Mavi-Banner

Gönderen Konu: YAPILAN SUÇTUR !  (Okunma sayısı 831 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Earth88

• Yeni Üye
  • *
Ynt: YAPILAN SUÇTUR !
« Yanıtla #15 : Ağustos 08, 2017, 02:39:43 ÖS »
Bazen sizleri anlamakta zorluk çekiyorum. Buradaki çoğunluk başkasından korunmadan ilişkiye girdiği için bu hastalığı kapmış. Korunmamak hepimizin suçudur. Ama hasta oldugunu bilip korunmamak bambaşka bir suçtur. Tedavi  görmesi hiçbirseyi değiştirmez. Ne tedavi görenler var ama ilaçlarını duzenli kullanmadıkları veya baska nedenlerle suan birçok ilaç grubuna karşı bağışıkşığı var. Bu cocugun negatif bile olsa bulaştırmayacagına yuzde yuz kım garanti verebilir. Kendını bılıpte korunmadan ılıskıye gıren hayvandır, canıdır, şeytandır. Pozitif bireylerin ifşa edilmesi kabul edilemez bir durumdur. Ama eğer bu adam gibi davranıyorsa kusura bakmayın ama bence ifşayı hakediyor. Arkadaşın pozitif çıkar ve bu kişiden bulaştığı anlaşılırsa yasal işlemlerden sonra eğer arkadaşın gay ise gzone gibi gaylerin okuduğu dergilere röportaj vermeli ve bu sayede boyle ınsanların varlığı konusunda başkalarıda uyarılmalıdır. Bunlar benim görüşümdür benim başımada gelse aynı senın gibi davranırdım. Vicdan ve insanlık açısından en doğrusunu yapmıssın

yastikyorgan

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Ağustos 08, 2017, 02:58:48 ÖS »
Yemin ediyorum halen anlamıyorsunuz siz beni amacım ifşa değil kardeşim ! iyi okuyun arkadaşıma bile kızdım diyorum herhalde iki taraf da suçlu ama bildiği halde neden kondom kullanmıyor karşı taraf da ! bazen iki güzel yalan ile insanların duyguları ile oynuyabiliyorlar. Arkadaş demiş nerden bileceksiniz ondan olduğunu iyi okumamış sanırım eşleşme yapılıyor öyle kesin sonuç çıkıyor. Daha ortada birşey yok ben zaten kimseye şimdilik birşey deme dedim. Siz konuyu öyle hale getirdiniz ki ifşa olmuş biri varmış da gereksiz savunmaya geçtiniz bir sakin olun. Şimdi kondom kullanmanın en önemli koruma olduğunu sadece biz biliyoruz, neden çünkü bizde hatalar yaptık karşı taraf bildiği halde veya bilmediği halde enfekte etti bizlere. Peki ne düşündünüz ? karşı tarafa sayıp sövmedik mi ? yani geçin bunları amacım başka kimsenin canı yanmasın olayı abartmayın.

Arkadaşın her daim korunmak zorunda mı? Zorunda. O halde neyi tartışıyorsunuz. Hepimiz korunmadığımız için bu durumdayız. Arkadaşında böyle bir hata yaptıysa bizim gibi cezasını çekecek. Türkiye gibi cehaletin yüksek olduğu bir ülkede sen hangi hakla başka bir hiv pozitifi deşifre etme yetkisine sahip oluyorsun? Arkadaşını koruyacaksın diye başkalarının hayatını daha da karartma. Boşuna dememiş büyüklerimiz her koyun kendi bacağından asılır. Sizene kimene! Arkadaşına bu hiv pozitif diye söylemek yerine kontrollerini yaptırıyorsun değil mi? Diyerek yönlendirebilirdin. Arkadaşlar hayat zaten zor kaldı ki bizim için daha zor. Niye başkalarının hayatlarına ekstra zorluk çıkarmak için uğraşıyorsunuz. 

