Mavi-Banner

Gönderen Konu: Öneri.  (Okunma sayısı 2308 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Darkness

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Öneri.
« Yanıtla #45 : Mayıs 14, 2018, 12:02:55 ÖS »
Konu başlığı öneri olduğu için yazıyorum.

Hepinize mutlu haftalar diliyorum arkadaşlar. Çiçek gibi bir pazartesi olsun sendromsuz 🌷

Ne öneriyorsun bize slavik melek  ;D

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #46 : Mayıs 14, 2018, 03:24:38 ÖS »
Konu başlığı öneri olduğu için yazıyorum.

Hepinize mutlu haftalar diliyorum arkadaşlar. Çiçek gibi bir pazartesi olsun sendromsuz 🌷

Ne öneriyorsun bize slavik melek  ;D

Slav meleğim ben @Darkness  💚 Ne mi öneriyorum! 😊 Sinemada çok güzel filmler var. Sevdiğin biri ile yemek sinema kahve yapabilirsiniz 🎈
« Son Düzenleme: Mayıs 14, 2018, 04:17:08 ÖS Gönderen: Angelowic »

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #47 : Mayıs 18, 2018, 11:40:23 ÖÖ »
Önerimi uyguladın mı? @Darkness

Eğer hayır ise cevabın ramazan bitmeden birini iftar yemeğine davet et 😇 Sevaptır 😄

Darkness

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #48 : Mayıs 18, 2018, 12:04:26 ÖS »

Eğer hayır ise cevabın ramazan bitmeden birini iftar yemeğine davet et 😇 Sevaptır 😄

Yok la kek yaptim is yerine getirdim zıkkımlaniyolar gel sende ye ;D

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #49 : Mayıs 18, 2018, 12:09:34 ÖS »

Yok la kek yaptim is yerine getirdim zıkkımlaniyolar gel sende ye ;D

Çok romantiksin  ;D Teşekkür ederim @Darkness

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #50 : Mayıs 19, 2018, 07:01:06 ÖS »
Arkadaşlar Selam herkese,

Sitemiz şuan itibariyle 2429 üyeye sahip. Benim biraz fikrim geldi siz ne dersiniz? Doktorlarımıza sitemizden bahsedip kontrol altında ki diğer bireylere aramıza katılabileceklerini söyleyip önermeleri nasıl olur? Bilgi amaçlı sadece, en azından bizler için var olan bir platform olduğunu öğrenmeleri sağlanmış olur.

Sonuç olarak türkiye de tedavi altında hatırı sayılır derecede birey var. Her doktorun kim bilir kaç pozitifı vardır. Doktorlarımızın önerisi ile sitenin varlığından haberi olur bize katılırlar ve faydalı olabilir daha fazla kişiye. Yani biz 2429 kişi değiliz kat ve kat fazlasıyla varız...

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #51 : Mayıs 19, 2018, 07:26:59 ÖS »
Sitemizi takip eden doktorlar var.
Bu ticari bir amaç güttüğümüz algısı oluşturabilir.

Bizim yönetim olarak en hassas noktamız bu.böyle bir şeyin imasına bile tahammülümüz yok
Bu yüzden doğal olarak büyümesinden yanayım

Diğer mod arkadaşlarım ne der bilemem.

Daha önce sitenin en emektar iki modundan birine böyle çirkin bir iftira atılmıştı.Bu yüzden ticari menfaat çağrıştıracak birşey olacağı için ben olumlu bakmıyorum m
« Son Düzenleme: Mayıs 19, 2018, 07:35:30 ÖS Gönderen: Fatih »

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #52 : Mayıs 19, 2018, 08:52:31 ÖS »
@Fatih inan bana o kadar çaresiz insanlar var ki hiv tanısı aldıktan sonra hayatı alt üst olan, ağır şok yaşayan depresyona giren ve ne yapacağını bilemeyen. Doktorlar tanı koyup ilaç yazdıktan sonra iş bitmiyor biliyorsun. Psikolojik olarak kişi tamamen çökmüş oluyor.

Sitemiz inanılmaz faydalı, gerçekten samimi bir şekilde söylüyorum. Pozitif yeni tanılara katacağı umut, yaşama sevinci, psikolojik terapi, ruhsal sağlık, birilerine derdini anlatma rahatlığı vb uzar gider. Çok yönden faydası var. Yüzlerce kez teşekkür etsem az sitenin varlığı için. Burada herkes birbirine yardım etme çabasında.

