Mavi-Banner

Gönderen Konu: Acil Yardım !  (Okunma sayısı 1890 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Matland

• Ziyaretçi
Ynt: Acil Yardım !
« Yanıtla #15 : Ağustos 28, 2017, 09:17:32 ÖS »
Karı mı?

Yatakta ciddi bir şekilde hasta olan üstelik annem dediğiniz insana bu şekilde mi hitap ediyorsunuz? Yaşadığınız şoka bağlıyorum ve gözardı ediyorum.

Anneciğiniz iyileşecektir. Düşük bir cd4 le başladığı için eski günlerine dönmesi biraz zaman alır. Evet birkaç ayınızdan daha fazlasını alır.

Savaş

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Ağustos 28, 2017, 09:38:07 ÖS »
Karı yazmadım ben ya yanlışlıkla yazılmış oraya annem için sizce öyle birşey diyebilirmiym
Telden yazdığım için kelime yanlış yazılmış

Savaş

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Ağustos 28, 2017, 09:42:50 ÖS »
Kardeşim telden yazdığım için kelime yanlış girmiş , benim anneme ben değil bu dünyada nefes alan kimse öyle hitapta bulunamaz , yanlışlık olmuş diyorum

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Ağustos 28, 2017, 09:52:48 ÖS »
Merak etmeyin. Tedaviye uyduğu sürece yavaş yavaş da olsa toparlayacak. İlaçlara başladıktan sonra hepimiz daha enerjik hissetmeye balkadık. İştahımız açıldı. Sizin yapmanız gereken annenizin moralini yüksek tutmanız. Yani kötünün iyisi olacak ama umarım ameliyat,enjeksiyon sırasında bulaş olmuştur. Bulaş yolları belli. Kan ve cinsellik. Babanız da bir test olmalı. Gecikmeden hem de. Çok geçmiş olsun!
« Son Düzenleme: Ağustos 28, 2017, 09:53:51 ÖS Gönderen: turuncu »

Savaş

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Ağustos 28, 2017, 09:55:22 ÖS »
Merhaba , kayınvalidemin bahsettiği kişi annem bize bu süreçte yardım ederseniz sevinirim   
Çünkü hala şoklardayız , neyle savaşacağımızı bilmiyoruz.
Annem 12 gün oldu enfeksiyon servisine yatalı , Allah'a çok şükür ilk geldiğiniz günle bugün arasında fark var , ilaçlar kendine getiriyor , hemen hemen bir aydır karı hiç bir şey yiğemiyordu bugün etli ekmek istedi benden çok şükür iki dilim yedi ,

Bir kaç sorum olacak tedaviye başlandıktan sonra ne kadar sürede iştahı açılır yemek yemeğe başlar , yada bu durum bir kaç ayımızı alır mı

KARI hiçbirşey YİĞEMİYORDU... Bu nasıl bir cümledir abi? Kayınvalideyi , anneyi vs vs boşverde

Bahsettiğin varlık, bir kişi, bir birey , bir canlı, saygı duyulması gereken birşey.. ve en önemlisi bir insan, KARI BİRSEY YİĞEMİYORDU....  YİĞEMİYORDU NE DEMEK BEN ANLAMADIM? ----------------------Allah'a çok şükür ilk geldiğiniz günle bugün arasında fark var ,------------------------ BU NASIL BİR CÜMLE????? kim kime nereye gelmiş?.....

Ben size ne diyeceğimi bilmiyorum , telden yazdığım için yanlışlıkla o kelime oraya yazıldı karşınızda cahil bir insan Yok bir insana nasıl hitap edilecegını çok iyi biliyorum

Fuat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Kasım 17, 2017, 01:55:49 ÖS »
Karı yazmadım ben ya yanlışlıkla yazılmış oraya annem için sizce öyle birşey diyebilirmiym
Telden yazdığım için kelime yanlış yazılmış

sevgili Savaş;

İnsanlara kibar hitap etmek tabi ki olması gereken birşey. Karı kelimesi de kötü bir kelime değil. Anadolu'da halen yaşlı hanımlara, Koca Kadın derler. Kıbrısta yerel diyalektte veya İç anadolu ve Doğu anadoluda böyle konuşulmakta. Halk arası sokak jargonunda da hatırı sayılır şekilde kullanılmakta. Hanımlar da, beylere herif vb şeyler kullanmakta.
Neyse eşinizin annesi nasıl oldu? Umarım toparlamıştır iyice.
« Son Düzenleme: Kasım 21, 2017, 11:19:31 ÖÖ Gönderen: Fuat »

Savaş

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Şubat 26, 2018, 03:17:21 ÖÖ »
İyi geceler herkese , annem çok iyi şuan cd4 224 tü bir ay önce çok şükür herşey iyiye gidiyor , tüberküloz da vardı çiğerdeki yaralar kapandı son ay onun da tedavisi, Allah’a şükürler olsun ben bugünlere gelecegımızı düşünmüyordum geçti gitti o günler . Rabbim hepinize yardım etsin.  Korkulacak bir hastalığınız Yok ben bunu öğrendim bu süreçte benden iyi annem vallahi :)))  Hepinizi seviyorum Allah’a emanet olun.

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #22 : Şubat 26, 2018, 08:49:57 ÖÖ »
Annenin iyi olmasına çok sevindim.. inşallah daha da iyi olacak..

Pappie

• Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Şubat 26, 2018, 11:50:07 ÖÖ »
Peki kayinvalidenizin  kocasi ne durumda ona da testler yapilmistir diye umuyorum cunku ondan gecmistir kadin bu kadar ciddi duruma gelmisse onu dusunemiyorum..

Savaş

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Şubat 26, 2018, 06:17:14 ÖS »
Babamız rahmetli olduktan sonra annem evlendi bir daha , 8 sene kadar evli kaldı 2009 senesinde ayrıldılar ,  ayrıldığı eşi 2014 senesinde Malatya’da yoğun bakıma kaldırdılar duyduğuma göre 40 kilo civarına düşmüş o zamanlar kilosu muhtemelen oda aids ti , bize söylemiyorlar ama , 16 yaşında kardeşim var ona söylemişler baban ölene kadar ilaç kullanacak diye muhabbet esnasında nerden geldiği pek bir önemi Yok bizim için artık , her hastalık allahtan