Mavi-Banner

Gönderen Konu: en büyük yıkım bu mu acaba  (Okunma sayısı 903 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Zorumuş

• Yeni Üye
  • *
en büyük yıkım bu mu acaba
« : Eylül 19, 2017, 07:22:09 ÖS »
Merhaba arkadaşlar gecen hafta  dokto gittim ve hayatımın en büyük şokunu  hiv pozitifsin demesiyle yaşadım ayağımın altından kayıp gitti sanki dünya iki farklı hastanede yapılan elisa testi pozitif geldi doğrulama için ankaraya gitti elisa testi sonucuda 1.36 hastalıktan çok pskoloji öldürecek sanırım  :-\

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: en büyük yıkım bu mu acaba
« Yanıtla #1 : Eylül 19, 2017, 11:41:02 ÖS »
Üzülme. + çıkarsa ne olacak söyleyeyim, tedaviye başlamak için gerekenleri yapacaksın, günde 1-2 hap içerek, cinsel ilişkide korunarak hayatına devam edeceksin. Atla deve değil. Korkacak hayata küsecek her şeyin sonu bir şey hiç değil artık günümüzde.

Ama doğrulamayı bekle hemen karaları bağlama. Bu süreçte hiv hakkında araştırma yapıp bilgi edinebilirsin günümüzde hiv öldürmüyor tedaviye uyuldukça, araştırırsan göreceksin.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

erectus17

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Eylül 20, 2017, 12:01:32 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar gecen hafta  dokto gittim ve hayatımın en büyük şokunu  hiv pozitifsin demesiyle yaşadım ayağımın altından kayıp gitti sanki dünya iki farklı hastanede yapılan elisa testi pozitif geldi doğrulama için ankaraya gitti elisa testi sonucuda 1.36 hastalıktan çok pskoloji öldürecek sanırım  :-\
Geçmiş olsun 💐
Lütfen canını sıkma seni gayet iyi anlıyorum. Ben 2 yıldır hiv hastasıyım daha yeni yeni kabullendim zorlandım. Ama simdi bilinçlendim alıştım kabullendim. 2 yıldır ilaç alıyorum düzenli olarak durumum gayet iyi sonuçlar negatif. Sende ilerki süreçte daha iyi olucaksn. Sabret daha beter durumda hastalar hastalıklar var. 

mehmet123

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Eylül 20, 2017, 12:49:49 ÖÖ »
Eliza test sonucu 1.36 ise büyük ihtimal yalancı pozitiftir. Doğrulama testi yapıldı mı?

Zorumuş

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Eylül 20, 2017, 01:05:29 ÖÖ »
Aynı hafta içerisinde iki farklı hastaneden elisa testi yapıldı ilk yapılan test 1.20 ikinci yapılan test 1.36 çıktı ikiside doğrulama için gönderildi ikisindende haber bekliyorum Beklemek çok zor geliyor her telefon çalışında kalbim yerinden fırlıycak .tabi burdaki pozitif arkadaşların hiçbirinden bi farkım  yok onlar gibi pozitifim belkide ama insan kendine kondurmak istemiyor alışması zor geliyor. Daha yeni evliyim kendimden çok ya o masumada bulaştırdıysam diye düşünüp kahrediyorum kendimi
« Son Düzenleme: Eylül 20, 2017, 01:36:10 ÖÖ Gönderen: Zorumuş »

X

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Eylül 20, 2017, 01:42:44 ÖÖ »
Kardeşim niye yıkım olsun kader bu varsa kaderinde razı olacaksın. virüsü kontrol altında tutabilecek ilaçlar var. Üzülmeni gerektiren hiç birşey yoktur. Her gün ilacını içip hayatına olduğu gibi devam edeceksin tabi cinsel ilişkiye girerken de korunacaksın karşı tarafa bulaştırmamak için bu kadar.
« Son Düzenleme: Eylül 21, 2017, 09:29:45 ÖS Gönderen: X »

mehmet123

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Eylül 20, 2017, 09:33:17 ÖÖ »
Merak etme benimde eliza testim 1.96 okumuştu.22 gün sonra doğrulama testim negatif gelmişti.Seninki de öyledir.

