımı (GENVOYA) gıttıgımde benı tedavıye baslayan enfeksıyon uzmanı doçent doktor hanımefendıye

hocam 1,5 aydır boğazım boyle boyle dedım telefonunun ısıgını actı bogazıma ağzıma baktı

dur dedı sana bır ılac yazacagım 1 kutusunda 7 adet var , 2 kutu yazıyorum 1 kutuyu bıtırınce gececek dedı eger gecmesze 2. kutuya devam et dedı

gercektende soyledıgı gıbı 6. hapımı ıctıgım zaman (bu arada genvoyaya yenı baslamıstım ilk kez tedavı oluyordum) boğazımda hıcbırsey kalmadı ben yınede 2. kutuyada devam ettım ve bıtırdım

Şimdi çok sukur ne boğaz ağrısı ne ağzımın ıcındekı o garıplıkler hıc bırısı yok.

İlacın kullanma kılavuzundada özellıkle belırtmıs insan immün yetmezlıgı olan hastalarda etkılıdır dıye

Anlatabıldım mı kendımı?

Fatih kardes özellıkle su verecegım lınktekı yazımı okumanı tavsıye edıyorum   http://hivveaids.net/index.php?topic=3981.msg34709#msg34709

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #28 : Kasım 19, 2017, 06:10:22 ÖS »
Herkese merhaba:

Bütün yazılanları okumadan cevap veriyorum.

Sevgili arkadaşlar:

HIV pozitif bireyler ilgili doktorlara görünebilir, ancak:

Doktorların verdiği ilaçları kullanmadan önce KESİNLİKLE sizi takip eden doktorunuz ile görüşmeniz gerekir. Verilen ilaçlar sizin kullandığınız İlaçlar ile etkileşime girip etkiyi artirip, azaltabilir. Yada aldığınız yeni ilacı etkisiz hale getirebilir.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #29 : Kasım 19, 2017, 06:52:18 ÖS »
Herkese merhaba:

Bütün yazılanları okumadan cevap veriyorum.

Sevgili arkadaşlar:

HIV pozitif bireyler ilgili doktorlara görünebilir, ancak:

Doktorların verdiği ilaçları kullanmadan önce KESİNLİKLE sizi takip eden doktorunuz ile görüşmeniz gerekir. Verilen ilaçlar sizin kullandığınız İlaçlar ile etkileşime girip etkiyi artirip, azaltabilir. Yada aldığınız yeni ilacı etkisiz hale getirebilir.

Sevgiler.

ALLAH INA KURBAN KARDESIM

AF EDERSINIZDE KONULARIMDA K...MI YIRTTIĞIM BU İŞTE

SEN 2 KELIME İLE ANLATMISSIN

ben detaya ındım arkadaslar daha ıyı anlasın dıye

bende dıyorumkı kardes

o ilgili doktora gitmeden evvel;

kendısını tedavı eden Enfeksıyon uzmanı varya hanı bıze ılacımızı yazan (BU ARADA BAĞIRA BAĞIRA BELIRTMEK ISTERIM, ABI PARA VERIN PROF , DOCENT, YADA YARD. DOCENT ENFEKSIYON DOKTORU OLSUN SIZI TAKIP EDEN LÜTFEN... TAMAM ASISTANLARDA BILIR AMA ABI BEN GUVENMIYORUM ONLARA, CUNKU BIZIM SORUNUMUZ DİKKATLE İNCELENMESI GEREKEN BIR OLAY,Asistan, evet aşağılamıyorum ama abi,kimse kusura bakmasın gencecık ınsanlar günü bitirip sevgilisiyle bulusma planı yapıyordur belkı, prof,docent,yard docent daha guzel ılgılenıyor) Abı ona gıtsın gece kötü rüya bıle gorse bu nedir hocam dıye kendısını tedavı eden enfeksıyon uzmanına gıtsın ve hıc cekınmeden ruyasında ne gorduyse anlatsın , çünkü Biz pozitiflerın incelemede olduğumuz için her soyledıgımız yazılıyor bu çok öenmlı bır konu, Lütfen dikkat edın bunlara tanı almadan evvel basınızdan ne gectıyse anlatın doktora ilacı kullanmaya baslamadan evvel halınızı ve ılaca basladıktan sonra vucudunuzda ruhunuzda tum gelısmelerı doktora utanmadan sıkılmadan bıldırın

ben bunu gordum abi çok çok öenmlı

saklamayın hıc bırsey

inanın not alıyorlar ve değerlendırılıyor bunlar emın olun

Bu bızım için yenı yenı bır umut ışığı emın olun...