Mavi-Banner

Gönderen Konu: Kan Verirken Dikkat Edilmesi Gereken Çok Önemli Bir Husus  (Okunma sayısı 752 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mysterious

• Ziyaretçi
Ynt: Kan Verirken Dikkat Edilmesi Gereken Çok Önemli Bir Husus
« Yanıtla #15 : Ağustos 19, 2017, 04:41:19 ÖS »
Ben olayı kaçırmışım ya kim ne demiş nolmus merak ettim şimdi ama o arkadaş her kimse baya ayıp etmiş belli ki. İşte abi bu düpedüz nankörlük, sen git her soruna cevap al bilgi edin en küçük bir şeyde gemileri yak. Yedigin kaba tükürmek kadın-erkek hiç kimseye yakışmaz. Bitakım teknik problemler var belli ki yoksa ne diye kim silsin yorumlarımızı. Ben de şok oldum acaba yanlış bişeyler mi yazdım diye ama öyle değilmiş. İnsanlar hakkaten kafayı yemiş yahu. İyi niyetin sonucu hüsran maalesef

tarantula

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Ağustos 19, 2017, 06:21:27 ÖS »
Konular kilitleniyor bu olayda üzücü bence.icinde olduğum psikolojik durumu en iyi bu sitede olan arkadaşlar anlar diye burdayım ama :(

Burada bir konu kitleniyorsa neden kitleniyor diye kendine sorsan cevabını bulursun ki cevabı net bir şekilde açık aslında.
:) Ben cevap bulamadım beni aydınlatır misin lütfen ...

Ya IQ seviyenin iki haneli olduğundan bile şüphe ettirecek şekilde binlerce kez tartışılmış konuları forumu okumadan hazır yanıtlar bekleyerek tekrar soruyorsundur ya da psikolojik problemlerini buradaki arkadaşların sabrını sömürerek gidermeye çalışıyorsundur uzman doktorlara gitmeden. Benim gördüğüm genel olarak bu ikisi konuların kapatılmasına neden oluyor.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Ağustos 19, 2017, 07:56:17 ÖS »
Hayır cevap da verilmiş... Lab önemli değil senin ne zaman test olduğun önemli diye... Bu ürün satın almak gibi bişey değil ki.. Dünyanın neresine gitsen aynı testi olup aynı sonucu alacaksın! 

Mysterious

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Ağustos 19, 2017, 11:37:20 ÖS »
Arkadaşlar, basbaya adam dalga geciyor bosverin bence. @turuncu bu arada ilaç kararın yerinde olmuş sevindim. Dün gece açtığın başlığa yorum attım ama teknik sıkıntılar olmuş yazılan yorumlar puf ucuvermiş, ondan yazdığım gözükmedi. Yan etkisiz süper manyak ötesi sonuçlar bekliyoruz senden show must go :)

tarantula

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Ağustos 21, 2017, 02:04:51 ÖS »
Site kapanıp bizler çil yavrusu gibi dağılmadan site düzgün bir zemine otursa keşke  :-\ Ankara'daki gittiğim hastaneyi anlatmıştım doktorları, işleyişi vs. Laptoptan girince tekrar uzun uzun yazayım o zaman. Cep telefonundan zor oluyor yazması ve kontrol etmesi. Teşekkürler bilgilendirme için arkadaşlar  ::)

Tekrar yazarsan uygun olduğunda çok sevinirim. Aslında bir arkadaş yeni bir platform kurmayı önermiş biz de kabul etmiş, veri aktarımına açık olduğumuzu söylemiştik. Ancak vazgeçti sanırım.

Merhaba @Matland Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gidiyorum onu anlatmıştım, yazıyorum tekrar.

Hastanede pozitiflerle kıdemli doktorlar ilgileniyor asistanlar yerine. Benle iki doktor ilgileniyor, biri doçent diğeri uzman doktor. İkisi de işinin ehli insanlar ama daha çok doçent olanın yanına gidiyorum çünkü hastalarla ilgili kayıtlar ve dosyalar onun odasında tutuluyor. Asistanlara işim çok nadir düşüyor. O da doktorlarım yerinde olmadığı zaman. Toplantıda ya da eğitimde oluyorlar. Ama asistanlara işim düştüğü zaman da fazlasıyla yardımcı oluyorlar çünkü fazlasıyla eğitimlerine önem veriyorlar. Hastane genelinde gördüğüm, kıdemli doktorların asistanların iyi eğitim almasına özen gösterdiği zaten. Ha asistanlar yerine direkt kendi doktorlarıma gitme nedenlerimden biri de uzun uzun onlarla konuşabilme imkanı bulabilmem işleri olmadığı sürece. Psikolog bile olabiliyorlar derdimizi anlatmak istediğimizde. Birebir iletişim olanağı fazla yani doktorlarla. Oraya giden pozitif hasta sayısı az sanırım, o da etkili olsa gerek bu konuda. Bir de aşı takvimini ve arada yapılması gereken testleri doktorlar asistanlardan daha düzenli takip eder diye direkt doktorlara gitmek daha mantıklı geliyor.

