Mavi-Banner

Gönderen Konu: stribilde başlıyorum  (Okunma sayısı 346 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bejaia

• Katılımcı Üye
  • *
stribilde başlıyorum
« : Ağustos 25, 2017, 02:15:19 ÖS »
bugün kontrole gittiğimde doktorum genvoyanın şubat ayından beri beklendiğini söyledi ve o gelene kadar stribilde geçelim dedi ben geçmesek bekleyebilirim dedim ( truvada + stocrin kullanıyorum ) ama yan etkileri yok denecek kadar az olan bir ilaç stribild dedi ve bende kabul ettim bakalım hayırlısı artık.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: stribilde başlıyorum
« Yanıtla #1 : Ağustos 25, 2017, 02:38:22 ÖS »
Truvada olmalı zaten ama stocrin nevrotik sorunlar yarattığı yazılmıştı daha öncelerde. Stribild e geçmen iyi olmuş. Ben de Genvoya nın gelmesini bekliyorum. Her Stribildci gibi :)

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Ağustos 25, 2017, 04:27:03 ÖS »
İyi olmuş sevindim, ama unutmamalısın ki stribild mutlaka yemekle beraber alınmalı. Ve ilaç etkileşimlerine dikkat etmelisin stribild'in daha fazla ilaç etkileşimi var.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

bejaia

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ağustos 25, 2017, 05:36:05 ÖS »
İyi olmuş sevindim, ama unutmamalısın ki stribild mutlaka yemekle beraber alınmalı. Ve ilaç etkileşimlerine dikkat etmelisin stribild'in daha fazla ilaç etkileşimi var.
mavera sen hangi saattlerde alıyorsun yemekle almak derken yemekten hemen sonramı ? yoksa yemek arasındamı olacak ?  ilaç etkileşimi çok derken onu nasıl kntrol ediyorduk

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Ağustos 25, 2017, 10:14:31 ÖS »
Yemekle beraber veya hemen sonrasında alabilirsin ben her zaman akşam yemeği ile birlikte alıyorum akşam 17.00-18.30 arası bir saatte.

Prospektüsünde zaten asla alınmaması gereken ilaçlar yazıyor, onun dışında başka ilaç kullanacaksan druna sormalı ve/veya internetteki etkileşim sitelerinden araştırmalısın.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

bejaia

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Ağustos 26, 2017, 07:52:02 ÖÖ »
Truvada olmalı zaten ama stocrin nevrotik sorunlar yarattığı yazılmıştı daha öncelerde. Stribild e geçmen iyi olmuş. Ben de Genvoya nın gelmesini bekliyorum. Her Stribildci gibi :)
yan etkilermi yaşıyorsun neden genvoya bekliyorsun ? ben truvada stocrine uyum için 1 yıl zaman geçmesini bekledim strbildde acaba yan etkiler olacak mı ? sizlerin karşılaştığı yan etkiler neler oldu acaba

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Ağustos 26, 2017, 02:46:54 ÖS »
yan etkilermi yaşıyorsun neden genvoya bekliyorsun ? ben truvada stocrine uyum için 1 yıl zaman geçmesini bekledim strbildde acaba yan etkiler olacak mı ? sizlerin karşılaştığı yan etkiler neler oldu acaba

Hayır ben hiç yan etki yaşamadım. 2 kere çenemde ağrı oldu sabahları ama ilaçtan mı değil mi bilmiyorum. Onun haricinde hiçbir olumsuzluk yok. Genvoya Stribildin daha az yan etki yartanı. Böbrek ve kemiklere uzun vadede daha az zarar veriyo. Aynı ilacın bir üst versiyonu olduğu için ona geçmeyi bekliyoruz. Bir ara Stribild yan etkileri başlıklarının çoğalması beni de korkutmuştu, soğutmuştu ilaçtan ama kullanınca gördüm ki çok temiz bir ilaç. Herkeste farklı olabilir ilaçların yan etkisi. Bunu bizzat gördüm. O yüzden yan etkileri düşünmemek lazım fazla. Ama stocrin kullanmaktansa Stribild daha iyi bir tercih. Ne var ki yemekle almak zorundasın. O da zaten akşam yemeklerinde rahatlıkla alınıyor.
« Son Düzenleme: Ağustos 26, 2017, 02:48:53 ÖS Gönderen: turuncu »