Mavi-Banner

Gönderen Konu: AIDS'i Yenmek için En Yenilikçi 10 HIV Tedavisi  (Okunma sayısı 4122 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: AIDS'i Yenmek için En Yenilikçi 10 HIV Tedavisi
« Yanıtla #30 : Aralık 12, 2017, 11:27:14 ÖÖ »
Şu an hiv, kronik hastalıklar içinde tedavisi en kolay ve sorunsuz olanı. Hiv ilaçları ve tedavi seçeneklerinde olan gelişme ve iyileşmenin benzeri, son 30 yılda başka hiç bir hastalıkta elde edilemedi. Bu açıdan şanslıyız. Bu konuda şüphe yok. Hiv artık o korkulan eski hastalık değil.

Şu an tedavide ÇOK İYİ bir yerdeyiz.
Kötüden iyiye, hatta çok iyiye geçmek kolaydır, ama ÇOK İYİ den MÜKEMMEL 'e (tam kür yani) geçiş daha zordur ve daha zaman alır diye düşünüyorum. Yani tam kürü nefesimizi tutarak beklememeliyiz bence.
« Son Düzenleme: Aralık 12, 2017, 11:29:12 ÖÖ Gönderen: Mavera »
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #31 : Aralık 12, 2017, 11:30:45 ÖÖ »
Toplumun yargısını kırsaydık herşey mükemmel olurdu...
Toplumun yargısını kırsaydık herşey mükemmel olurdu...

heavy-stuff

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #32 : Aralık 12, 2017, 08:06:04 ÖS »
ben acikcasi HIV'in icat edildigine degil bir sekilde bulunup tasindigini ve bulas amacli belli bir sosyal gruba sokulduguna feci sekilde inaniyorum.

net olan sey 30 senede elde edilen bilgi birikimi ile aids olmayan toplumlarin cok yakin oldugu.
bugun kur bulunsa bile hiv virusu 100 sene daha aramizda dolasacakmis :)

sadece son 2 senedir bu kadar olumlu bilimsel calisma souclari onumuze koyuluyor.

ve belki bir kur degil 3-5 farkli kur cikacak, alternatif ilaclar gibi
belki birkac farkli yontemle virusu ayni anda istila edecekler
belki kur belli kisileri tedavi edecek once, sonra da digerleri
belki once belli kesim virusu ilacsiz kontrol edecek hale getirilecek

bilmiyoruz
amfar 2020 de kur sozu degil ama kurun tanimini ve nasil bir yol hatitasinin cikacagina neredeyse emin

daha iyi tedavi yontemleri yolda
'cure on trail' laboratuvarda kure yakin calisma sonuclarini okuyoruz ardi ardina.
yeryuzunde hicbir hastaliga insanlik hiv kadar yatirim yapmadi.
hepatit c veya kanser immunoterapisi dahil bircok tedavi de bu calismalar esnasinda tesafufen ortaya cikti.

koruyucu ve tedavi edici igneler,7-8 haftada bir olacak azaltilmis enjeksiyknlar vs

NEGATIF DOGDUM, POZITIF OLDUM, NEGATIF OLECEM:))

Tigris

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #33 : Mayıs 08, 2018, 06:01:46 ÖS »
2025'e kadar mars'ta insan kolonisi kurulacak, akıllı robotlar üretebilecekken, kanserli hastaların  önümüzdeki 10  yıl içinde çıkacak ilaçlarla 20-25 yıl yaşayabileceği öngörülüyorken, dakikalar icinde kıta değiştirecek  toplu taşıma araçları icat edilecekken insanlığın ve bilimin hiv virüsünü yenebileceğini ve kesin kürün 2030'a kadar bulunacağını düşünüyorum. Ne kadar akıllı bir virüs olursa olsun. İnsan aklından daha zeki olamaz. Ümitsiz olmayın. Allah'tan ümit kesilmez.

lifeisagame

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : Mayıs 08, 2018, 11:11:09 ÖS »
Merhaba,
Hiv'i vücuttan tamamen atabilmek için araştırmalar ve çalışmalar son sürat devam etmekte. Her an olumlu bir haber alabileceğimiz gibi bu yıllar da sürebilir ancak tedavi seçenekleri konusunda oldukça iyi bir aşamada olduğumuzu rahatlıkla söyleyebiliriz. Dilerim ki en kısa zamanda tarih boyunca pek çok insanın ölümüne neden olan bu virüsü tarih sahnesinden silmeyi başarırız.

Carsonfrankie

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #35 : Mayıs 09, 2018, 02:16:38 ÖÖ »
2030'da HIV artışının durdurulacağı söyleniyor biliminsanları tarafından. Prof. Dr. Murat Sayan'ın kitabını tavsiye ederim.

Tigris

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #36 : Mayıs 09, 2018, 10:23:27 ÖÖ »
Carsonflanke hem artışın durdurulması düşünülüyor hem de Birleşmiş milletler'e bağlı UNAIDS'in hedefi 2030'a kadar bu hastalığı tarihe karıştırmak. Burda hedefin kesin kür olduğunu düşünüyorum. Yoksa hergün yeni vakalar eklenirken 2030'a kadar nasıl tarihe karıştırmayı düşünebilirler ki. 

