Mavi-Banner

Gönderen Konu: Medula Kapattırma  (Okunma sayısı 4829 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Medula Kapattırma
« Yanıtla #90 : Aralık 21, 2017, 03:58:57 ÖS »
@Darkeo ücretsiz ilacı nasıl buldu? Sgk,gss olmadan? Arkasını araştırdın mı? Başka bir hastanın ilaçları da olabilir. Pozitif olup ilaçlarını kullanmadan satanlar var çünkü. Öyle de bi ticaret söz konusu.
Medullayı kapattırdığında kendi doktorun dışında hiçbir doktor ve eczane senin raporlarını göremez. Kapttırdığın zaman eczanenin bundan haberi olması lazım. Raporunu göremediği için ilacını da veremez sonra.

bi yaşıma daha girdim...peki ilaçları satan hastalar napıyo ?yani adam ilacı sattı tamamda kendisi ilaç kullanmadan napıcak ?

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #91 : Aralık 21, 2017, 05:48:11 ÖS »
@Darkeo ücretsiz ilacı nasıl buldu? Sgk,gss olmadan? Arkasını araştırdın mı? Başka bir hastanın ilaçları da olabilir. Pozitif olup ilaçlarını kullanmadan satanlar var çünkü. Öyle de bi ticaret söz konusu.
Medullayı kapattırdığında kendi doktorun dışında hiçbir doktor ve eczane senin raporlarını göremez. Kapttırdığın zaman eczanenin bundan haberi olması lazım. Raporunu göremediği için ilacını da veremez sonra.

bi yaşıma daha girdim...peki ilaçları satan hastalar napıyo ?yani adam ilacı sattı tamamda kendisi ilaç kullanmadan napıcak ?
Ölümünü bekleyecek napacak. Adam işin ciddiyetinde olsa zaten alacağı parayı gözü mü görür. Böyle de boş insanlar var işte.

Darkeo

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #92 : Aralık 21, 2017, 10:00:41 ÖS »
@turuncu @bedevi arkadaşlarım sanırım yanlış anlaşılma oldu. Ben ilaçları bana sattı demedim. Sigorta ile sorun yaşadım elimde ilaç sıfırdı. Sgk provizyon vermediği için ilacı parayla almam gerekiyordu. Ben ilk tanı aldığımdan beri eczanede çalışan bir çocuk var onunla hallediyorum ilaç işini. O abi panikleme para ödetmem bi araştırıyım dedi. Aynı gün aradı ve sonraki gün ilaçları ücretsiz temin etti. Nerden aldığını sormadan o bana söylemişti zaten. İlaçlarını kullanmayan birinden almış. O kişi ilaçları yurt dışında tedaviye devam edeceği için kullanmıyormuş sanırım. Kaç kişiyle ilgileniyor bilmiyorum ama bizleri tanıyor. Kimde ne var biliyor. İlaç bitmeden msj atıyor vs. Ben konuyu görünce kendim nasıl bi yol izliyorum onu anlattım. Aynı kişiden yada eczaneden temin etmek faydalı yardımları oluyor demek istedim. Her seferinde farklı eczaneden alan olduğunu sanmıyorum zaten. @Mavera harika biri. Medula olayını anlattığınız için ayrıca teşekkürler. Sinir bozucu bir durummuş. Doktorla konuşucam işleyişi. Hiç bu kadar uzun bişey yazmamıştım. Siteye acayip adapte oldum galiba🕺😀

yabankecisi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #93 : Ocak 11, 2018, 12:02:02 ÖÖ »
ben medulayı kapattırdım doktor sekreteri ve ecza bile göremedi ama reçete edince ecza reçeteye onay veriyor raporu gizleyerek ödüyormuş. bi sıkıntı yaşamadım rapor tahlil randevu tanı ilaçlarım herşeyimi gizliyor ama reçete edilince ödüyor. önemli değil dedi ecza sistemde rapor bulunamadı dese de ödüyor dedi.
:D hasta siempre comandate (sonsuza kadar)

hawkeye

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #94 : Ocak 12, 2018, 10:26:05 ÖÖ »
dün posta yoluyla gönderdim kapatma işlemini bakalım ne oılucak aradım dilekçe yeterli kapatırız dediler.

Denizkızı

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #95 : Ocak 13, 2018, 05:56:11 ÖS »
dün posta yoluyla gönderdim kapatma işlemini bakalım ne oılucak aradım dilekçe yeterli kapatırız dediler.

