Mavi-Banner

Gönderen Konu: Aileye bulaş riski  (Okunma sayısı 735 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ekova

• Katılımcı Üye
  • *
Aileye bulaş riski
« : Temmuz 29, 2017, 11:10:07 ÖS »
ben normalde tek yaşıyorum ama dönem dönem annemle babam bana gelip kalıyorlar. Havlu, su bardağı vb ortak kullandığımız eşyalar oluyor. Biliyorum sadece kan ve vücut sıvılarıyla bulaşma riski var fakat bunun dışında almam gereken önlemler var mı yani ortak havluyu mümkün olduğunca kullanmamaya çalışıyorum ya da aynı bardağı. Bunun dışında ne tür tedbirler almalıyım ?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Aileye bulaş riski
« Yanıtla #1 : Temmuz 30, 2017, 01:03:41 ÖÖ »
Tedavi almıyor musun zaten, rna değerin negatif olursa zaten bulaşıcılığın yok denecek kadar azdır.

Başka başlıkta da yazdım:
Özel tedbir almana gerek yok, kan teması olmayacak sadece, bunun için de diş fırçası/tıraş bıçağı, törpü vs. ortak kullanımı olmamalı sadece. Tabağını bardağını çatalını ayırmana, iç çamaşırlarını giysilerini ayrı yıkamana, ayakkabını vs. farklı yere koymana gerek yok hiv öyle bulaşmaz.

Sevgilimle beraber yaşıyorum, tabi ki diş fırçası/tıraş bıçağı ayrı kullanıyoruz zaten hijyen için de böyle olmalı. Onun dışında giysilerimiz, bardak tabaklarımız vs. beraber yıkanıyor. Bazen beraber biz de yıkanıyoruz. Onun çatalından bardağından bazen bir şeyin tadına bakabiliyorum, ya da o benim, ki zaten doğal olarak dudaktan öpüşüyoruz da, bulaş olmuyor o şekilde. Ha ağzımda kanama, yara vs bir şey varsa tabi daha dikkatli olurum, risk az olsa da. Örneğin varsayalım diş etim kanasa bardağımın kenarında kan görsem onu alıp sevgilime içirmem. Rna'm negatif, risk düşük, ama gerek yok. Böyle bir şey de olmadı hiç zaten.
« Son Düzenleme: Temmuz 30, 2017, 01:08:51 ÖÖ Gönderen: Mavera »
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Şahika

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Temmuz 30, 2017, 02:40:32 ÖÖ »
Hiçbir tedbir almana gerek yok,normal yaşamaya devam et ben evdekilerle herşeyi kullanıyorum, tırnak makası ,cımbız vb. Evdeki hiç kimseye birşey olduğu yok uzun yıllardır ;)

Mysterious

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Temmuz 30, 2017, 02:44:18 ÖÖ »
Ben iç çamaşırlarımı özellikle alıp kendim yıkıyorum. Hemeroid fissür ameliyatı olduğum için sık sık kan geliyor ve bulaşıyor çamaşırlara. Ben de hani temas etmesinler nolur nolmaz diye ayırıyorum. Öbür türlü Zaten sıkıntı yok. Ben de sevgilimle beraberim. Aynı tabaktan bardaktan herşey nerdeyse ortak. Hijyenik şeyler dışında tabi( lif havlu diş fırçası tırnak makası hatta tarak bile) Başak burcu olduğum için coook daha fazla dikkat ediyorum ben bir de. Ruh hastası gibi hergün herşey tertemiz düzenli olmak zorunda. Öbür türlü fenalık basıyor beynim kaynıyor sinirden 😂 en yakın bir kız arkadaşıma hastalığı söylediğimde eşcinselligimi de biliyor ayrıca. Bana sormuştu nasıl bulaşır diye. Ben de korkma kanka sana kan vermediğim yA da birlikte olmadığımız sürece sıkıntı yok dedim. Bana hafiften yürüyordu eşcinsel olduğumj bilmesine rağmen. Haa o zaman dünya ahiret kardeşimsin demişti espriyle gülüştük felan 😊

ekova

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ağustos 03, 2017, 12:19:31 ÖÖ »
tamam tesekkurler, kusura bakmayin tani alali bi ay olucak nerdeyse ilac da kullaniyorum ama daha yeni bi ay olucak negatif olup olmadigini bilmiyorum rna sayimin hastalikta yeniyim o yuzden bazen boyle paranoyalarim oluyo, annem parkinson hastasi babamin da yaklasik 2 yil once ayagi kirilmisti bazen ayagi sisiyo neyse iste ikisininde bazen benim yuzunden hasta olduklarini dusunuyorum tmm biliyorum iliskisi yok ama iste paranoya yapiyorum. Pozitif oldugumu ogrendigimden beri yasi gelmis ama evlenmemis ya da birliktelikleri olup sonra ayrilmis arkadas, es, dost cevremdekilerin de sanki bu hastaligi tasiyip da karsi tarafa itiraf ettikleri sebebiyle iliskilerinin bittigini, ayrildiklarini dusunmeye basladim, hatta bazen disarda gordugum zayiF, celimsiz tipleri gorunce hep bu hastaligi tasiyol olabilecekleri hissiyatina kapiliyorum..

