Mavi-Banner

Gönderen Konu: amFAR kür icin hedef koymus 2020  (Okunma sayısı 934 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
amFAR kür icin hedef koymus 2020
« : Ekim 24, 2017, 10:43:15 ÖS »
https://youtu.be/4yuvdrVk5SM

Sitesini de inceledim. 2020 ye kadar kür bulunmasina yonelik hedefleri var. Direkt 2020 de kür piyasaya surulmesede. Deneme asamalarina gelinmis olucagini iddaa ediyolar. Milyonlarca dolar yatirim yapiyolarmis arastirmalara.
Su gibi berrak yeni bi hayat.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: amFAR kür icin hedef koymus 2020
« Yanıtla #1 : Ekim 25, 2017, 09:44:20 ÖÖ »
Hadi inşallah. 2020'ye ne kaldı ki şurada? (Bugün iyimser takılayım dedim  :D )
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Ekim 25, 2017, 09:51:08 ÖÖ »
sende benim gibi tahminim bu konuda araştırmacısın beril..ben tanıyı ilk aldığımda günde 3 kere googleda ders çalışır gibi kesin tedavi ile sonuç kovalıyodum...sonra günde bir...iki günde bir derken en sonunda bıraktım...

zaten googleda bi arama yaptığında öyle bi hisse kapılıyorsunki kesin tedavi çıkması sanki an meselesi...bugün yarın çıkar gibi haberler...yok israilde şu bulundu, yok gen tedavisi yok avustralyada eli kulağında gibi bi sürü haberler...

en son tedavi aldığım hocamla (prof) konuştuğumda ben 10 yıl içinde beklemiyorum deyince açıkçası umutlarım kırıldı, google aramalarını bıraktım..

keşke çıksada şu illetten kurtulsak bi an önce...antartikada çıksa gidicem , marsta çare var deseler bi yolunu bulurum gitmenin...

tamam umut etmek insanı ayakta tutar...bi umuttur yaşamak...ama kendimizi fazlada angaje etmeyelim derim kesin küre..en azından ben işi akışına bıraktım...dua etmekten başka kür için elimden başka bişey gelmiyor..bu yaştan sonra üniversiteye girim bilim adamı olamıyacağıma göre şimdilik yapacak tek şey dua etmek...işimiz allaha kaldı yani..

kartalx

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ekim 25, 2017, 10:19:56 ÖÖ »
günaydın arkadaşlar, inşallah daha da erken bulunur da bu günleriniz  bir anı olarak kalır.kimbilir belki de  insanlığı yüzlerce yıl uğraştırmış bel soğukluğu gibi çok basit bir şekilde tek doz iğneyle tedavi edilebilir  duruma gelir.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ekim 25, 2017, 10:45:05 ÖÖ »
@Mavera Bugün mü?  Sendeki iyimserlik,sabır başka kimde var acaba :D   Güzel haberler. Teşekkürler @TransBeril

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #5 : Ekim 25, 2017, 11:39:55 ÖÖ »
@bedevi işimiz allaha kaldisa ne guzel iste. Onun icin imkansiz diye bisi yoktur, sevgili bi kuluna buldurtcak bunun caresini. Bu river calismasida guzel gidiyodu son baktigimda, rezervuarlari ortaya cikaran ilac kullaniyolardi. 2018 de acıklanacak bicok calisma var. 2018 bizler icin muhim bi yıl olucak

@turuncu rica ederim, ise yarar bi kaynaksa ne mutlu bana. Birgun bizlerden birine burda kür bulundu diye konu acmakta nasip olur insallah
Su gibi berrak yeni bi hayat.

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Ekim 25, 2017, 11:56:34 ÖÖ »
@bedevi işimiz Allah'a kaldıysa oldu bil..
Toplumun yargısını kırsaydık herşey mükemmel olurdu...

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ekim 25, 2017, 12:07:28 ÖS »
Arkadaşlar Roma bir günde inşa edilmedi. Umutlarınızı kaybetmeyin. Böyle bir gün kalkacağız ve kür bulundu gibi olmayacak. Böyle adım adım gidiliyor. Rezervuarlar bulunacak sonra birkaç ilaç denemesi yapılacak sonra uzun süre baskılanacak sonra başka bir şey denenecek sonra aaa galiba oldu denecek. Yani şişeden cin çıkmayacak.

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Ekim 25, 2017, 02:03:03 ÖS »
@Matland ya biz ilaçtan kurtululalımda virüsü baskılanmış falan hiç önemli değil.. bizim için en iyisi baskılamak sonrası gelir zaten.
Toplumun yargısını kırsaydık herşey mükemmel olurdu...

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Ekim 25, 2017, 05:32:51 ÖS »
@bedevi işimiz Allah'a kaldıysa oldu bil..
inşallah lordstark ...bende bigün kesin tedavinin bulunacağına inanıyorum...asıl mesele biz o günü görecekmiyiz..