Hangi numaradan aradın? Tel nosunu nerden bulabiliriz. İadeli tahahütlü posta alındı belgesi teslim alındığına dair kağıdı geldi. Bende eczaneden baktıracağım.

vasoxen

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #96 : Ocak 19, 2018, 12:52:05 ÖÖ »
Herkese merhaba. Ben eczacı teknisyeniyim. Hiv pozitif müşterilerim mevcut fakat geçtiğimiz aylarda bir müşterim sayesinde bu olaydan haberim oldu. Bugün de başka bir müşterim bu şekilde gelince araştırayım derken bu forumu buldum. O da meduladan kapattırmış. İlk anda çözemedim hatta kendisi de beni aydınlatmadı ama hassasiyetten ötürü olabileceğini anlayıp tereddütsüz olarak verdim ilacını. Siz forum üyelerinin de hassasiyetlerine saygıyla birkaç bilgi paylaşmak istiyorum.

Bu medula kapatma konusu dahil hiv hakkında emin olun sizler birçok sağlık personelinden daha fazla bilgiye sahipsiniz. Dolayısıyla güvendiğiniz eczacınıza sistemden herhangi bir problem olmayacağını gönül rahatlığıyla söyleyebilirsiniz çünkü medula sistemi kullandığınız ilacın etken maddesine otomatik olarak yanıt veriyor. Misal sizin truvada raporunuz varken stocrin yazdırırsanız sistem onu ödemez. Bu sebeple medulada raporun da ilacın da görünmesinin bir anlamı yok. Zaten eczacınız reçeteyi kaydederken ilacınızın bağlı bulunduğu rapor sekmesine tıkladığında raporunuzun adını ve protokol numarasını görebiliyor.

Herkese acil şifalar dilerim.
« Son Düzenleme: Ocak 19, 2018, 12:56:42 ÖÖ Gönderen: vasoxen »

Fuat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #97 : Ocak 28, 2018, 12:24:25 ÖS »
Aramızda medulayı tekrar açtırıp bu şekilde sürdüren var mı?

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #98 : Ocak 28, 2018, 12:26:18 ÖS »
@Fuat evet bir arkadaşımız var.kemoterapi aldığı için açtırdı.

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #99 : Ocak 31, 2018, 06:01:49 ÖS »
Merhaba.
Bu gün itibarı ile 3 aylık ilaçlarımı alıp dilekçemi postayla ankaraya gönderdim belki sorun çıkar diye ilaç aldıktan sonra yolladim çünkü rna değerlerim milyonlar. Neyse ilk ilacımı  tesadüfen girip Haseki eczanesinden almıştım. Yine aynı eczaneye gittim geçen konuşmuştuk konuyu bilmiyorlardı fakat hic bir problem olmadan vereceklerini söylediler ve o eczane de katkı paylarını vb almıyor. Bakalim medula kac gunde kapanacak ve kapanincada ilaç alımım nasil olacak onlarida zamanı gelince yazarım.
Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.
Kasım 2017    44 milyon.
Aralık 2017     5.5 milyon.
Ocak 2018      3.9 milyon.
Şubat 2018     1490
Mayis 2018     80   :)

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #100 : Ocak 31, 2018, 07:15:52 ÖS »

Adam elite ise paraya para demiyordur  ;D

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #101 : Ocak 31, 2018, 09:42:30 ÖS »
Çok saçma.
Nerden bulcak para verecek hiv pozitifide satsin ilacını.
Hadi 1 hadi 2
Burada bahsi geçecek kadar bir durum olduğunu sanmıyorum.

Ben hivim bana ilaç satacak var mı diye nereye ilan verebilir.satacak olan gss siz sgk siz hiv pozitif nereden bulacakta böyle bir pazar oluşsun.
Bana fazla enrtrika geldi.
« Son Düzenleme: Ocak 31, 2018, 09:44:20 ÖS Gönderen: Fatih »

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #102 : Ocak 31, 2018, 10:51:41 ÖS »
Durumun öyle olmadığı yazılmış zaten.

vasoxen

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #103 : Ocak 31, 2018, 11:49:52 ÖS »
Çok saçma.
Nerden bulcak para verecek hiv pozitifide satsin ilacını.
Hadi 1 hadi 2
Burada bahsi geçecek kadar bir durum olduğunu sanmıyorum.

Ben hivim bana ilaç satacak var mı diye nereye ilan verebilir.satacak olan gss siz sgk siz hiv pozitif nereden bulacakta böyle bir pazar oluşsun.
Bana fazla enrtrika geldi.

Aynen öyle. Hatta bir müşterim stribild'e geçtiği için kaletralarını bana vermişti isteyen olursa verirsin diye son kullanma tarihleri geçti kimseye lazım olmadı. Bu işin pazarı elden nakit ile mümkün değil fakat yurt dışına çıkaran olup piyasa yaparsa onu bilemem.

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #104 : Şubat 01, 2018, 02:03:16 ÖÖ »
Valla bende 3 kutu açılmamış truvada var ne yapacağımı bilmiyorum.
Toplumun yargısını kırsaydık herşey mükemmel olurdu...