Mavi-Banner

Gönderen Konu: İlk yatağa düştüğüm sırada 2 hafta süren yüz felci  (Okunma sayısı 1089 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

John Wick

• Ziyaretçi
Arkadaşlar aklıma geldi belirtiler olduğunda yatağa düştüğümde 2 hafta boyunca yüz felci geçirdim çok ciddi bir felç değildi 2 hafta boyunca sürdü sonra tamamen geçti bunun belirtilerle ilgisi olabilir mi? bu arada kış vakti iş icabı gün boyu dışardaydım kuryeydim ürün dağıtımı kamyonetin camları genelde açıktı.

Merak ettiğim yaşadığım 2 haftalık yüz felci hivle alakalı mı yoksa soğuk çarpması mı?

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
Ynt: İlk yatağa düştüğüm sırada 2 hafta süren yüz felci
« Yanıtla #1 : Ekim 19, 2017, 02:05:23 ÖS »
hiv komplikasyonları arasında  yüz felci  gibi bir durum yok :) dediğin gibi soğuk  çarpması  ve  bunun sonucu 
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Ekim 19, 2017, 02:10:57 ÖS »
Hiv her türlü hastalığa sebep verebilir her hastalığı taklit edebilir. Ama yüz felci diyince hemen akla hiv gelmez genelde.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #3 : Ekim 19, 2017, 03:29:30 ÖS »
Gecmis olsun, burda hep saglik sorunlari ile alakali konular aciliyo. Korkuyom kendim icimde, hiv ilacimizi icip rna negatifte kalsakta, vucudumuza zararlar veriyomu. Yoksa bunyeden bunyeye mi degisiyo bunlar. Yani ne bileyim, ben nerdese 2 yila yakin zamandir grip olup yataga bile dusmedim. Ne tani oncesi ne tani sonrasi hicbi hiv belirtisi yasamadim. Ama bu basliklari gorunce korkmuyo degilim, bi yandan doktorlar ve burda ki bicok kisi, ilacini kullandigin surece saglikli yasarsin diyo. Ama hergunde saglik sorunu yasayan arkadaslae bi konu aciyo. Carsamba doktorumla da konuscam detaylica ama sizede sormak istedim.
Su gibi berrak yeni bi hayat.

poz.poz.

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ekim 19, 2017, 06:14:28 ÖS »
@TransBeril  baskılanmış hiv artık zarar vermez ama başka hastalıklara yakalanabiliriz ve bunların baskılanmış hiv'le alakası yoktur (bağışıklık sistemi çok zayıf değilse). Böyle durumlarda "başımıza geleceği varmış" diyoruz  :)
Yaza yaza düşürücem hükümeti :D ATARLI  POZ.POZ <3

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Ekim 19, 2017, 06:17:08 ÖS »
@TransBeril  ben 3 ay düşük ayak sendromu denen bi olay yaşadım. Sağ ayağımı sürüyerek yürüyordum. 3 ay sonunda geçti. Ardından bi kaç sene sonra beyinde kitle bulundu. Biyopsi yapıldı tümörel bişey olmadığı anlaşıldı. Onunla yaşıyorum. Bunlar pozitif olmadan önceydi.Yani demem o ki her hastalığı da hive bağlamak doğru değil. Hivle birlikte daha etkili olsalar da asıl kaynağı hiv almayabilir. Deri problemin vardır sedef gibi mesela ne yaparsan yap geçiremezsin. Ara ara nükseder. Rahatsızlıklarından bahseden arkadaşların  rahatsızlıkları hivle çok da alakalı değil. Başka cybhlerle cinsel bölge rahaysızlıkları görülebilir. Bunlar seni etkilemesin. Ki sen akut dönem rahatsızlıklarını (ateş,kusma,ishal,baş dönmesi, eklem ağrıları,halsizlik, asabiyet) yaşamamışsın. Bundan sonra da hiv kaynaklı bir sorun yaşamazsın merak etme.
Ha ne var ki ilaçların çok uzun vadede iç organları yavaşlattığı da bir gerçek. Hiç bir doktor bile hiv ilaçlarının yan etkisi sıfırdır demez zaten. Ama yaşlanınca da insanların organ fonksiyonları zayıflıyo zaten. Yine bir kaybımız yok yani :) O yüzden ilaçlarla birlikte sağlıklı beslenme ve spor,egzersiz bizim hayatımızda olması gerekenler.
« Son Düzenleme: Ekim 19, 2017, 06:20:13 ÖS Gönderen: turuncu »

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #6 : Ekim 19, 2017, 09:18:50 ÖS »
Cok gecmis olsun @turuncu sagol verdigin bilgiler icin, cok rahatlatici oldu gercekten. Sansliyim ki 2017 gibi hiv ile ilgili cok etkili ve az yan etkili ilaclarin oldugu zamanda pozitif olmusum. Kaldi ki daha da iyi ilaclar ya da aşılar icin calismalar da hat safhada ve bikac yıl icinde hergun ilac icmekten bile kurtulcaz gibi. Hepimizi beterinden korusun allah. Suan saglik problemleri olan arkadaslarimiza da acil sifalar.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Ekim 20, 2017, 07:27:34 ÖÖ »
Tdaviyle rna negatifken bile hiv pozitiflerde bazı kişilerde vücut iltihap laboratuar belirteçleri yüksek çıkabilyor negatiflere göre, bu da erken yaşlanma demek olabilir diyor bazı drlar. Yani normal yaşından 3-5 yaş daha yaşlı gibi düşünüyorlar öyle vücudu. Ama tedavi almazki haliyle karşılaştırınca arada dağlar kadar fark var gene. Tedavi almazken durum çok çok ÇOK daha kötü. Karşılaştırılamayacak kadar.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Ekim 20, 2017, 08:42:55 ÖÖ »
benim canımı hergün ilaçtan çok şu 3 aylık tahliller sıkıyor...3 ayda bi kan vermek bana zulum gibi geliyor...
keşke kan vermeden kandaki rna ve cd4 leri gösteren bi teknoloji olsa...

