Mavi-Banner

Gönderen Konu: Hiv bulasma ihtimali?  (Okunma sayısı 710 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

birumut

• Yeni Üye
  • *
Hiv bulasma ihtimali?
« : Ağustos 04, 2017, 06:44:50 ÖS »
Merhaba. Oncelikle bu konuda fobim var belirteyim. Nisan ayinda test yaptirdim negatif cikti. Bu fobi olustuktan sonra epeydir iliskiye girmiyordum. En son gecen hafta iliski durumum oldu. Korunmali bir sekilde iliskiye girdim. Sonra prezervatifin yirtilip yirtilmadigini kontrol etmek icin de su doldurup denedim. Ama malesef o endiseyle aritmada denedim. Prezervatifin ic tarafi muslukla temas etti. Vajina salgisi degdigini sanmiyorum ama kucuk ihtimal beni delirtiyor. Bu olaydan sonra suyu surahiye doldurup buzdolabina koydum. Yani bu kontrolden sonra suyu surahiye koyup dolaptan alip icmem arasinda yaklasik yarim saat var. Simdi sorum su. Prezervatifteki vajinal salgi musluga, oradan surahiye, oradan bardaga, bardaktan da agiz yoluyola virusu kapmis olma ihtimalim var mi? Biliyorum dalga gecmeye cok musait bi konu ama beni anlayin lutfen.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Hiv bulasma ihtimali?
« Yanıtla #1 : Ağustos 04, 2017, 07:37:39 ÖS »
İyi yanından bak, pozitif olursan 'su içtim kirli suymuş ondan kaptım!' Diyebilirsin.

Olur mu yahu öyle şey? Biz de demek isterdik 'yaaa biz sudan kaptık' diye hiç seks yapmadık masumuz (!)  :P diye ama hiv öyle bulaşmıyor.

Hiv korunmasız cinsel ilişki
Yoğun kan teması veya nakli
İle bulaşıyor.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

birumut

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ağustos 04, 2017, 07:40:20 ÖS »
Yani bu sekilde bulasma ihtimali hic yok mu? Test yaptirmama gerek var mi? Erken tani onemli diyorsunuz :)

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Ağustos 04, 2017, 07:43:22 ÖS »
Test tabi ki yaptırmalısın, çünkü cinsel hayatı olan her insan en azından senede bir iki kere hiv testi olmalı.

Ancak bu olayda ciddi hiv riski ben görmüyorum, gereksiz takıntılarını ve fobini yenebilirsen sen de görmeyeceksin. Bunun için psikiyatrik tedavi almanı tavsiye ederim. Takıntı, fobi, anksiyete, vs vs hepsi çok iyi bilinen, ve çok kolay tedavi edilen rahatsızlıklar. Ancak tedavileri buradan yapılamıyor. Psikiyatri doktorları yapıyor.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

birumut

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ağustos 04, 2017, 07:46:33 ÖS »
Zaten bu konuyla ilgili tedavi aliyorum. Negatif cikan testimden sonra girdigim iliski sadece bu oldu. Boyle bir konudan dolayi test yaptirmami gerektirecek bisey var mi? Korunmasiz iliski vs durumu yok. Anlattigim olay sadece bu. Kondomdan musluga, musluktan surahiye, surahiden dolaba, dolaptan yaklasik 20 dakka sonra bardaga, bardaktan agiza, agizdan vucuda... nedir ihtimal :(

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #5 : Ağustos 04, 2017, 08:02:51 ÖS »
arkadaşı  banladım,

Kondomdan musluga, musluktan surahiye, surahiden dolaba, dolaptan yaklasik 20 dakka sonra bardaga, bardaktan agiza, agizdan vucuda... nedir ihtimal :(

sana saydırırdım da  neyse,  akıl sağlığın  yerinde  değil.
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Ağustos 04, 2017, 08:12:41 ÖS »
Tedavini aksatmamanı öneririm. Çok geçmiş olsun.