Mavi-Banner

Gönderen Konu: Yeni + ve tedavi  (Okunma sayısı 1657 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
Ynt: Yeni + ve tedavi
« Yanıtla #30 : Aralık 25, 2017, 06:56:14 ÖS »
biraz  geç  tanı  almışşın, ve hiv bağışıklık sistemine  epey  bir  tahribat  vermiş,  ama  negatife düşüp  negatif kaldığın sürece  bağışıklık  sistemin toplarlanacak, geç  tanı alan  arkadaşların  cd4 sayıları 200-600 arası bandda seyrediyor  genellikle  , hiv rna  negatif olduğu sürece ve cd8/cd4 oranını 1 ve üzerinde  tuttuğun sürece  hiv  virüsünü baskılayacak  ve  sağlıklı bir şekilde  hayatına  devam edeceksin.

hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

suprizhiv

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #31 : Aralık 29, 2017, 11:22:35 ÖS »
ARKADAŞLAR TEŞEKKÜR EDERİM. BİLİYORUM HERŞEY DAHA İYİYE GİDECEK. VE ELBETTE HEPİMİZ İYİ OLALIM. BEN BU POZİTİFLİĞİMİ ÇOK GEÇ ÖĞRENDİM. ÖNCE YIKILDIM SONRA TOPARLANMAYA BAŞLADIM TEDAVİM BAŞLERKEN. VE SONRA YİNE İŞSİZ KALIP MADDEN ZOR GÜNLER GEÇİRİRKEN TEK DİLEĞİM SAĞLIK DEĞİL BORÇLARIMI KAPATMAKTI. PARA DÜZELMEYE BAŞLADI. HALEN DAHA ÇALIŞAMIYORUM ENERJİM YOK. BU HASTALIK BANA ÇOK ŞEY ÖĞRETTİ. BENİ ÇOK ZAYIFLAMIŞ GÖRENLERE GERÇEĞİ SÖYLEYEMİYORDUM HATTA BİR KERE BİR ARKADAŞ BENİ GÖRDÜĞÜNDE NE BU HALİN AİDS Mİ OLDUN DEDİ. KIPKIRMIZI OLDUM O AN. YOK LÖSEMİ OLDUM DEDİM VE HALEN ÇEVREME LÖSEMİYİM DİYORUM. HAYATIMIN MADDEN VE MANEN EN ZOR GÜNLERİNİ YAŞADIM. POLLYANNA YI SEVİYORUM VE BEN DE GALİBE ONUN GİBİ YAPIYORUM ARTIK AMA BENDEN UZAKTA İZMİRDE BENİM HERŞEYİMİ BİLEN BİR DOSTUMUN OLMASI Kİ BANA ÇOK YARDIMCI OLUYOR. TANRIM KİMSEYİ YALNIZ BIRAKMISIN. İŞSİZ VE MADDEN ZOR DURUMDA KALMAK GECELERİ SABAHA KADAR UYUYAMAMAK EN YAKINLARIMIN BİLE LÖSEMİ OLMUŞ DİYE BİLMELERİNE RAĞMEN GERÇEK YÜZLERİNİ GÖRDÜM. HİVE İNAT KOKUŞMUŞ İNSANLIĞA İNAT DİMDİK AYAKTA KALACAĞIM, YAŞAYACAĞIM. KUSURUMA BAKMAYIN ARKADAŞLAR HALEN DUYGULARIM ÇOK YÜSKEK.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #32 : Aralık 30, 2017, 05:36:48 ÖÖ »
Bütün sıkıntılarını içinden geldiği gibi paylaşabilirsin. İleride anlayacaksın ama, lösemi dediğin belki de hiv yerine olmasını istediğin hastalık var ya, hiv'le karşılaştırıldığında daha kötü bir hastalık. Tedavisi zor ve sancılı bir süreç. Hiv in tedavisi ise çok kolay.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #33 : Aralık 30, 2017, 08:29:40 ÖÖ »
suprizhiv bende ilk başlarda hayırdır neyin var falan diyenlere lenfoma diyordum hiv diyemediğim için..ama baktım bu sefer millet detaya giriyor yok biopsi miopsi bilmediğim şeyleri soruyor lenfoma demekten vazgeçtim..

insanlar sendeki değişimi farkettikleri zaman mecburen bi açıklama yapmak durumunda kalıyoruz..bişey yok desen inandırıcı olmuyor... hiv desen önyargı var...lösemi ,lenfoma desende detaya girerse karşımızdaki sıkıntı çıkıyor...
en iyisi hiç bişey dememek...gargara yapmak...

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #34 : Aralık 30, 2017, 06:02:44 ÖS »
Biz hasta olduğumuzu bildiğimiz için bişeyim yok,bilmiyorum deyince yalan söylediğimizi anlayıp inanmayacaklar gibi hissediyoruz. Ama öyle değil aslında. İnanmazlarsa da inanmasınlar. Bana da ilk zamanlar çok zayıfladın sen, hasta mısın, ne bu halin diyenler oldu. Bilmem ki bişeyim yok aslında diyordum hep.Nereden bilecekler. Kimi hee iyi bari diyodu, kimi de ağız burun kıvırıyodu hadi ordan anlamadım sanki diye. Çok mu önemli...hayır. İstemedikten sonra kimseye bişey söylemek zorunda değiliz. Daha iyi olacaksın @suprizhiv merak etme. Geçecek bu zamanlar da ;)