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Ağustos 03, 2017, 07:23:59 ÖÖ »
Bu süreçte psikiyatrik destek ve ilaç alman da çabuk toparlanmana yardımcı olacaktır. Mutlaka tavsiye ederim.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

kamikaze

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Ağustos 03, 2017, 09:38:21 ÖÖ »
ben eşim ve cocugumla yaşıyorum  özel bir önlem almadım eskisi gibi devam edıyoruz

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #7 : Ağustos 03, 2017, 10:13:00 ÖÖ »
Ben iç çamaşırlarımı özellikle alıp kendim yıkıyorum. Hemeroid fissür ameliyatı olduğum için sık sık kan geliyor ve bulaşıyor çamaşırlara. Ben de hani temas etmesinler nolur nolmaz diye ayırıyorum. Öbür türlü Zaten sıkıntı yok. Ben de sevgilimle beraberim. Aynı tabaktan bardaktan herşey nerdeyse ortak. Hijyenik şeyler dışında tabi( lif havlu diş fırçası tırnak makası hatta tarak bile) Başak burcu olduğum için coook daha fazla dikkat ediyorum ben bir de. Ruh hastası gibi hergün herşey tertemiz düzenli olmak zorunda. Öbür türlü fenalık basıyor beynim kaynıyor sinirden 😂 en yakın bir kız arkadaşıma hastalığı söylediğimde eşcinselligimi de biliyor ayrıca. Bana sormuştu nasıl bulaşır diye. Ben de korkma kanka sana kan vermediğim yA da birlikte olmadığımız sürece sıkıntı yok dedim. Bana hafiften yürüyordu eşcinsel olduğumj bilmesine rağmen. Haa o zaman dünya ahiret kardeşimsin demişti espriyle gülüştük felan 😊

ahh ahh bu  eşcinsellere  kızların  hallenmesine  ayar  oluyorum.
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Şahika

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ağustos 03, 2017, 11:04:32 ÖÖ »
@acısada_öldürmez  kızlar nerden bilsin eşcinselin eşcinsel olup olmadığını alınınızda eş cinsel mi yazıyor ;D

Cinsel kimliği belli olan bir erkeğe kızlar taradından böyle bir yönelim olacağını zaten düşünmüyorum.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #9 : Ağustos 03, 2017, 11:46:35 ÖÖ »
arkadaşın iletisini okudun mu ? Eşcinsel  oldugumu  bildigi  halde  halleniyor diyor.

Bazı  kızlarda  şöyle  bir algı  var, eşcinselliği  biz  tercih ediyooruz, istesek  kızla da  birlikte  oluruz  tamamen  keyfi takılıyoruz  gibi  bir algı  var  bir kesimde
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Şahika

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Ağustos 03, 2017, 12:00:43 ÖS »
Ben bilmeyenlere istinaden yazdım.

Evet haklısın öyle düşünen bir kesim de var,yada eşcinsel erkeğin yönelimini değiştirebileceğini düşünen de..
Sonuç hüsran  :(

Mysterious

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Ağustos 03, 2017, 01:30:50 ÖS »
Evet bazı kızlarda bu var. Misal o arkadasım çok alımlı güzel bir kız herkesi çok kolay etkileyebilen bir yüze ve fiziğe sahip. Durum böyle olunca da cinsel yönelimi kabullenmeyip etkileyebileceğini sanıyordu. Ama tabi doğal olarak tek tık yok, biraz inada bindiriyor çoğu. "ya ben bir dişiyim dişi, nasıl olur da etkilenmez" diye takıntı yapan da var. Eli yüzü düzgün çocuk, güzel güzel kızlar varken kendine yazık ediyorsun diyen cahiller de. Ne ararsan var arkadaş bu devirde, laf söz anlatamıyorsun ki. Her ne kadar "hııııı anladıııaaaam" deseler de zerre anladıklarını sanmıyorum bu mevzuları. Gülüp geçiyorum o yüzden. Şöyle de bir sıkıntısı var, bize kendilerini yakın gördükleri için ağda, regl durumuna kadar anlatıyorlar. Bu kulaklar neler duydu neler 😂 İşte nasılsa ondan bize zarar gelmez deyip işin cılkını çıkaran mı dersin... var da var işte.

Şahika

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Ağustos 03, 2017, 02:46:08 ÖS »
Bir kesimde var gizli eşcinsel hem kadın nişanlısı hem erkek sevgilisi var,yada karısı var aynı zamanda erkek sevgilis..,sadece 1 defa evlendiği kadınla yatmış olup es kaza çocuğu olan eşcinseller bile var,kadın hep suçu kendinde arıyor neden sevilmiyorum neden istemiyorum diye..

Bu olayda toplumun kanayan yarası ...kendi yakanı kurtaracaksın diye insanların duygularıyla oynamaya kimsenin hakkı yok...

Bazı eşcinseller de yönelimlerini gizleyip kadınların onlardan hoşlanmasından acaip ego yapıyor,vay be ben neymişim diyor,kadını da erkeği de bana deli oluyor diyor...

Ahhh ahh bu gözler neler gördü ahh