wulfwulf

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Ekim 20, 2017, 10:19:57 ÖÖ »
benim canımı hergün ilaçtan çok şu 3 aylık tahliller sıkıyor...3 ayda bi kan vermek bana zulum gibi geliyor...
keşke kan vermeden kandaki rna ve cd4 leri gösteren bi teknoloji olsa...
Söyle düsün her 3 ayda bir check up yaptiriyorsun ve artik vücudun hic olmadigi kadar kontrol altinda. Bir sorun olustugunda derhal müdahale edilebilir. Buna pozitif olmayan kac insan cuvalla para ödemeden ulasabiliyor? Ben ilk günden beri seve seve veriyorum kanimi, cünkü vücudumda olup bitenleri görmek güzel, özellikle <20 degerini görmek.
Tani: 08.05.2017 - Ilac: Triumeq
-------------------------------------------
CD4: 472, RNA: 108000 - 01.06.2017
CD4: 605, RNA: 144 - 06.07.2017 :)
CD4: 635, RNA: Undetectable - 05.10.2017 :D
CD4: 645, RNA: Undetectable - 08.01.2018
CD4: 625, RNA: Undetectable - 12.04.2018

John Wick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Ekim 20, 2017, 02:07:32 ÖS »
Gecmis olsun, burda hep saglik sorunlari ile alakali konular aciliyo. Korkuyom kendim icimde, hiv ilacimizi icip rna negatifte kalsakta, vucudumuza zararlar veriyomu. Yoksa bunyeden bunyeye mi degisiyo bunlar. Yani ne bileyim, ben nerdese 2 yila yakin zamandir grip olup yataga bile dusmedim. Ne tani oncesi ne tani sonrasi hicbi hiv belirtisi yasamadim. Ama bu basliklari gorunce korkmuyo degilim, bi yandan doktorlar ve burda ki bicok kisi, ilacini kullandigin surece saglikli yasarsin diyo. Ama hergunde saglik sorunu yasayan arkadaslae bi konu aciyo. Carsamba doktorumla da konuscam detaylica ama sizede sormak istedim.

Teşekkür ederim, ben bulaş olduğu vakitlerde ve öncesinde yani yatağa düşene kadar hergün fazlaca alkol alıyordum, mesleğim çok ağırdı günde 2 ton ürün dağıtıyordum bide kamyonetin içinde günde iki paket sigara camlarda açık o yüzden beni daha fazla etkiledi ömrümde sayılı hastalanmışımdır hastalanmam bir elin parmağını geçmez, ama şimdi bakıyorum Allahtan mesleğim ağırdı günde iki paket sigara içmişim hergünde 35lik içki içmişim belki bunlar olmasa hala haberim olmayabilirdi.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Ekim 20, 2017, 02:15:28 ÖS »
@bedevi hastanelerde yatıp delik deşik olmaktansa 3 ayda bir kan vermek çok daha iyi :) Bununla kaldığına şükretmeliyiz bence.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #12 : Ekim 20, 2017, 02:31:20 ÖS »
Tdaviyle rna negatifken bile hiv pozitiflerde bazı kişilerde vücut iltihap laboratuar belirteçleri yüksek çıkabilyor negatiflere göre, bu da erken yaşlanma demek olabilir diyor bazı drlar. Yani normal yaşından 3-5 yaş daha yaşlı gibi düşünüyorlar öyle vücudu. Ama tedavi almazki haliyle karşılaştırınca arada dağlar kadar fark var gene. Tedavi almazken durum çok çok ÇOK daha kötü. Karşılaştırılamayacak kadar.

Suan 30 yasım da olduguma bile kimse inanmazken, erken yaslanma durumu bende cikmaz herhalde diye umut ediyom. Allah bilir tabii
Bende devamli doktor takibinde olmayi sans olarak goruyorum. Allah gostermesin turlu turlu sinsi hastaliklar var. Is isten gecmeden fark edilip, onlem alinabiliyo en azindan bizlerde. 3 ay veya 6 aylık periyodlarla vucudumuzun son durumumu gorme sansina sahibiz

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Ekim 20, 2017, 03:23:06 ÖS »
dün akşam doktora kontrole gittim...ben ordayken doğulu bi hiv pozitif hasta geldi..abisi getirmiş muayeneye hocaya..
çocuk 40 kilo falandı..koltukta oturamıyor..vucudunun her tarafı leke içinde..35 yaşındaymış...biraz konuştum...teşhisi alalı çok olmuş...ama çekinmiş ailesine deyipte tedaviye başlamamış..tüberküloz falanda başlamış haliyle...bildiğin ölümün kıyısına gelmiş...ben çıkarken onlar hala sıra bekliyolardı...bütün gün aklımdan atamadım hasta çocuğu...çocuk öldü ,ölecek duruma gelmiş...uzun zamandır tedavi almaması çocuğu eritip bitirmiş..onu görünce halime şükrettim...demek tadavi almasam yada reddetsem tedaviyi bende aynı duruma düşücem diye düşündüm..allah insanı o duruma düşürmesin

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #14 : Ekim 20, 2017, 03:24:46 ÖS »
@bedevi hastanelerde yatıp delik deşik olmaktansa 3 ayda bir kan vermek çok daha iyi :) Bununla kaldığına şükretmeliyiz bence.
orası öylede turuncu psikolojik olarak iğne kan verme işleri beni yıpratıyor..yapacakta bişey yok...mecburen alışacağız..