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #37 : Mayıs 10, 2018, 10:41:55 ÖÖ »
Carsonflanke hem artışın durdurulması düşünülüyor hem de Birleşmiş milletler'e bağlı UNAIDS'in hedefi 2030'a kadar bu hastalığı tarihe karıştırmak. Burda hedefin kesin kür olduğunu düşünüyorum. Yoksa hergün yeni vakalar eklenirken 2030'a kadar nasıl tarihe karıştırmayı düşünebilirler ki.

Dostum harika ilaclariniz var, kiymetini bilin.
Hiv DNA' ya kendini isleyen bir virus. Cok da zeki.
Umut bazen hayal kirikligi yoluna atilan ilk adimdir. Lutfen, kendini 2030a kadar sartlandirma. İlacini al omrun neyse onu yasa.

Tigris

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #38 : Mayıs 10, 2018, 11:59:17 ÖÖ »
Ne kadar zeki olursa olsun bir çaresi vardır muhakkak. İnsan aklından daha zeki olacak hali yok ya. İnsanlık neleri neleri yenmeyi başarmış.  Ben İngiltere'deki RIVER çalışmasından çok umutluyum.  Allah ne dert vermişse dermanını da beraberinde vermiştir.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #39 : Mayıs 10, 2018, 12:51:43 ÖS »
Sağlıklı ve mutluyum zaten şuan hiv pozitif olsam bile  :)

Aslına bakarsanız çaresi bulunsa bile hayatımda değişecek olan tek şey günde bir tek ilaç içmemek.
Hiv bana düzenli uykuyu, sağlıklı beslenmeyi, alkol ve sigara kullanımını minumuma indirmeyi, gece hayatına ve tek gecelik ilişkilere Son vermeyi, kendimden daha değerli hiçbirşey olmadığını, insanları sevmeyi, değer vermeyi vs daha birçok güzel şey öğretti.

Diyeceksiniz ki neredeyse hiv olduğu için sevinecek. Hayır sevinmiyorum ama bana kattıkları için de mutluyum. Bilmediğim onlarca yüzlerce şeyi öğretti bana. Farkında olmadan ne çok hatalar yapmışız. Nelerin kıymetini değerini bilememişiz. İşte bu bilinci bana sağladığı için mutluyum...

Tigris

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #40 : Mayıs 10, 2018, 01:09:02 ÖS »
Angelowic ne kadar güzel yazmışsın. Aynı duyguları ben de yaşadım. Peki sence hiv'li birinin de 80 90 yaşını görmesi mümkün olur mu?

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #41 : Mayıs 10, 2018, 01:37:30 ÖS »
Angelowic ne kadar güzel yazmışsın. Aynı duyguları ben de yaşadım. Peki sence hiv'li birinin de 80 90 yaşını görmesi mümkün olur mu?

O senin güzel bakışın @Tigris

Açıkçası çok uzun yaşamak pek hoş olmuyor. Yani elden ayaktan düşüp birine muhtaç olmaktansa olmamayı tercih ederim. Örnekleri çok. Etrafımızda. Huzur Evleri bakıma muhtaç kimsesiz yaşlılarla dolu. Bazen ziyaret ederim içim acır hallerini gördükçe...

Ne kadar uzun yaşadığın değil ne kadar güzel yaşadığın  :)

Tigris

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #42 : Mayıs 10, 2018, 01:51:58 ÖS »
Mesela benim bir sürrü akrabalarım var 80 90 yaşında hala kendi işini kendi gören. Bunların arasında senelerdir kronik hastalığı olup ilaç kullananları da var.  Yani demek istediğim  hiv'li biri ilaçlarını aksatmazsa kendine iyi bakarsa düzenli uyku ve spor ve stressiz bir yaşam ile 80 90 yaşını görür mü? İngiltere'de böyle bir çalışma yapılmıştı nette okumuştum. Hiv'li birinin 80 yaşına kadar yaşayabileceği öngörülüyor yazıyordu.

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #43 : Mayıs 10, 2018, 02:01:48 ÖS »
Mesela benim bir sürrü akrabalarım var 80 90 yaşında hala kendi işini kendi gören. Bunların arasında senelerdir kronik hastalığı olup ilaç kullananları da var.  Yani demek istediğim  hiv'li biri ilaçlarını aksatmazsa kendine iyi bakarsa düzenli uyku ve spor ve stressiz bir yaşam ile 80 90 yaşını görür mü? İngiltere'de böyle bir çalışma yapılmıştı nette okumuştum. Hiv'li birinin 80 yaşına kadar yaşayabileceği öngörülüyor yazıyordu.
tabii ki yasayabilir.

Ares83

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #44 : Haziran 29, 2018, 08:00:44 ÖS »
Son gelişmelerden haberdar olan var mı ilaç aşı kür vs. Ne zamandır bişeyler göremedim :(