Mavi-Banner

Gönderen Konu: Medula Kapattırma  (Okunma sayısı 4765 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

drpositivee

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Medula Kapattırma
« Yanıtla #15 : Ekim 30, 2017, 08:37:48 ÖS »
Arkadaşlae bunu bende yapıcam. Ama merak ettiğim bişsey var. Eczacım raporu göremeden bana nasıl ilaç vericek? İlacı almaya gititğimde sistemden rapora bakıyolae kaç ay sonra yenilemem gerektğini falan söylüyorlar. Nasıl olucak bu ?

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #16 : Ekim 30, 2017, 09:25:05 ÖS »
takibin yapan  eczacı ilaç  aldığın  günü not  edecek   doktor  kontrolüne  gitmeden 15 gün önce seni arayıp bilgi  verecek, şu  tarihte ilacın  bitiyor  şu  tarihte doktora  giderek ilac  yazdırabilirsin  diyecek

eger eczacınla  samimi değilsen  örnek  veriyorum

doktora 30.10.2017 tarihinde  gittim  3 aylık ilacımı aldım  ve  bu  tarihte gittiğimi telefonun  hatırlatma  bölümüne  kaydettim. üzerine 3 ay koydugum zaman  30.01.2018 tarihinde ilacım  bitecek  ve 15 gün öncesinden  ilaç  yazdırabiliyorum.

ocak ayı  içerisinde araya**k  15 ocak  ve sonrası  güne  randevunu aldım, hem  ilacımı  yeniden yazdırdım  hemde  rna  vs işlemlerimi hallettim.

medula  kapatılınca  eczane  veya  herhangi bir doktor senin kullandığın  ilaçları  göremeyecek.Ama  senin provizyon  sistemin açık  kalacak  ve ilaç  almanda  sorun  yaşamayacaksın.
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

dejavu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Ekim 30, 2017, 11:34:08 ÖS »
takibin yapan  eczacı ilaç  aldığın  günü not  edecek   doktor  kontrolüne  gitmeden 15 gün önce seni arayıp bilgi  verecek, şu  tarihte ilacın  bitiyor  şu  tarihte doktora  giderek ilac  yazdırabilirsin  diyecek

eger eczacınla  samimi değilsen  örnek  veriyorum

doktora 30.10.2017 tarihinde  gittim  3 aylık ilacımı aldım  ve  bu  tarihte gittiğimi telefonun  hatırlatma  bölümüne  kaydettim. üzerine 3 ay koydugum zaman  30.01.2018 tarihinde ilacım  bitecek  ve 15 gün öncesinden  ilaç  yazdırabiliyorum.

ocak ayı  içerisinde araya**k  15 ocak  ve sonrası  güne  randevunu aldım, hem  ilacımı  yeniden yazdırdım  hemde  rna  vs işlemlerimi hallettim.

medula  kapatılınca  eczane  veya  herhangi bir doktor senin kullandığın  ilaçları  göremeyecek.Ama  senin provizyon  sistemin açık  kalacak  ve ilaç  almanda  sorun  yaşamayacaksın.

@acısada_öldürmez selam. Eczacımız aynı sanırım. Ben de bugün kendisine sordum kapattırmamın bir sakıncası olur mu diye. Yok olmaz dedi. Fakat SGK sistemde kullandığımız ilaçları göremediği için eczacılardan raporu istiyormuş. Ben de yarın dilekçeyi yollayacağım için raporu verdim eczacıma. Böyle birşeyden haberiniz var mı?

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #18 : Ekim 31, 2017, 02:14:26 ÖS »
sgk müfettişleri denetimlerde neye göre veriyorsunuz diye sordukları zaman, hastanın raporu bu mahremiyet için kapattırılmış, takibini bu şekilde yapıyoruz diyebilmek adına alıyorlar.
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

dejavu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Kasım 14, 2017, 06:54:11 ÖS »
Arkadaşlar ben de kapattırdım sonunda. Normal posta ile yolladım o yüzden 7 gün sonra işleme girdi, işleme girince SGM'den bir SMS geldi. E-devlet üzerinden dilekçenin durumunu kontrol edebileceğimin bilgisi yazıyordu. 6 gün sonra sistemden silindim. E-devlet üzerinde SGM'nin kullandığınız ilaçlar bölümü var, orada ilaç çıkmıyor artık. Sonra eczacıma sordum, evet sistemde görünmüyorsun dedi. Toplamda 13 günde sistemden çıktım.