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Ağustos 08, 2017, 03:35:11 ÖS »
Negatif olandan çok pozitif olan tehlikede şu anda... Başka cybh larla enfekte olmuş olabilir. Siz ne yapın biliyo musunuz... Poz  tedavi aldığı için bulaş olma ihtimali düşük. ( Korunmamaya bahane değil). Neg olan büyük ihtimalle yine neg. çıkacaktır. Neg. sonucunu alır almaz poz. olanı çağırsın. Sen beni pozitif yaptın desin küründen. Mahkemye vercem seni desin.. Korkutsun iyice. Sonra da yok öyle bişey deyip neden korunması gerektiğini teker teker anlatsın.. Bu iş böyle çözülür :D İkisi de bi altlarına yapsın iyice de anlasınlar!!! Oyun oynuyolar sanki!!!!
« Son Düzenleme: Ağustos 08, 2017, 03:36:08 ÖS Gönderen: Mavera »

hivlinizgeldi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Ağustos 08, 2017, 03:41:03 ÖS »
@yastikyorgan Allah aşkına git başka forumda yorum yap yaşın kaç bilmiyorum ama destek almalısın iyi değilsin çünkü benim demek istediğim ben dahil kimse başkasına bilerek hastalığı enfekte etmemesi lazım diyorum sen konya git gel altı saat :D lütfen uzaklaş.
@turuncu Haklısın amacım ifşa değil zaten ikiside hatalı bu devirde kimseye güven olmuyor. Burunları az sürtsün..

hivlinizgeldi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Ağustos 08, 2017, 03:49:51 ÖS »
@Earth88 Dediğim gibi amacım ifşa etmek değil sadece kondom takarak hem kendisini hemde karşıdakini korumuş olur içi rahat eder. Şimdi tanımıyor bile olsam kesinlikle arkadaşıma yine kızardım korunmasız ilişkiye giriyor diye. Bazı arkadaşlar diyor kişiyi göstermeden test yaptırmaya götürseydin zaten anlamıcak mıydı ? yüz ifademden onu götürmemden azcık derin düşünün yoksa o kişide benim gibi bu hastalığı taşıyan birey kimseyle kötü olmak istemem her ikisininde hatası var. Şimdi pozitif çıktı varsayalım ne yapmam gerekiyor bişey olmaz nasıl olsa bende de var mı dicem ? Eğer o kişi gerçekten enfekte etmişse ceza almalı zaten arkadaşım bu hastalığı çekerek hatasını anlıcak. Bu konu sen ben hepimiz için önemli husus ilginiz için teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: Ağustos 08, 2017, 03:52:14 ÖS Gönderen: hivlinizgeldi »

yastikyorgan

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Ağustos 08, 2017, 04:46:39 ÖS »
@yastikyorgan Allah aşkına git başka forumda yorum yap yaşın kaç bilmiyorum ama destek almalısın iyi değilsin çünkü benim demek istediğim ben dahil kimse başkasına bilerek hastalığı enfekte etmemesi lazım diyorum sen konya git gel altı saat :D lütfen uzaklaş.
@turuncu Haklısın amacım ifşa değil zaten ikiside hatalı bu devirde kimseye güven olmuyor. Burunları az sürtsün..

@hivlinizgeldi konya git gel mi uzaklaş mı? Malesef bence bu forumda dikkat edilecek tek kişi sensin. Hem gizlilik hem de psikolojik olarak!

Neyse amacım kimseyle münakaşaya girmek değil.

