Mavi-Banner

Gönderen Konu: Aranıza katılmak üzereyim  (Okunma sayısı 2667 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

JR

• Katılımcı Üye
  • *
  • Üzme tatlı canını. Gülsene biraz ?
Ynt: Aranıza katılmak üzereyim
« Yanıtla #15 : Ekim 06, 2017, 05:56:16 ÖS »
İnternetteki tahlil sayfasında sonuç böyle görünüyor
<3

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #16 : Ekim 06, 2017, 07:03:52 ÖS »
Yani, neden yayınlamamışlar, hiv bakmamışlarsa drun neden sana negatifsin demiş, bunları hastaneye sormalısın. Biz ne desek tahmin olur sadece.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

JR

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Ekim 06, 2017, 07:05:59 ÖS »
Acaba doktorun sonuç sayfasıyla bu sonuç sayfası farklı mı ? Özellikle Hiv için test yaptırmak istediğimi söylemiştim oysa ki . Pazartesi tekrar görüşmem gerekecek ...
<3

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #18 : Ekim 06, 2017, 07:36:20 ÖS »
Evet. En mantıklısı bu olur. Umarım hafta sonun zehir olmaz.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

BoysDontCry

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Ekim 27, 2017, 08:20:24 ÖS »
İnşallah negatif çıkarsın ya buraya yaz

JR

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Ekim 27, 2017, 11:44:44 ÖS »
Sevgili arkadaşım
46. Günde üniversite hastanesinde yaptırdığım elisa testiyle negatif sonuç aldım. Doktorum başta olmak üzere değerli moderatörüm Mavera da test sonucunun değişme ihtimalinin çok düşük olduğunu , şüpheli temasın 6. ayında tekrar tahlil yaptırmam gerektiğini söyledi. Sevgiler
<3

JR

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Kasım 10, 2017, 04:05:34 ÖS »
Merhaba sevgili dostlarım . Yine geldim  :) Bugün üniversite hastanesine gittim ve 81. Günümde tekrar Elisa testi oldum , negatif sonuç aldım . Galiba negatifim . Yardımcı olan arkadaşlarıma teşekkür ederim hepinizi çok seviyorum kucak dolusu sevgilerle.
<3

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #22 : Kasım 10, 2017, 05:11:52 ÖS »
Merhaba sevgili dostlarım . Yine geldim  :) Bugün üniversite hastanesine gittim ve 81. Günümde tekrar Elisa testi oldum , negatif sonuç aldım . Galiba negatifim . Yardımcı olan arkadaşlarıma teşekkür ederim hepinizi çok seviyorum kucak dolusu sevgilerle.
Cok guzel senin icin sevindim, benimde sevgilim 46. Günde ucuncu testini oldu negatif geldi ama o 3.ay kapıcak konuyu. Sen de 6.aya kadar kendini bosuna strese sokma bence. 3.ay dünya saglik orgutunun raporuna gore yeterli. Hatta bicok uzmana gore 4. Jenerasyon testlerde 6.hafta bile yeterli. Ama iste yaygin bi 3ay durumu oldugu icin cogu kisi fazladan stres yasiyo 3ay dolana kadar. Ayrica yabanci bi forumda 6 yıl pozitif sevgilisi ile olmasina ragmen, bulas olmayan birinin paylasimini görmustum. Iliskilerinin 3.yilinda ogrenmisler. Ogrendikten sonra 3 yıl daha korunmadan devam etmisler. En son adam tedaviye baslayim bari bende diye gidiyo bi bakiyo negatif. Tabii biz pozitifler bunlari okuyunca ne kadar sanssiz oldugumuzu dusunuyoz. Cunku bicogumuz 1 seferde olduk  :-\
Su gibi berrak yeni bi hayat.

