Mavi-Banner

Gönderen Konu: Sanofi adlı şirket yeni bir antibody geliştirmiş  (Okunma sayısı 727 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Matland

• Ziyaretçi
Sanofi adlı şirket yeni bir antibody geliştirmiş
« : Eylül 23, 2017, 12:28:30 ÖS »
http://www.bbc.com/news/health-41351159

Okuyanlar vardır mutlaka. Amerika'da Sanofi adlı şirket 3 tane antibody birleşiminden oluşan süper bir antibody geliştirmiş. Ve bu antibodyi 24 tane maymun üzerinde denemişler. Önce antibodyi maymunlara vermişler sonra virüs enjekte etmişler. Hiçbiri hasta olmamış. 2018 yılında insanlar üzerinde denemeye başlayacaklarmış. Şu ana kadar antibody olarak ortaya çıkan ürünler hiv mutasyonlarının yüzde 90'nında işe yarıyordu. Bu üç antibdoy birleşimi ise yüzde 99'nu kapsıyor. Özellikle koruma amacı için çok önemli gelişme. Bakalım tedavi için de kullanılabilecek mi?

antalyadan_

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Sanofi adlı şirket yeni bir antibody geliştirmiş
« Yanıtla #1 : Eylül 23, 2017, 05:23:24 ÖS »
cok iyi yaaa, bu bilimcilerin hirsi, dusundukleri beni acaip heyecanlandiriyor. Bir yandan Crispr teknolojisi de insan deneylerine baslayacak, bir yandan bu calisma. Gelecek gunler mukemmel haberlere gebe!

Bu calismada tek merak ettigim nokta ise, rezervuara nasil etkili oldugu oldu, bir bos zamanimda makaleyi okuyacagim. Lakin, cok umutluyum! :)

iparilogos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Eylül 23, 2017, 07:03:02 ÖS »
Sanofi çok sağlam bir ilaç şirketi, ilaç şirketlerinin böyle çalışmaları yürütmesi güzel ve umut verici gerçekten.

Umud

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Eylül 23, 2017, 07:53:48 ÖS »
@Matland heyç ay wi adına yapılan gelişmeleri takip etmen ve bizide bilgilendirmen gerçekten çok güzel. Aids haberleri kısmına bakarken ayrı bir heyecanlanıyorum verdiğin her bir gelişme haberi beni çok mutlu ediyor. Bir gün tam kür bulundu konusunuda sen açacaksın ve biz senin ağzından müjdeyi alacağız :)

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Kasım 12, 2017, 09:50:11 ÖÖ »
İşte biz bunlara komplo teorisi diyoruz, kesin olarak kanıtlanmış böyle bir şey yok tabi ki.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #5 : Kasım 12, 2017, 03:17:39 ÖS »
Bende mesela 2013 yılında akut egzama baş gosterdi. Tedavimi oldum gecti ama, ne zaman deterjan tarzi biseyle temas etsem, stres olsam ya da kızartma tarzı yemek yesem hep nuks eder. Kesin bi caresi yok, egzama yuzunden olusan yaralardan hayatı kararanlar var. Simdi soruyorum bu teorilere inananlara, bunun neden caresi yok.
Su gibi berrak yeni bi hayat.

rekli35

• Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Kasım 12, 2017, 04:10:18 ÖS »
Bir komplo teorisi de ben yapayım.  Arkadaşlar popüler insanlardan yani zengin şöhretli olan kisilerde hive yakalanma oranı kaç bence çok düşük oysa para onlarda karşı cinslerinden veya hem cinsleri tarafından tercih edilmeleri talep görmeleri çok muhtemel. Fakat genelde bizim gibi orta seviye veya biraz üstü kesim bir anlık gafletin cezasını çekmekte.  Acaba diyorum zengin üst tabaka insanlar için kesin tedavi yeri varda biz mi bilmiyoruz veya zaten masrafları karsilayamazlar diye haber verilmiyor.  En son futbolcu Ebou için haber çıktı sonra bir şeyi yok dendi hala futbol hayatına devam ediyor.

ZiusudrA

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Kasım 12, 2017, 04:34:49 ÖS »
HİV pozitif değilim (şu anlık ) ama inanın burada Temmuz ayından beri hepinizin derdi neredeyse benim derdim olur. İlaç kullanımından öğün atlamamaktan tutunda saati saati almanıza ilaç yan etkilerinden diğer gıdalara etkileşimine ve ya askerlik durumunuza ailelerinizin verdiği tepki ve desteklere kadar.
Bu hastalık sadece HİV pozitiflerin değil insanlığın ortak sorunudur. Kimsenin negatif kalacağının garantisi yok sonuçta.
Umarım en kısa sürede kesin tedavi bulunur ve Hayatınızı her alanda Pozitif yaşarsınız.