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Kasım 14, 2017, 09:04:29 ÖS »
@acısada_öldürmez @Mavera kaderdaşlarım medula sistemini kapatırdım e devletten ilaç kısmın ilaçlarım görünmüyorum yukardaki dilekçenin aynısını yazıp gönderdim bundan sonra kimse göremez değil mi ve ilaç almamda hiçbir sıkıntı olmaz.
Toplumun yargısını kırsaydık herşey mükemmel olurdu...

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #21 : Kasım 15, 2017, 08:37:01 ÖÖ »
Evet, öyle olmuş olması lazım, güvendiğin eczanene sorabilirsin sistemde raporunu göremiyorsa işlem tamamdır zaten.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

ibrahim_tr

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Kasım 15, 2017, 07:14:37 ÖS »
Arkadaşlar bende dilekçe yazdım iadeli tahautlu yanlız bana msj gelmedi. ulaştığına dair. bugün e devletten baktım ilaç kullanım bilgilerim kapanmış. yanlız e-nabızdan hala her şey görünüyor o ne zaman kapanacak

beybisi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Kasım 15, 2017, 08:22:42 ÖS »
ben geçen bi konunun altına yazmıştım bidaha yazayım e nabızdan kapanmaz. e nabızdan siz istemediğiniz müddetçe mahkeme kararı felan hariç kimse göremez. e devletten ilaçlar görünmeyince kapanmış oluyor. ve kimse ilaçlarınızı göremiyor. ben medulayı kapattıktan sonra doktor a gittim cuma günü ilacımı yazdı bende gittim ilacımı aldım hasekinin karşısında eczaneden benden hiç bişi istemedi ne rapor ne bişi

Antivirus88

• Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Kasım 19, 2017, 07:55:29 ÖS »
Arkadaşlar raporum 6 aylık. Medulayi kapattırırsam rapor yenileme sürecini doktorum nasil takip edecek? rapor yenilediğimde yeni rapor için tekrar medula kapattirmama gerek var mı? Eczane raporu görmeden ilaç verebiliyor mu?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #25 : Kasım 20, 2017, 08:48:13 ÖÖ »
Arkadaşlar raporum 6 aylık. Medulayi kapattırırsam rapor yenileme sürecini doktorum nasil takip edecek? rapor yenilediğimde yeni rapor için tekrar medula kapattirmama gerek var mı? Eczane raporu görmeden ilaç verebiliyor mu?

Kendi doktorun görüyor zaten raporunu
Eczaneye giderken rapor çıktısını götürürsen sorun olmaz.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Antivirus88

• Üye
  • *
« Yanıtla #26 : Kasım 21, 2017, 08:40:15 ÖÖ »
Kendi doktorum dışında aynı hastanede başka bir doktora gidersem göremeyecek dimi tedavi geçmişimi?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #27 : Kasım 21, 2017, 08:54:39 ÖÖ »
Aynı hastanede emin değilim, denemedim, doktoruma sormalıyım. Başka hastane veya sağlık ocağı göremez, medulla kapatıldıysa, ondan kesin eminim, denedim gördüm.

Fuat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Kasım 21, 2017, 10:16:45 ÖÖ »
Merhaba

Bu hastaneden hastaneye değişiyor. Çünkü kullanılan yazılımlar ve software yazılım yöneticisinin verdiği izin ve doktorun pc yi kullanma kabiliyeti etkiliyor.

Özel bir hastanede ameliyat oldum, orda yazdırdığım reçeteden ötürü ameliyatımı yapan cerrah tanımı gördü.
MArmara EAH nde, Beyin Cerrhaide muayene olduğumda doktor enfeksiyon polikliniğimdeki verilerimi göremedi.
Yerel bir devlet hastanesinde, eski reçetlerim başka bir (aynı poliklinik) doktorda göründü.
Aile hekimim sağ tıklayıp tanımı gördüğünde, bu ne demiş ve inanmamıştı. (Bide görüp inanmayanlar var, ikna etmem gerekmişti) Aynı sğalık ocağındaki başka doktora ilaç yazdırırken o da şok geçirmişti.

Medulada kapadım ve kendi iş yerimde, medulaya girdim (Sağlık kuruluşunda hekim şifresiyle) bana ait bırakın ilaç bilgilerimi, kimlik bilgilerim bile çıkmıyor.
« Son Düzenleme: Kasım 21, 2017, 11:07:09 ÖÖ Gönderen: Fuat »

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #29 : Kasım 29, 2017, 11:21:57 ÖÖ »
Arkadaşlar acil durum ben medullayı kapatırdım yukardaki dilekçenin aynısını yazıp gönderdim sıkıntı çıktı eczanede kişi kaydı bulunamadı diyor ne yapmam lazım acil cevap verir misiniz? İlaç almam lazım
Toplumun yargısını kırsaydık herşey mükemmel olurdu...