Kimsenin bir ticari amacı yok bunu hepimiz biliyoruz. Birisi çıkıp ticari amaç güdülüyor diyecek korkusu ile binlerce hiv bireye Set çekmiş olacağız.

Çeyrek asır ömür yaşadım. Geri kalan sayısını bilmediğim ömrüm boyunca kendim gibi hiv pozitif bireylere yardım etmek amacım. O kadar üzülüyorum ki hiv tanısı alan birinin ölecek miyim sorusuna? Ölmeyecek biliyorum biliyoruz hepimiz ama psikolojisi onu yolun sonu, öleceğim, hayatım bitti gibi kötü düşüncelere itiyor.

Bilmiyorum @Arutha sen ne düşünüyorsun. Sizler neler dersiniz @hk @iss @bedevi  @TransBeril @acısada_öldürmez ve sevgili @Mavera  Doktorlarımızın diğer pozitif arkadaşlarımıza sitemizden bahsetmesinin bir zararı olabilir mi?

Burada ki tüm bireyler gönüllü olarak buradalar, kimsenin bir cıkarı yok, ticari amaç güden kimse yok. 2 bin değil 10 bin pozitif olsak kim ne kâr etmiş olacak. Birisi çıkıp geçmişte bir iftira attı diye neden binlerce insana ulaşmayı yavaşlatalım. Kötü insanlar hep var siz benden daha iyi biliyorsunuz. Ama iyi insanlarda var ve iyi insanlar iyilik yapmalı, onu bulmasını beklemeden, ihtiyacı olana ulaşmalı...

Sitemizin doğal olarak büyümesi demek yeni tanı pozitif bireylerin kim bilir kaç zaman sonra çaresizlikten Google'a girip hiv yada Aids sözcüklerini aratıp bulması demek. Bizi bulana kadar yaşayacaklarını düşünsenize...
« Son Düzenleme: Mayıs 19, 2018, 09:42:08 ÖS Gönderen: Angelowic »

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #53 : Mayıs 20, 2018, 03:11:12 ÖS »
Arama motoruna HIV-AIDS yazınca zaten karşına 2 bilemedin 3  forum çıkıyor. Eminim herkesin haberi vardır burdan ;)                             

antalyadan_

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #54 : Mayıs 20, 2018, 03:27:23 ÖS »
hekimlerin rutin olarak böyle bir öneride bulunacağını sanmam, çünkü en üstte bir firmaya ait reklam var :) sanki o lab'a yönlendirilmiş gibi bir algı olabilir.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #55 : Mayıs 20, 2018, 04:02:52 ÖS »
Evet doktorların da bunu yapacağı meçhul zaten. Bende ki sadece daha çok hiv pozitif bireye ulaşmak yardımcı olmak...

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #56 : Mayıs 23, 2018, 05:27:38 ÖS »
Mod arkadaşlarımdan siteye daha çok giriş yapmalarını zaman ayırmalarını, daha fazla ileti onaylamalarını, bize daha çok katılmalarını istiyorum 😇  Yorumlar geç onaylanınca herkes aynı anda yazmış oluyor ve ucunu kaçırıyoruz 😊  @iss en çok vakit ayıran sensin bu arada. Teşekkürler sana ve hepinize 🌷

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #57 : Mayıs 24, 2018, 12:32:45 ÖS »
@Angelowic  tedaviyi sürdüren  doktorlar  zaten sitenin varlığından haberdarlar, ama  her gün  tanı  sayısı  arttığı  için  ve başları  kalabalık  olduğu için  galiba  pek  bahsetme  fırsatları  olmuyor diye  düşünüyorum ben
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

firstpozitive

• Ziyaretçi
« Yanıtla #58 : Mayıs 27, 2018, 04:29:05 ÖS »
Bana doktorum hiçbir foruma gitme diye tembihlemişti.

Özellikle kafası karışıkken eski yayınlara ulaşilmasi veya yanlış yorumları okuması ona zarar verip aklını karıştırmasın diye.

Bu arada aramızda para toplayıp @Arutha yi psikologa mi yollasak
« Son Düzenleme: Mayıs 28, 2018, 02:44:40 ÖÖ Gönderen: firstpozitive »

Taurus

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #59 : Mayıs 27, 2018, 05:21:38 ÖS »
Bana doktorum hiçbir foruma gitme diye tembihlemişti.
Keşke sebebini de sorsaydın.