Mysterious

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Ağustos 08, 2017, 07:13:01 ÖS »
Arkadaşını korumak için böyle birşey yapman güzel bir davranış tabi ki ama hani farklı şekilde de yapabilirdin bunu. Umarım arkadasın negatif çıkar da böyle karmaşık şeylerle uğraşmak zorunda kalmazsınız. İfşa ediyor diye kızmayın, ben olsam ben de uyarırdım aynı şekilde. Dava biraz zor iş ben de düşündüm zamanında. Bana da çünkü pozitif olduğunu bilerek benimle birlikte olan bir kişi bunu bana attığı dalga geçercesine mesajlarla belli etti. Hala kim olduğunu bilmiyorum malesef. Sonra gitmiş benim fotoğraflarımı alıp hem suçlu hem güçlü, hornet hesabı açarak başlığa bu aidsli muhatap olmayın buluşmayın gibisinden şeyler yazmış. Tabi kimse gelip bana sormadı bunu kendisi yaptığını söyledi. Artık edilebilecek tüm küfürleri ettim saydım sövdüm. Hem kendisi bana kasten yapıyor hem de kendi yaptığı şeyi sanki ben yapacakmışım gibş fotoğraflarımla ifşa ediyor. Ben bu hastalığı öğrendikten Sonra eşcinsel olduğuma lanet ettim ve artık arkadaşça dahi olsa kimseyle ne görüşüyorum 5 aydır ne de bişey. İnsanlıgımdan kendimden nefret ettirdi cunku böyleleri. Psikolojisi bozuk kafayı artık yemiş diyeyim kısa tabirle çok eşcinsel var. Ama sorsan ohoo dünyanın en mükemmel insanlarıyız der çoğu. Ben şimdi gidip o kişiyi istesem bulur dava da açardım ama yapmadım niye,  çünkü onun kadar en az ben de hatalıyım. Bilerek ve isteyerek korunmadım riske girdim yapmasaydım salak mıydım? Yoo, sırf zevk için göz ardı ettim ve ETTİK arkadaşlar. O yüzden yok dava edicem surundurucem felan hikaye yani. Adam demeyecek mi e ben korunalım dedim o istemedi ee hani ispat? Don lastiği gibi uzar yani. Ben birebir avukat arkadaşımla görüştüm bu konuyu çok başın ağrır kardeşim sonunda kazanmak da var ama cidden çok yorar seni bu süreç ama sen bilirsin tabi diyerek bana bıraktı. Ben de düşündüm ve Allah'a havale ettim napayım. Zaten bu hastalık hepimizi derinden sarstı ilk etapta e bir de mahkemeydi falandı uğraşmak iyice yıpratır herkesi. Ayrıca arkadasın sordu diyelim o da hee temizim dese yine inanıp korunmayacak mıydı? Arkadasın da en az pozitif olan kişi kadar hatalı.

Nocturnal

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keep Calm & Stay Positive
« Yanıtla #22 : Ağustos 08, 2017, 11:23:24 ÖS »
Arkadaşlar bu dava konusunda şu sıralar uğraşıyorum kafa patlatıyorum bana bulaştırdığını düşündüğüm biri var onun hiv statüsünü bilmiyorum ama şüpheli beraberlik yaşadığım tek kişi. Şimdi maddeye gelelim eve tedavisi olmayan bir hastalığı bilerek bulaştırmak kasten adam yaralamaya giriyor ama mahkeme sana soruyor onunla nasıl tanıştın ne yaşadın o olduğuna ne kadar eminsin. Vücudundaki virüsün karakteristik özelliklerine bakılıyor sanıyordum oyle bir şey yokmuş. Bulaş eden zanlının da kendini savunması var, tek eşli misin ona bakılıyor hemen. O sürede başka kimlerle olduğun soruluyor. Zanlı, biz onunla sosyal mecralardan tanıştık ama ben beraber olmadım dese onunla beraber olduğunu kanıtlaman lazım çok uzatmicam bu belirsizliği, kısaca tek eşli ve evlilik ile mühürlenmiş aile yapısına sahip değilsen bu davayı açman zaman kaybı. Zanlı da sana ifşa ve psikolojik istismar davası açabilir. Evli değilsen ve eşinden kapmadıysan o dava çok belirsiz.

yada bir kullanıcı, derneklere girişlerde imza alınıyor demiş. Öyle bir garanti olması lazım. O kişiyle ilişkiye girmeden önce herhangi bulaşıcı hastalığı olmadığına dair noter onaylı rapor almalısın :D yazarken bile komik ve uygulanamayacak kadar imkansız bir şey bu.