antalyadan_

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Eylül 20, 2017, 09:40:31 ÖÖ »
Öncelikle sakin ol.. Antikor düzeyin düşük, negatif gelme ihtimali olabilir. Ha diyelim ki pozitif geldi; Relaks, bir ilaç içecek ve sağlığına dikkat edecek kadar zorun var. Şu an bile hastalıkla mücadele etmek bu kadar kolay iken 5 sene sonra nasıl olur tahmin edemiyorum! :)

lifeisagame

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Eylül 20, 2017, 09:58:04 ÖÖ »
Aynı hafta içerisinde iki farklı hastaneden elisa testi yapıldı ilk yapılan test 1.20 ikinci yapılan test 1.36 çıktı ikiside doğrulama için gönderildi ikisindende haber bekliyorum Beklemek çok zor geliyor her telefon çalışında kalbim yerinden fırlıycak .tabi burdaki pozitif arkadaşların hiçbirinden bi farkım  yok onlar gibi pozitifim belkide ama insan kendine kondurmak istemiyor alışması zor geliyor. Daha yeni evliyim kendimden çok ya o masumada bulaştırdıysam diye düşünüp kahrediyorum kendimi
Bu kadar üzülmemeye çalış ben de pozitif çıkmıştım elisa testinde sonra doğrulama testi negatif geldi.
Doğrulama testi gelinceye kadar hiç uyumadım ve yemek yemedim, evden dışarı adımımı atmadım 1 ay ama şu an bu site sayesinde bu hastalık hakkında daha bilinçli bir birey haline geldim, bu hastalıkla yaşayan insanları daha iyi anlamaya başladım ve bakış açım değişti onlara karşı. Bu yaşadığım yalancı pozitiflik tecrübesi bana hayatta hiçbir şeyin garanti olmadığını ve başımıza her an her şey gelecekmiş gibi hazırlıklı olmayı öğretti. Umarım pozitif çıkmazsın ama çıkarsan da dünyanın sonu değil zaten siteyi okursan kafanın bu hastalık konusunda daha rahat olacağına eminim.

Zorumuş

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Eylül 20, 2017, 11:44:23 ÖÖ »
Bugün iyi bir haberle başladık şükürler olsun eşimin eliza testi negatif geldi en azından içim bir nebze rahatladı. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum iyi dilekleriniz ve yardım etmeye çalışmanızdan dolayı rabbim tüm hastalara yardım etsin .
« Son Düzenleme: Eylül 20, 2017, 09:11:01 ÖS Gönderen: Zorumuş »

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Eylül 20, 2017, 03:28:27 ÖS »
Pozitif olman bir yıkım değil. İlaçlarla halledilebilir kronik bi rahatsızlık bu. Ama pozitif çıkarsan  (umarım degildir) eşin de test yaptırmalı.Gizleyip onun hayatını da tehlikeye atma lütfen.Varsa bişey o da tedavisine başlar seninle birlikte. Kimbilir bu durum belki de sizi birbirinize daha çok bağlar. Kimse pozitif olmasın tabi. Forumu oku.Bilgilen.Bildikce rahatlarsın.

Zorumuş

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Eylül 21, 2017, 01:31:58 ÖS »
Merhaba arkadaşlar şükürler olsun hiv rna sonucu negatif geldi .ama hayatımdaki en büyük dersi aldım ne kadar zor bir durum olduğunu bu hastalığın hepimize nekadar yakın olduğunu ve bu hastalığa karşı nekadar bilinçsiz olduğumu gördüm Allah hepinize yardım etsin  rabbim bir an önce şifasını versin inşallah. hepinize desteklerinizden dolayıda teşekkür ediyorum  çağresi bir an önce bulunur  vücüdunuzdan tamamen silinir gider inşallah

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Eylül 21, 2017, 04:21:31 ÖS »
Doğrulama için hiv rna mı yapmışlar? Western Blot gönderilir genelde.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Zorumuş

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Eylül 21, 2017, 04:57:19 ÖS »
ÖZel bi hastanede yaptırdım hiv rna çabuk geliyor dediler diğeri westtern blood henüz çıkmadı onun pozitif gelme ihtimali varmı acaba doktor  yüzde doksandokuz oda negatif gelecek rahat ol dedi ama
« Son Düzenleme: Eylül 21, 2017, 04:59:36 ÖS Gönderen: Zorumuş »

Suat Soylu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Eylül 21, 2017, 06:32:52 ÖS »
Kişiye hiv+ olduğu ne zaman, hangi aşamada yada hangi aşamadan sonra söylenmeli?