Mavi-Banner

Gönderen Konu: hıv ve üveit  (Okunma sayısı 409 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

spava

• Üye
  • *
hıv ve üveit
« : Ekim 14, 2017, 05:57:11 ÖS »
arkadaşlar kolay gelsin..gözümde kızarıklık oluşmuştu..doktora gittim..göz dr ön üveit tanısı koydu..ve benı fizik, göğüs ve cilt hastalarına yönlendirdi...nedeni başka bir rahatsızlıktır dedi...başına gelen var mı? hıv pozitiflerde çokca yaşanan vakaymış fakat ben göz dr na soylemedım pozitif olduğumu

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: hıv ve üveit
« Yanıtla #1 : Ekim 15, 2017, 08:29:00 ÖÖ »
Cd4 değerleri çok düşükken tehlikeli üveit türleri görülebiliyor, en son cd4 değerin kaçtı? Yüksek ise, o korkulan üveit değildir ama başka bir sebebi olabilir gerçekten. Tam tanı konup araştırılması lazım, behçet hastalığı falan mı şüphelenmiş acaba o bölümlere gönderdiğine göre.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

anaşit

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ekim 15, 2017, 01:43:54 ÖS »
bende de negatifken olmuştu.stres de yapabiliyor.tekrarlarsa araştırmak lazım .

mucizelereinan

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ekim 16, 2017, 09:33:29 ÖÖ »
arkadaşlar kolay gelsin..gözümde kızarıklık oluşmuştu..doktora gittim..göz dr ön üveit tanısı koydu..ve benı fizik, göğüs ve cilt hastalarına yönlendirdi...nedeni başka bir rahatsızlıktır dedi...başına gelen var mı? hıv pozitiflerde çokca yaşanan vakaymış fakat ben göz dr na soylemedım pozitif olduğumu

Gözümde blefarit (goz kapaklarının kenarlarinin iltihaplanmasi) olduğunda dunya goz hastanesindeki doktor bana vücudunuzda baska enfektif hastalik varsa o da buna yol acabilir demisti. Cunku hayatimda boyle bir sey gormemistim ve konjonktivit disinda gozumde bir sorun çıkmamıştı. Ben soyledim bunun uzerine pozitif oldugumu. Yani pozitif olmasaniz da olabilir bu bir ihtimal ama pozitiflerde daha sik görüyoruz demisti. Damla verdi gecti. Gecmis olsun sana da.

spava

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Kasım 10, 2017, 06:05:14 ÖS »
tesekkuler arkadaslar..şu anlık bır sorun yok..geçtı..3 ay sonra gel bakalım dedı :)

Taurus

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mayıs 18, 2018, 11:01:41 ÖS »
Sol gözümde noktalar görüyorum. Acaba bu hivle ilgili olabilir mi? Son cd4 sayım 1039 idi. Yani hiv tedavisi iyiye gitti ve ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum. Bir de üveit tanısı almak hiç hoş değil gerçekten. Açıkcası korkuyorum ve tedavisi var mı Bilmiyorum. Göz doktoru olsa ve keşke bizi bilgilendirse ne güzel olurdu.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Mayıs 21, 2018, 12:42:53 ÖS »
Sol gözümde noktalar görüyorum. Acaba bu hivle ilgili olabilir mi? Son cd4 sayım 1039 idi. Yani hiv tedavisi iyiye gitti ve ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum. Bir de üveit tanısı almak hiç hoş değil gerçekten. Açıkcası korkuyorum ve tedavisi var mı Bilmiyorum. Göz doktoru olsa ve keşke bizi bilgilendirse ne güzel olurdu.

Forumda göz doktoru olsa bile muayene etmeden kesin bilgi veremez. Şikayetin var ise uzman doktora muayene olmalısın.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Galata

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mayıs 21, 2018, 12:57:12 ÖS »
Ben de Gözde kızarıklık şikayetiyle doktora gittim hastalığımdan bahsetmedim ve alerji tanısı koydu. 1 senedir 2 kere tekrarladı. Acaba benim de bu şekilde hastalık mı tetikliyor :-/