Mavi-Banner

Gönderen Konu: Askerdeyim elim kolum bağlı  (Okunma sayısı 935 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nothing06

• Yeni Üye
  • *
Askerdeyim elim kolum bağlı
« : Eylül 19, 2017, 09:46:27 ÖS »
Merhaba arkadaşlar bundan 85 gün önce şüpheli bir ilişkim oldu. Lenf bezlerimde saniyelik acılar hissediyorum. Test olmak istiyorum lakin askerdeyim. Olurda pozitif çıkarsa bunu birliğime bildirirler beni şutlarlar diye olamıyorum. 2 ay var bitmesine ama ben şimdiden bu belirsizlik yüzünden kafayı yemek üzereyim. Olurda pozitif çıkarsa bu işin saklı kalması mümkün müdür var mı bu konuda bilgisi olan

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Askerdeyim elim kolum bağlı
« Yanıtla #1 : Eylül 19, 2017, 11:54:51 ÖS »
'Lenf bezlerinde saniyelik acılar' pek bir anlam ifade etmiyor, test olman gerekiyor.

Askerde test olur ve pozitif çıkarsa saklı kalabileceğini sanmıyorum çünkü hiv pozitiflerin askerlik yapmaması gerekiyor.

Teskere alıp döndüğün zaman test olursan ve + çıkarsa evet saklı kalır çünkü yetişkin birinin sağlık bilgilerinin izni olmadan paylaşılması suçtur.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

lifeisagame

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Eylül 20, 2017, 12:10:59 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar bundan 85 gün önce şüpheli bir ilişkim oldu. Lenf bezlerimde saniyelik acılar hissediyorum. Test olmak istiyorum lakin askerdeyim. Olurda pozitif çıkarsa bunu birliğime bildirirler beni şutlarlar diye olamıyorum. 2 ay var bitmesine ama ben şimdiden bu belirsizlik yüzünden kafayı yemek üzereyim. Olurda pozitif çıkarsa bu işin saklı kalması mümkün müdür var mı bu konuda bilgisi olan
Hiv pozitif bile olsan 2 ayda sana hiçbir şey olmaz, korkma

antalyadan_

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Eylül 20, 2017, 10:00:32 ÖÖ »
Eğer yaşadığın ilde Elisa yapan bir yer varsa izninde git test ol, böylelikle askeriye bilmez. Test olacağın yer özel bir lab olursa daha iyi tabii. En azından kafan berraklaşır.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Eylül 20, 2017, 03:19:34 ÖS »
Aynen bi lab varsa izin gününde test olabilirsin.

Nothing06

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Ekim 12, 2017, 07:28:33 ÖS »
Çankaya belediyesinin anonim hiv testi uygulaması varmış oraya gitmeyi düşünüyorum ama yaptıkları testlere güvenemiyorum bi laboratuar testleri gibi olmaz gibi geliyor

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Ekim 12, 2017, 11:30:29 ÖS »
Bence bos yere zaten sıkıntılı olan askerlik döneminde kendini sıkıntıya sokma evham yapıp. Diyelim ki pozitifsin 2ay tedavi olmasan hiç bişey olmaz Afrika'daki insanlar 10-15sene normal hayatlarına devam ediyor. Tezkereni aldığında gider test yaptırırsın ve tedavine başlarsın. Ama negatifsen de bosuna kendine zehir edersin su 2ayı. Buradaki hiç kimse virüsü kapar kapmaz tedaviye başlamadı için rahat olsun.  Ankara Büyük Şehir sonuçta. Özel bir laboratuvara git parayla elisa yaptır. İsmini soyismini farkli söyle. Telefonla sonucu ögrenebilrisin. Pozitifsin tekrar cagirirlar gitmezsin olur biter anlarsın ki bi terslik var. Ama negatif sonucu direk telefonda söylüyor yada mail atıyorlar. Mail adresinde gercek adın ve soyadın olmasın ona dikkat et.
« Son Düzenleme: Ekim 12, 2017, 11:33:20 ÖS Gönderen: iss »