Mavi-Banner

Gönderen Konu: Medula Kapattırma  (Okunma sayısı 4767 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hemsir

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Medula Kapattırma
« Yanıtla #135 : Mayıs 09, 2018, 08:31:34 ÖS »
Öncelikle herkese merhabalar,
Uzun bir süredir takip ediyorum ve verdiğiniz doğru ve yararlı bilgiler için çok teşekkür ederim.  Bende tedaviye yeni başlamış olanlardanım yaklaşık 2 ay oluyor. Benim merak ettiğim kontrollerime giderken iş yerinden izin alamadığım için rapor olarak gidiyorum medula kapattırdığımda bir sorun yaşarmıyım aldığım raporu iş yerinin görebilmesi konusunda?
Şimdiden teşekkürler...

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #136 : Mayıs 09, 2018, 10:02:06 ÖS »
Öncelikle herkese merhabalar,
Uzun bir süredir takip ediyorum ve verdiğiniz doğru ve yararlı bilgiler için çok teşekkür ederim.  Bende tedaviye yeni başlamış olanlardanım yaklaşık 2 ay oluyor. Benim merak ettiğim kontrollerime giderken iş yerinden izin alamadığım için rapor olarak gidiyorum medula kapattırdığımda bir sorun yaşarmıyım aldığım raporu iş yerinin görebilmesi konusunda?
Şimdiden teşekkürler...

Hayır zaten istirahat raporunuz size kagıt olarak veriliyor sizde onu işyerine verin.

Tigris

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #137 : Mayıs 12, 2018, 02:36:03 ÖS »
Merhaba. Medula'yı kapattırırsam aile hekiminden iş başvurusu için sağlık raporu isteyebilir miyim? Bir sorunla karşılaşır mıyım?

candleght

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #138 : Mayıs 13, 2018, 09:47:44 ÖS »
merhaba, @iss ve @Fatih e özelden mesaj attım fakat bilgi alamadım. medulayı cuma günü kapattım sabit bir eczacım yok. ilaç yazdırmaya gittiğimde sorun yaşar mıyım. yardımcı olabilir misiniz?

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #139 : Mayıs 13, 2018, 10:07:10 ÖS »
merhaba, @iss ve @Fatih e özelden mesaj attım fakat bilgi alamadım. medulayı cuma günü kapattım sabit bir eczacım yok. ilaç yazdırmaya gittiğimde sorun yaşar mıyım. yardımcı olabilir misiniz?

Özel mesaj atamıyor üyeler malesef. Hangi şehir desin. İlac raporunu yanında götür bircok eczacı medula dan görmedigi için vermiyor. Ayrıca normalden daha önce git 15 gün önce ilac yazılabilir. Sorun olursa da ilac sız kalma diye

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #140 : Mayıs 13, 2018, 10:40:37 ÖS »
Merhaba @candleght
Hangi sehirdesin?
Raporunu yanında götürürsen sorun yaşamazsın.Cuma günü medulayı kapattım demişsin.
Cuma günü dilekçe gönderdiysen hemen kapanmaz.
Kapandığından nasıl emin oldun?

candleght

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #141 : Mayıs 14, 2018, 06:23:05 ÖÖ »
Merhaba @candleght
Hangi sehirdesin?
Raporunu yanında götürürsen sorun yaşamazsın.Cuma günü medulayı kapattım demişsin.
Cuma günü dilekçe gönderdiysen hemen kapanmaz.
Kapandığından nasıl emin oldun?

E-devlet de göremiyorum. İst.da yım.

newjen

• Üye
  • *
« Yanıtla #142 : Mayıs 19, 2018, 07:48:43 ÖS »
Medulamı kapattıracağım da merak ettiğim bir konu var doktorum medulamı kapattıktan sonra raporumu nasıl yenileyecek? Ve üç aykık ilaç yazırırken nasıl yazdıracak?