JR

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Kasım 11, 2017, 12:11:27 ÖÖ »
Cok guzel senin icin sevindim, benimde sevgilim 46. Günde ucuncu testini oldu negatif geldi ama o 3.ay kapıcak konuyu. Sen de 6.aya kadar kendini bosuna strese sokma bence. 3.ay dünya saglik orgutunun raporuna gore yeterli. Hatta bicok uzmana gore 4. Jenerasyon testlerde 6.hafta bile yeterli. Ama iste yaygin bi 3ay durumu oldugu icin cogu kisi fazladan stres yasiyo 3ay dolana kadar. Ayrica yabanci bi forumda 6 yıl pozitif sevgilisi ile olmasina ragmen, bulas olmayan birinin paylasimini görmustum. Iliskilerinin 3.yilinda ogrenmisler. Ogrendikten sonra 3 yıl daha korunmadan devam etmisler. En son adam tedaviye baslayim bari bende diye gidiyo bi bakiyo negatif. Tabii biz pozitifler bunlari okuyunca ne kadar sanssiz oldugumuzu dusunuyoz. Cunku bicogumuz 1 seferde olduk  :-\

Öncelikle iyi dileklerin için teşekkür ederim :) tam 90. Gün (12. Hafta) olmasa da gerek vizeler gerek işlerimden dolayı 81. Günde ( 11,5. Hafta) da konuyu kapatmak istedim . Doktoruma 6 ay meselesini sordum detaylıca anlattı belki birilerinin işine yarar yazayım buraya.

Şüpheli ilişkiden 3 ay geçtikten sonra olunan test , %98 değişmezmiş . Tıp tarihinde 6. aya sarkan nadir vakalar görülmüş. Zan altında kalmamak için 6. Ayda tekrar istiyorlarmış . Bir nevi kesin konuşmak için gibi düşün :) Burada bir grafik vardı vakaların çoğunun 6. Ve 7. Hafta arasında kendisini gösterdiğine dair. Onu aradım fakat bulamadım . Sende varsa atabilir misin ? Tekrar teşekkürler :)
<3

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #24 : Kasım 11, 2017, 02:50:20 ÖS »
@JR Bahsettiğin grafik tablosu bu olsa gerek sanırım. Avrupa da bi çok doktor ya da hastane son nesil testlerde 6. Hafta da konuyu kapamayı tavsiye ediyo. Bu tablolar grafikler genellikle 3.jenerasyon ve antikor üretimi ile alakalı. 4. nesil testler ise antijene de baktığı için olası bi geç antikor üretim ihtimalini elisaya oranla minimize ediyor.

JR

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Kasım 11, 2017, 10:56:01 ÖS »
@JR Bahsettiğin grafik tablosu bu olsa gerek sanırım. Avrupa da bi çok doktor ya da hastane son nesil testlerde 6. Hafta da konuyu kapamayı tavsiye ediyo. Bu tablolar grafikler genellikle 3.jenerasyon ve antikor üretimi ile alakalı. 4. nesil testler ise antijene de baktığı için olası bi geç antikor üretim ihtimalini elisaya oranla minimize ediyor.

Maalesef Elisa testi hariç başka bir test yaptırmaya gücüm yoktu ben de hem gününden hem de masrafsız olmasınsan dolayı Elisayı seçtim   ;D evet aradığım grafiği buldum teşekkür ederim efendim :)
<3

JR

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #26 : Aralık 29, 2017, 08:45:30 ÖS »
Merhaba arkadaşlar. Bugün şüpheli olayın üstünden tam 130 gün geçmiş. Yine test oldum yine negatif  ;D
<3

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Aralık 29, 2017, 11:38:36 ÖS »
Bu son olur heralde artık. 90 yeterli biliyosun. Takıntı yapma da... Korunmaya devam ;) Bir daha bu kadar şanslı olmayabilirsin.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #28 : Aralık 30, 2017, 12:34:01 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar. Bugün şüpheli olayın üstünden tam 130 gün geçmiş. Yine test oldum yine negatif  ;D

90 dan sonra olman hata bikere, ayy o meşhur 90 günü ne çektim ben eski sevgilimden iyi bilirim. Hop oturup hop kalkmıştı kendileri. 90da da testini oldu rahatladımı yoksa hala takıyomu bilemem, görüşmüyoz artık :)
rehberlere dsö ye falan takmayın bu kadar. Cdc kendini güncelledi 45e düşürdü son günü. Dsö daha geç güncelliyo rehberlerini.

JR

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #29 : Ocak 01, 2018, 09:17:10 ÖÖ »
Bir arkadaşım genel evde korunmasız ilişki yaşamış. Ortamda hiv konusu açılınca ertesi gün okuldan çıkıp test oldum. Hani 6. Aya kadar kesin değil (!) ya
<3