Mavi-Banner

Gönderen Konu: İyi İnsanlar İyi ki Var...  (Okunma sayısı 354 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

can_can

• Katılımcı Üye
  • *
İyi İnsanlar İyi ki Var...
« : Ekim 18, 2017, 12:51:56 ÖS »
Sevgili dostlar,

Bugün yoğun bir test sürecinden geçtim. 10 küsür tüp kan aldılar. Röntgen vs. Ben içim acılı halde hastaneye giderken, doktorumun ve benimle ilgilenen tüm personelin duyarlılığı o kadar iyidi ki. Önce doktorla görüştüğümde bana yarım sayfa bir yazı verdi ve şu şu testler yapılacak deyip detaylı olarak herşeyi anlattı. Bu forumda tahliler üzerinden ne konuşuluyorsa hemen hemen hepsi.. Ama sakın korkma, bunu bir check-up gibi düşün, sağlığını her zaman kontrol ettireceksin. Düzenli ve daha sağlıklı bir hayatın olacak dedi.

Kan vermeye gittiğimde formaliteden yatış gösterdiler. Tam öğle arasına denk geldi ama saydığım kadarıyla 6 tane şeker gibi hemşire hem benle sohbet ettiler hemde görevlerini yaptılar. Hiç hastalıktan bahsetmediler (ama tabiki biliyorlar). Tam bir moral veriyorlar. Hatta biraz yaşlı, biraz ton ton bir hemşire teyze nasıl gaita vereceğimi ve nasıl idrar yapacağımı güzel güzel anlattı. Sonra "Bak çok kan aldık senden, başın döner düşer müşersen bize haber et (nasıl haber edeceksem :), olmadı bi vişne suyu iç" dedi. :) Çok ilgilendiler. Onların gözlerindeki her bir mutlu bakış, beni daha iyi hissettirdi. Demem o ki, sanırım ben bu konuda şanslıyım. Sizle ilgilenecek doktorunuzu ve personelinizi lütfen çok iyi seçin. O yüzden diyorum iyi insanlar, iyi ki varlar.

Bu işlemler devlet hastanesinde yürütülüyor. Haftaya direnç testi için üniversite hastanesine kan vereceğim. İlaca henüz başlatmadı doktor. Sabırlı ol birazcık daha bekleyelim dedi. Bende bir bildiği vardır deyip birşey demiyorum.

Özetle, evet bu lanet şeye bir şekilde bulaştık. Ama ne olur umudunuzu ve de en önemlisi inancınızı kaybetmeyin. Bizleri ayakta tutan kendimizden ziyade, iyi insanların var olması. Buna da şükür deyip, hayatımızı idame ettireceğiz. Ve henüz test yaptırmayan, korkan, çekinen, üzülen arkadaşlar. Ne olur gidin testinizi yaptırın. Hiç birşey için geç kalmayın....:)
Ey hayat, seni bu kadar kıymetli tutuşum, ölüm sayesindedir.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: İyi İnsanlar İyi ki Var...
« Yanıtla #1 : Ekim 18, 2017, 02:50:43 ÖS »
Sevindim iyi insanlara denk gelmene ve sorun yaşamamana :) inşallah böyle devam eder
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

can_can

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ekim 18, 2017, 03:22:43 ÖS »
Teşekkür ederim @Mavera :) Şimdi yapmam gereken ilk iş 14 yıldır aralıksız içtiğim sigarayı bırakmak. Bugün 2 dal içtim mesela. En yakın zamanda pat diye bırakacam :)

John Wick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ekim 18, 2017, 03:57:22 ÖS »
Sevindim sorun yaşamamana, iyi insanlar var evet Allah iyi insanları iyi insanlara denk getirsin, forum iyiki var :)

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Ekim 18, 2017, 04:24:43 ÖS »
hadi hayırlısı olsun diyelim...bide ilaçlara başlayınca dahada iyi hissedeceksin kendini....ilaçlara başlamadan önce bende bi halsizlik , yorgunluk vardı...bi aylık ilaç kullanımı sonrası hepsini attım üzerimden...hiç birşeyim kalmadı... ağızdaki yaraları ve boğaz şişkinliğini saymazsak..
bu arada anlamadığım doktorun birazcık bekleyelimi neden demiş olabilir acaba...yeni yöntemlerde tanı alındıktan sonra hemen tedeviye başlanıyor normalde...keşke sorsaydın neyi bekleyeceğiz hocam diye güzel bi dille ?

JR

• Katılımcı Üye
  • *
  • Üzme tatlı canını. Gülsene biraz ?
« Yanıtla #5 : Ekim 18, 2017, 06:07:56 ÖS »
İyi insanlarla karşılaşmana çok sevindim. Maalesef bu konudan muzdarip olan çok fazla arkadaşımız var. Hepinizin iyi insanlarla karşılaşmanız dileğiyle. Geçmiş olsun  :)
<3

can_can

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Ekim 18, 2017, 09:37:25 ÖS »
Sevindim sorun yaşamamana, iyi insanlar var evet Allah iyi insanları iyi insanlara denk getirsin, forum iyiki var :)

Zaten en önemlisi de bu. İyi ki bu forum ve bu forumun İYİ kalpli moderatörleri var :)

beybisi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ekim 18, 2017, 10:27:10 ÖS »

Zaten en önemlisi de bu. İyi ki bu forum ve bu forumun İYİ kalpli moderatörleri var :)

iyiki iyi kullanıcılar var  8)

Mysterious

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Ekim 19, 2017, 12:28:55 ÖÖ »
O zaman bu da benden gelsin, iyi ki, iyi ki demeyi bilen insanlar var.