Mavi-Banner

Gönderen Konu: Özel hastanelerin SGK'lılardan fazla ücret kesmesi  (Okunma sayısı 106 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dejavu

• Katılımcı Üye
  • *
Özel hastanelerin SGK'lılardan fazla ücret kesmesi
« : Ekim 13, 2017, 10:38:50 ÖS »
Özel hastanelerin SGK'lılardan kesebileceği maksimum ücretleri https://gss.sgk.gov.tr/OzelSHSBilgi/pages/ilaveUcretHesaplama.faces adresinden kontrol edebiliyoruz.

Benim bununla ilgili bir tecrübem oldu geçen aylarda. Siteden hastane ve bölüm girdiğimde hastanenin alabileceği ücret 54 TL görünüyor (hala öyle).

Muayene olmadan önce ödeme yaparken bana kasa fişi kestiler. Ben de sordum... Bu "Diğer Hizmetler" yazan nedir diye. Kasadaki arkadaş bilmediğini söyledi ve muhasebeyi aradı. Sonra bana gidip hasta hakları bölümüne sorabileceğimi söylediklerini iletti. Neyse muayene sonrası gittim. Asansör ile gitmem 15 dakika sürdü abartmıyorum. En üst katın en ücra köşesinde bir oda.

Hasta hakları bölümündeki hanımefendiye fazla ücret aldıklarını, SGK'nın sitesinde olan fiyatı cep telefonumdan filan gösterdim. Bana "beyefendi burası bir özel hastane, buraya gelenler bunun farkında" dedi. Neyse peki filan gayet medeni konuşarak ben de o zaman bana fişte "Diğer Hizmetler" yazıyor ben ayrıntılı fatura istiyorum dedim. Muhasebeye gittim (o da bir 15 dakika sürdü) Bana yine fatura verdiler ve diğer hizmetlerin açıklaması "Diğer Sağlık Hizmetleri" :) Yeter deyip çıktım...

Bu hastanelere günde 4-5 bin kişi muayene olmaya geliyor. Kimse benim gibi "kıllık" yapmıyor. Yapsa da, şikayet etse de zaten hastanenin alacağı ceza 8-10 bin TL filan. Bu yüzden hastane bunu umursamadan devam ediyor.

Ben sadece bana verilen hakkı aramaya çalışıyorum...