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #143 : Mayıs 19, 2018, 07:54:46 ÖS »
@newjen  takibinin yapıldığı hastanede doktorun senin herşeyini görür. Sadece o hastanede ama.O yüzden rapor yenileme,ilaç yazdırma gibi şeyler sorun değil. Medulanın kapalı olduğunu söyleyip başka bir enfeksiyon doktoruna da yazdırabilirsin ve eczanelerden ilacını medulan kapalıyken alabilirsin. İllaki rapor görmek isteyen eczaneye elindeki raporunun çıktısını göstermen gerekir. O yüzden elinde rapor kağıdın mutlaka olsun ;)

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #144 : Mayıs 19, 2018, 07:57:53 ÖS »
Medulamı kapattıracağım da merak ettiğim bir konu var doktorum medulamı kapattıktan sonra raporumu nasıl yenileyecek? Ve üç aykık ilaç yazırırken nasıl yazdıracak?

Raporunuzu doktor görebiliyor. Zaten onların dosyalarında varsınız siz takipli hastasınız. 3 aylık dönemde Size recete yazar, medula kapalı olsa da sgk sizin tc nizi ve Raporunuzu bilir sadece buna herkesin erimesine izin vermez medula kapanınca. Eczacı recete kodunu girdiğinde sgk sizin ilac alımınıza onay veriyor.

newjen

• Üye
  • *
« Yanıtla #145 : Mayıs 19, 2018, 08:33:39 ÖS »
Anladım ben eczaneyle görüştüö sıkıntı olmaz veriyoruz biz dediler de doktorumun rapor yenileme zamanı geldiğinde ben göreniyorum demesinden korkuyorum ya da recete yazamıyorum demesinden cogu doktor bu konuyu bilmiyor cunkü ondan sorma gereği duydum eczaneden yana bir sıkıntı yok

yürekli

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #146 : Mayıs 23, 2018, 01:28:52 ÖS »
Arkadaşlar geçen eşime bunu gösterdim medulayı neden bizde yapmayalım dedi.Neyse arkadaşlar ben de bu konuyu yazan örnek gösteren arkadaşın yaptığı gibi postane ile yolladım..Bir hafta Sonra eczacı aradı bizi ve raporu girmem gerek kapattırmışsınız dedi..
Ben de buradaki konu sahibine çok teşekkür ederim ☺️ Allah razı olsun eşim bile şaşırdı .Eşim nerden buldu dedi .Ben de dedim ki saolsun hiv ile ilgili bir site var oradan buldum.Eşim enfekte hiç ilgilenmiyor ben ilgileniyorum ve araştırıyorum .Buradan arkadaşlara duyuruyorum bir haftada medula kapanıyor .Saygılar

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #147 : Mayıs 23, 2018, 04:15:50 ÖS »
Arkadaşlar geçen eşime bunu gösterdim medulayı neden bizde yapmayalım dedi.Neyse arkadaşlar ben de bu konuyu yazan örnek gösteren arkadaşın yaptığı gibi postane ile yolladım..Bir hafta Sonra eczacı aradı bizi ve raporu girmem gerek kapattırmışsınız dedi..
Ben de buradaki konu sahibine çok teşekkür ederim ☺️ Allah razı olsun eşim bile şaşırdı .Eşim nerden buldu dedi .Ben de dedim ki saolsun hiv ile ilgili bir site var oradan buldum.Eşim enfekte hiç ilgilenmiyor ben ilgileniyorum ve araştırıyorum .Buradan arkadaşlara duyuruyorum bir haftada medula kapanıyor .Saygılar

Sitemiz bir harika. Hangi yönden faydasını görmedik ki. Hepsi sağ olsun var olsun :)
Bu arada sevindim problem yaşamadan ilerlemesine, medula kapatıp sorun yaşayan kişiler olmuş çünkü. Eşinize de selamlar. Sağlıklı günler @yürekli