Mavi-Banner

Gönderen Konu: bir soru  (Okunma sayısı 2292 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

elifff

• Yeni Üye
  • *
bir soru
« : Haziran 25, 2016, 08:15:22 ÖS »
daha önce açtığım konuda göğüse yapılan oral ile (ısırma,emme)  bulaşır mı diye sormustum ve test süresini beklemeye baslamıştım. ama internette su yazı çok korkuttu benı lütfen yanlış anlamayın sorabileceğim bir yer yok buradan baska.
''Tükürük yoluyla yani öpüşme ile bulaşma ihtimali oldukça düşük iken; vücuda girdikten sonra uzun süreler kendini belli etmeyebilir. Tükürük yoluyla bulaşması diğer bulaşma şekillerine göre daha uzun süre varlığından habersiz yaşanılmasına neden olur. '' daha uzun süre varlıgından habersiz yasanılması ne demek oluyor? benım yaptırdıgım test de çıkmama ihtimali var mıdır? hayatım boyunca test yaptırmakla mı geçecek? bu tanı almaktan daha kötü bi durum sürekli bu şüphe ile yasamak. su an boğazım düğümlendi elim ayagım tutmuyot lütfen çok ricaediyorum bilgisi olan yardım edebilir mi? su an ne yazdıgımı bile bilmiyorum düzgün cümle kuramadıysam özür dilerim

elifff

• Yeni Üye
  • *
Ynt: bir soru
« Yanıtla #1 : Haziran 25, 2016, 08:20:15 ÖS »
benı en çok korkutan tanı almak değil sürekli bu şüpheyle yasamak korkutuyor düzeltmek istedim

selanik34

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Haziran 25, 2016, 08:59:57 ÖS »
tükürük yoluyla bulaşmıyor diye biliyorum

anıyaşa

• Katılımcı Üye
  • *
  • kondom şart
« Yanıtla #3 : Haziran 25, 2016, 09:03:48 ÖS »
nerde okudun link atar msıın ?
Sadece Huzur

elifff

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Haziran 25, 2016, 09:04:39 ÖS »

elifff

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Haziran 25, 2016, 09:06:34 ÖS »
güvenilir bir site mi bilmiyorum ama ister istemez yazılanlar etkiledi ve tükürükle bulaşması durumunda daha uzun sürede kendini göstermesi ifadesını anlayamadım. buarada çok çok tesekkür ederim ilgilendiğin için

anıyaşa

• Katılımcı Üye
  • *
  • kondom şart
« Yanıtla #6 : Haziran 25, 2016, 09:12:28 ÖS »
elif bak şimdi burada okuduğununda seninle bir alakaı yok sen göğüs emme ısırmadan bahsederken burada öpüşme ile diye belirtmiş

hiv sağlam deriden bulaşmaz sen yok yere stress yaşıyorsun yazık ediyprsun kendine okuduğun site güvenilir mi değilmi bilmem adamlar yalan yanlış yazmamıişar evet çok ama çok ufakda olsa bulaş olabilri ama ÖPÜŞMEDE sende böyle bir durum yok
Sadece Huzur

tarantula

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Haziran 25, 2016, 09:13:23 ÖS »
Yanlış anlamadıysam o son cümle şunu demek istiyor: Tükürükle bulaşma ihtimali sonuçta düşük bir durum. Bir insana tükürükle HIV bulaştı diyelim. O kişi kan nakli ya da cinsel ilişki gibi yani HIV'in en çok bulaşı şekillerinden birine korunmasız ya da tedbirsiz maruz kalmadığı sürece kolay kolay o kişi HIV kaptığından şüphelenmez, ona göre testler zamanında uygulanmaz gibi bir şey herhalde.
« Son Düzenleme: Haziran 25, 2016, 09:14:57 ÖS Gönderen: tarantula »

elifff

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Haziran 25, 2016, 09:19:06 ÖS »
evet hiv hakkında bunu biliyorum sağlam deriden geçmiyor ama bu olaydan yaklaşık bir saat sonra baktıgımda göğsümde sıyrık bir deri gördüm o an kanamıyordu. ama emerken kanamadıgını bilemiyorum. bulaşması için benım kanımın akması mı gerekiyor yoksa sıyrık deriden girebilir mi? 4 hafta sonra test olup konuyu kapatacaktım keske su yazıyı görmeseydım :(

anıyaşa

• Katılımcı Üye
  • *
  • kondom şart
« Yanıtla #9 : Haziran 25, 2016, 09:19:34 ÖS »
arkadaşlar hiv vajinal ve anal ilişkide bile bulaşması çok zor bir virüs vajinal ve anal ilişkiler öpüşmeye göre daha virüsü daha fazla eğilimi var test süreleri cinsel ilişkilerde değişmez şöyle bir tablo yok yani

vajinal ilişki : 14 gün

anal ilişki : 35 gün

öpüşme ve oral : 45

diye bir tablo yok teat süreleri test türlwrine göre farklıdır ilişki türüne göre değil
Sadece Huzur

anıyaşa

• Katılımcı Üye
  • *
  • kondom şart
« Yanıtla #10 : Haziran 25, 2016, 09:23:00 ÖS »
bütün gün internette hiv araştırırsan daha çok böyle yaZılar okursun git testini ol konuyu kapat şüphelerini sadece test giderebilir
Sadece Huzur

Ajax

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Haziran 25, 2016, 09:27:56 ÖS »
@elifff dünyda sadece 1 kişi tükürükle bulaşmış diye biliyorum. Yani riski sen düşün

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Haziran 25, 2016, 09:31:20 ÖS »
@elifff dünyda sadece 1 kişi tükürükle bulaşmış diye biliyorum. Yani riski sen düşün

Yanlış biliyorsun. O bulaşıda ,ki tarafta da şiddetli diş eti kanaması vardı. Kan yolu ile bulaştı. Tükürük ile bulaşı yok!!
There's a light guiding my way.

Ajax

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Haziran 25, 2016, 09:40:54 ÖS »
@cercei haklısın onu atladım ben

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #14 : Haziran 25, 2016, 11:15:26 ÖS »
Bu şekilde bulası yok.
Kendinize baska uğraşlar edinin.
HIV ile ilgili surekli birseyler okuyacağınıza kitap okuyun.
En azından ise yarar.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?