Mavi-Banner

Gönderen Konu: Hiv Pozitif Bireylerde Kronik Ağrılar  (Okunma sayısı 1208 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Matland

• Ziyaretçi
Hiv Pozitif Bireylerde Kronik Ağrılar
« : Eylül 16, 2017, 12:46:43 ÖÖ »
http://www.medscape.com/viewarticle/885670

Arkadaşlar hiv pozitif bireylerin %39 ile %85'i arası kronik ağrılardan muzdaripmiş. Bu kronik ağrılar hiv pozitiflerde en yaygın ikinci şikayetmiş. Çoğunlukla tedavilerini aksatan pozitiflerde görülüyormuş. Ben de tanı almadan önce eklem ağrıları yaşıyordum. Tedaviye başladıktan sonra bu problemi giderdim ancak bu konuda enfeksiyon doktorları keşke hastaları yönlendirseler, çok büyük sevaba girerler.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Hiv Pozitif Bireylerde Kronik Ağrılar
« Yanıtla #1 : Eylül 16, 2017, 01:04:35 ÖÖ »
Ben de kalple ilgili bir sorunum olduğunu düşünüyorum. Doktor kardiyolojiye sevk etti ama gidemedim henüz. Umarım bir sorun çıkmaz. Ben kuruntu yapıyorumdur!

Umud

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Eylül 16, 2017, 01:42:16 ÖÖ »
Ben de kalple ilgili bir sorunum olduğunu düşünüyorum. Doktor kardiyolojiye sevk etti ama gidemedim henüz. Umarım bir sorun çıkmaz. Ben kuruntu yapıyorumdur!
@turuncu  kalbinde ne gibi bir problem var ? Benimde sık sık çarpıntım tutuyor. Oturduğum yerden kalktığımda bile km lerce yol koşmuş gibi hızlı hızlı çarpıyor beynimde atıyor sanki. Gece yatarken bile kalp atışım ve nabzım çok hızlı. İlaç tedavisine başladığım ilk haftalar kalp atımım normalleşmişti fakat ara ara tekrarlıyor şimdi sebebini anlamadım.

victory

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Eylül 16, 2017, 02:16:19 ÖÖ »
Peh peh amma da dertlisini haaa😊😊😊😀 turp gibisiniz benceee..tamamen kuruntuuu gercekten..bence bir hastaligin 7 belirtisi varsa yediside tam aynen tutmali..yoksa 2 belirti ile ikramiye vurmaz😊3 yada 6 ayda test oluyoruz aksi bi durum varmi?ee yoksa ne bi hirs bu celal😊😀😀

ibrahim_tr

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Eylül 16, 2017, 09:44:07 ÖÖ »
Merhaba. Bende tanıyı alalı 1 ayı geçti. İlaca başlamadım daha. Doktorum elit kontrol olabilrisin dedi 3 ay sonrasına kan vereceğim değerlerim iyi durumda herhangi bir şikayetim yok. Hiv rna 235 çıktı. 1000 olmadığı için direnç testide olamadık.

Benimde en çok korktuğum şeylerden biri bu. İlacı kullanmaya başladıktan sonra hastalıklarımız çıkarsa başka başka? O zaman napıcaz daha fazla ilaç vs.

yanlızadam

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Eylül 16, 2017, 09:58:14 ÖÖ »
Bende de çarpıntı oluyordu. Sigaradan kurtulamadım zaten :-[. Son kontrolümde kardiyolojiye sevk istedim. Kontroller sonrası hiç bir sorun çıkmadı. Öyle inanıyor ve güveniyorum ki ilaçlarıma, sanki ölümsüzmüşüm gibi hissettiriyor bazen bana. :D

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Eylül 16, 2017, 10:58:10 ÖÖ »
Bende de çarpıntı oluyordu. Sigaradan kurtulamadım zaten :-[. Son kontrolümde kardiyolojiye sevk istedim. Kontroller sonrası hiç bir sorun çıkmadı. Öyle inanıyor ve güveniyorum ki ilaçlarıma, sanki ölümsüzmüşüm gibi hissettiriyor bazen bana. :D

Hala sigara mı içiyorsun?  :o :o :o :o :o :o :o :o

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Eylül 16, 2017, 11:05:30 ÖÖ »
Bende de göğüs ağrısı kalp çarpıntısı sıkışması neler neler oluyordu her gece acillere taşınıyordum. Kardiyolojiye 6 kere gittim ekg, eko, 24 saat holter, efor testi sonuç hiç bir şeyin yok. Çareyi psikiyatride buldum verdiği ilaçlarla iyileştim.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

yanlızadam

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Eylül 17, 2017, 08:27:41 ÖÖ »

Maalesef Matland. Bir türlü kurtulamadım. Bıraktım tekrar başladım.

atasehirli

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Eylül 17, 2017, 02:53:24 ÖS »
Benden eklem ağrıları hiç eksik olmadı bazen çok fena ağrıyolar hergün bir tarafım mutlaka ağrıyor kemiklerim eklemlerim özellikle yokuş yada merdiven çıkarken ayaklarım çok ağrıyor kaç aydır köydeyim biraz hareket olsun diye bağda bahçede çalıştım ağrılar biraz hafiflesede gene başlıyolar doktora sormuştum ama endokrine sevketti ordada bişi çıkmadı

lifeisagame

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Eylül 17, 2017, 06:32:46 ÖS »

Maalesef Matland. Bir türlü kurtulamadım. Bıraktım tekrar başladım.
Sigarayı ne yapıp edip bırakmaya çalış hatta bu senin için en önemli öncelik olmalı bence. Benim iki dedem de akciğer kanserinden vefat etti 60'lı yaşlarında. Günde birer paket sigara içiyorlardı. Senin durumun daha hassas üstelik hiv pozitifsin. Nasıl ilaç alarak sağlığını koruyorsan sigarayı bırakmak da en az ilacını almak kadar önemli  pozitif biri için.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #11 : Kasım 16, 2017, 07:38:24 ÖÖ »
Medulla kapandığı zaman kendi doktorun dışında doktorlar sistemde rapor ve ilacını göremez diye biliyorum. Aynı hastanedeki diğer drlar görebilir mi onu test etmedim ama başka yerdeki drlar ve eczaneler göremiyor bunu test ettim.

Kan alan kişiler zaten ekranda sadece sıra numarasına bakar zaten. Tüplerin üzerinde yazabiliyor ama. Diğer başlıkta daha ayrıntılı anlattım.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

heavy-stuff

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Kasım 16, 2017, 08:03:52 ÖS »
medulla kapandiginda bile tani aldigin hastanede uyari ekrani cikar diye biliyorum
umarim dogru degildir

John Wick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Kasım 16, 2017, 09:42:19 ÖS »
bende çok şükür kronik ağrı yok ama kronik yorgunluk var.

hkcell

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Kasım 16, 2017, 10:13:10 ÖS »
@Mavera baslik linkini atarmisin sevgiler ..