Kan verme işine gelecek olursak sabah saat 10'dan sonra gitmeye çalışıyorum çünkü sabah asistan ve doktorların vizitesi oluyor, erken gitsem bile kimseyi yerinde bulamıyorum. Kan verme ünitesi de sabah zaten çok kalabalık oluyor. Sıra hızlı akıyor ama sabah sabah o kalabalığı çekmek adama kalp krizi geçirtir. Ekstra bir iş yoksa (aşı, kemik yoğunluğu testi vs.) 1 saat içerisinde hastanede işim bitmiş oluyor. Öğleden sonra da çok kalabalık olmuyor ama viral yük testi için alınan kanlar öğle arası Hıfzıssıhha merkezine yollandığı için öğleden önce kan vermeni istiyor doktorlar. Öğleden sonra verilince ertesi güne anca yolluyorlar çünkü. Bu durum da kanın o süre boyunca bozulma riskini artırıyor sanırım. Bir kere öğleden sonra gittim diye hafif azar işitmişliğim de var ;D Kanıma bir şey olmamıştı ama yine de o riski almaya değmez. Tekrar git, kan ver durumu olmasın diye.

Kısacası enfeksiyon kliniğinde doktorlara ulaşmak burada daha kolay. Hastane değiştirmeyi düşünüyorsan kesinlikle tavsiye edebilirim. Ankara'daki diğer arkadaşlara da bilgi olarak bulunsun bu yazı burada.
« Son Düzenleme: Ağustos 21, 2017, 05:38:14 ÖS Gönderen: tarantula »

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Ağustos 21, 2017, 06:56:22 ÖS »
Ankara'daki hastaneler konusunda bence çok şanslıyız. Ama Ankara Eğitim ve Araştırma anlattığına göre çağ atlamış resmen. İbn-i Sina'dan ben memnunum ne yalan söyleyeyim. İşlemler çok hızlı gidiyor ve evet bizde de 1 saat içinde ne var ne yok her şey halloluyor. Hastanede bekleme süresi makul. Sadece asistanlar belki biraz daha açıklama yapabilirler. Sonuçlarımızı yorumlayabilirler. Ama yapmıyorlar. En azından insan azarlamıyorlar bence bu da bir şey. Numune de çok iyiymiş. Görüntüsü her ne kadar korkunç olsa da. Hacettepe tabi bu işin üstadı ama çok yoğun olduğunu duyuyoruz. Ben bir tek Gazi'nin iyi olmadığını duydum. Eğer giden varsa buraya Yıldırım Beyazıt, Atatürk, ve Yenimahalle hakkında bilgi yazarsa bence çok katkı yapmış olurlar.

tarantula

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Ağustos 21, 2017, 08:17:15 ÖS »
Yani diğer klinikler çok iyi midir kesin bir şey söyleyemem ama en azından enfeksiyon kliniği iyi hizmet veriyor bence. Ankara'nın köklü hastanelerinden olduğu için bir sistemi var en azından. ::) Bir de meraklı Melahat hemşireler olmasa... İstisnasız her seferinde üstü kapalı şekilde soruyorlar neden bu kadar çok kan verdiğimi. Ben de üstü kapalı şekilde "hadi git işine bacım" diyerek geçiştiriyorum :D
« Son Düzenleme: Ağustos 21, 2017, 08:19:24 ÖS Gönderen: tarantula »

Nocturnal

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keep Calm & Stay Positive
« Yanıtla #22 : Ağustos 22, 2017, 07:18:17 ÖS »
ben kararsızım Antalya eğitim araştırma mı yoksa universite mi. hiç bi yorumu olan var mı

hivobik_istanbul

• Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Ağustos 22, 2017, 09:14:59 ÖS »
Arkadaşlar bende de şöyle bi durum oldu, ben haziran sonu cerrahpaşaya direnç testi için kan verdim. Çok uzun sürede çıktığını biliyodum ve online takip ettim ama bir hafta önce falan aradım laboratuvarı ve test edilebilir seviyede değildi virüs seviyen o yüzden kan verdikten bir hafta sonra incelenemediği kararı alınmış dendi bana. Böyle bi durum yaşayan oldu mu hiç?

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Ağustos 22, 2017, 11:29:02 ÖS »
viral yükün ne kadar ki?  Cerrahpaşa yalancı.. Bana da test çıkmadı dediler kaç ay ama kitleri bozukmuş.. Kan koybolmuştır ya da başka bişey olmuştur.

ghpa

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Ağustos 23, 2017, 12:30:07 ÖÖ »
ben kararsızım Antalya eğitim araştırma mı yoksa universite mi. hiç bi yorumu olan var mı

Ben eğitim araştırmadan çok memnunum

Arkadaşlar bende de şöyle bi durum oldu, ben haziran sonu cerrahpaşaya direnç testi için kan verdim. Çok uzun sürede çıktığını biliyodum ve online takip ettim ama bir hafta önce falan aradım laboratuvarı ve test edilebilir seviyede değildi virüs seviyen o yüzden kan verdikten bir hafta sonra incelenemediği kararı alınmış dendi bana. Böyle bi durum yaşayan oldu mu hiç?

Oldu evet.buna direnç çalışamazlar zaten boşa beklemeyelim diyip tedaviye başladık.