Mysterious

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Ekim 25, 2017, 07:34:25 ÖS »
Ben açıkcası hiç araştırmıyorum bu konuları hatta gördüğümde okumadan geciyorum. Bir an umut bağlayıp sonra üff bu da mı gol değil demekten iyidir bana kalırsa. Zaten hayatımızı etkileyen birşey yok, mis gibi yaşıyoruz herhangi bi sıkıntı çekmeden. İlk başta yememe içmeme çok takardım şimdi canım ne isterse yiyip içiyorum. İlaçlar aksamadıgı sürece normal yasamımıza devam edeceğiz zaten. Üç ayda bir kontrol de benim işime geliyor açıkcası genel sağlık durumumu öğrenmiş oluyorum böylece. Biraz bardağın dolu tarafından bakmak lazım. Bulunsa çok süper olur o apayrı mesele, ama yakın vadede olmayacağını kabullenmiş olmamız gerek diye düşünüyorum.

heavy-stuff

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Ekim 26, 2017, 12:41:12 ÖÖ »
 :)
Hiv negatif dogdum
Hiv pozitif oldum
Hiv negatif olecem

Tani alali 18 ay oldu ve hala hergun gunde kac kez bilimsel gelismeleri takip ediyorum

Amfar 2020 de hiv-cure nasil ve ne sekilde olacak hakkinda datanin pesinde
Bill gates 2030 da total cure cikacak diye deklere etti

Bilim adamlarina gore bugun tam caresi bulunsa bile virus 100 sene daha aramizda dolasmaya devam edecek

Bir gunde tek hapla bir cozumu artik kimse beklemiyor
Son bir senedir ilk kez farkederseniz caresinden bahsediliyor

Zaman hizlandi. Bilim de birikim de
Daha once 2030 dan once olmaz denen gene-editing bu sene klinige ulasti

Rezervuar seviyesine gelmis calismalar var
Tesadufen bulunan ve hiv calismalarina borclu olunan hepatit C ilaci en guzel ornek

Enfeksiyon Doktorum gelecek bir kac sene cozum beklemiyorum ama kolaylik bekliyorum dedi

Ilk kez bu kadar farkli yoldan viruse saldiriliyor
Onumuzdeki 2-3 sene uretilmis veriden daha gazlasina ait data elimizde olaack

Optimist olmak icin cok sebep var

Bir seyler olacak bence

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Ekim 26, 2017, 08:35:44 ÖÖ »
:)
Hiv negatif dogdum
Hiv pozitif oldum
Hiv negatif olecem

Tani alali 18 ay oldu ve hala hergun gunde kac kez bilimsel gelismeleri takip ediyorum

Amfar 2020 de hiv-cure nasil ve ne sekilde olacak hakkinda datanin pesinde
Bill gates 2030 da total cure cikacak diye deklere etti

Bilim adamlarina gore bugun tam caresi bulunsa bile virus 100 sene daha aramizda dolasmaya devam edecek

Bir gunde tek hapla bir cozumu artik kimse beklemiyor
Son bir senedir ilk kez farkederseniz caresinden bahsediliyor

Zaman hizlandi. Bilim de birikim de
Daha once 2030 dan once olmaz denen gene-editing bu sene klinige ulasti

Rezervuar seviyesine gelmis calismalar var
Tesadufen bulunan ve hiv calismalarina borclu olunan hepatit C ilaci en guzel ornek

Enfeksiyon Doktorum gelecek bir kac sene cozum beklemiyorum ama kolaylik bekliyorum dedi

Ilk kez bu kadar farkli yoldan viruse saldiriliyor
Onumuzdeki 2-3 sene uretilmis veriden daha gazlasina ait data elimizde olaack

Optimist olmak icin cok sebep var

Bir seyler olacak bence

ee hani bill gates aids araştırmalarına verdiği desteği çekmişti...hani artık bunun çaresinin bulanacağına dair umudunun kalmadığını söylemişti...benmi yanlış hatırlıyorum..
bu arada dediğiniz haberin linki aşağıda...önemli bi haber aslında...

https://www.theguardian.com/society/2015/jan/24/bill-gates-hiv-vaccine-2030-intense-drugs-aids

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Ekim 26, 2017, 08:47:12 ÖÖ »
O Bill Gates'in hiv küründen umudu kaybettiğine dair okuduğum haberi bir daha bulamadım. Muhtemelen yalan haberdi. Eee, internette okuduğumuz her şey doğru olmuyor işte.  :-[  :P
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Nocturnal

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keep Calm & Stay Positive
« Yanıtla #14 : Ekim 26, 2017, 02:37:24 ÖS »
Bence kanser alanında da, Hiv alanında da son 1 senede çok iyi gelişmeler oldu. Hiv virüsünü yenmeye çalışırken farklı virüsleri yenme yöntemleri de bulmuş oldular. Tam tedavi de yakında gelecek. Yeni haberler hızlandı çünkü. Artık virüsün şeklini ve protein yapısını biliyorlar, rezervuarlar araştırılıyor. 80 li yılların tedavi şekli de kalmadı. Acılı sancılı bir tedavi yok artık. Ama keşke savunma ve silah sanayisine ayrılan bütçe kadar bir bütçe ayrılsa sağlık araştırmalarına ...