Tobeornottobe

• Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Ağustos 09, 2017, 02:22:26 ÖÖ »
Herkese merhaba cevabım hivlinizgeldi ye (kullanılan nickname birazda olsa kişiliğimizi yansıtıyorsa sanırım devamı hanım şeklinde devam ediyor olsa gerek) ben sana katılmıyorum yaptığın arkadaşını korumak olsa da bir pozitifli olarak bana fazla mantık dışı geldi onu ifşa etmen ve üzerine de dava edecek olduğunu söylemene yorum yapamıyorum korunmasız ilişki yaşamaması gerektiğini arkadaşına bence iyice kafasına sokarak bak ben korunmadım cezasını çekiyorum yaşadığın zorlukları anlatarakta gayet yapabilirdin ama sanırım gaysin ve arkasında başka sebeplerinde olabileceği hırslarına yenik düştün. Mahkemeyle ilgili kasten adam yaralamak yada öldürmekle ilgili istersen biraz araştır o insan arkadaşına tecavüzmü etmiş yada arkadaşın korunalım demiş o mu korunmamış ? Bunların birde ispatı var ki size şimdiden kolay gelsin kusura bakma biraz sert eleştiri yapmış olabilirim çünkü hareketin iyi niyetli gibi görünse de bana iyi niyetli gelmedi  iki taraf içinde düşünüyo olman gerekiyordu..

tarantula

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Ağustos 09, 2017, 04:07:35 ÖÖ »
İnsanların ağzı torba değil ki büzesin. Birinin durumunu başka birine söyledin mi tüm camia bile duyabilir bunu. Yıllardır araştırma yapılıyor ve sonuç olarak da RNA'sı saptanamayan düzeyde olanlar hiçbir sekilde partnerine bulaştırmadı. Diyelim ki arkadaşın başka birinden enfekte oldu ama sen diğer adamı sırf HIV pozitif diye arkadaşına ifşa ettin ve her iki taraf da birbirine girdi bu karmaşadan dolayı. Arkadaşın da muhtemelen korunmaya dikkat etmeyen biri. Tedavi görmeyen başka birinden enfekte olması en mümkün yol. O adamın vebalini almak, psikolojisini bozmak daha mı etik?Yapacağın davranış gayet basitti, arkadaşını test yaptırmaya kimsenin adını anmadan ikna etmek. Pozitif çıkarsa ondan sonra düşünerek hareket etmek. Nefret dolu bir hareketle diğer adamın damgalanmaya uğramasına açık çek vermiş oluyorsun kolaya kaçarak.
« Son Düzenleme: Ağustos 09, 2017, 04:10:15 ÖÖ Gönderen: tarantula »

Stark

• Üye
  • *
  • 🕊
« Yanıtla #25 : Ağustos 09, 2017, 05:48:57 ÖÖ »
Arkadaşlar ben hivlinizgeldi nicki değiştirdim. Bazıları ısrarla ifşa diyor artık saçmalamayın ne olur sakız gibi uzattınız konuyu DEMEK İSTEDİĞİM ŞEY KARŞIDAKİ KİŞİ İSTESİN VEYA İSTEMESİN KONDOM KULLANMAK ZORUNDA ! KİMSE BİLEREK ENFEKTE ETMEMELİ YAZIKTIR GÜNAHTIR BAKIN BİZLER ÇEKİYORUZ HİÇ Mİ ÖRNEK ALMADINIZ ARKADAŞLAR! DUR DEMİYELİM Mİ ? GİT GİTE SAYIMIZ ARTSIN MI ? ÇIKIN ŞU MASUM AYAKLARINDAN DEDİĞİM GİBİ HER İKİSİDE SUÇLU POZİTİF ÇIKARSA ARKADAŞIM ZATEN BUNU ÇEKEREK CEZA ALICAK ENFEKTE EDEN KİŞİYE AFFERİN ARAMIZA YENİ BİREY Mİ KATTIN DİYİCEM ? AZCIK VİCDAN SAHİBİ OLUN AZCIK !

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #26 : Ağustos 09, 2017, 07:19:27 ÖÖ »
Bu konuyu tartışarak bir yere varamayacağız. Gri bir konu, hiç bir şey net siyah beyaz değil, herkes hatalı. Dilerim bulaş olmaz.

Konuyu kilitliyorum çünkü kavgaya dönüşecek böyle giderse. Etik konularda fikir birliği sağlamak zordur çünkü.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.