Mavi-Banner

Gönderen Konu: Vorinostat iyi gidiyor!  (Okunma sayısı 589 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Matland

• Ziyaretçi
Vorinostat iyi gidiyor!
« : Temmuz 18, 2017, 07:47:48 ÖS »
Vorinostat saklı hiv rezervuarlarını ortaya çıkarmada iyi bir yol kat etmiş.  Yani üç günde bir vorinostat alındığında hiv rezervuarlarının nerede olduğu ortaya çıkarılmış. Vorinostat aslında bunu birkaç yıl önce yapabilmiş ama insan sağlığına etkisi ne olur diye araştırma yapıyorlarmış ve bir etkisinin olmadığı görülmüş. Şimdi karanlık bir ortama ışık tutulduğunu düşünün ve işte orda işte orda diyebiliyoruz ama nasıl ortadan kaldırıcaz onu araştıracaklarmış.

https://m.medicalxpress.com/news/2017-07-advances-ability-expose-latent-hiv.html

İyi okumalar

BatuEfe

• Üye
  • *
  • What doesn't kill you makes you stronger!
Ynt: Vorinostat iyi gidiyor!
« Yanıtla #1 : Temmuz 18, 2017, 08:08:26 ÖS »
Guzel sona doğru yaklaşıyoruz :))  10 sene daha dayanın
BE KIND, for everyone you meet is fighting a hard battle you know nothing about...
vl:UD
CD4:370
Triumeq (7/2017)

overtherainbow

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Temmuz 18, 2017, 08:53:26 ÖS »
bravo bilim insanlarina....  bu insanlar kazandiklari her kurusu hakediyorlar ....tesekkurler makale icin.... hedefin tam yerini tesbit ettikten sonra ates etmek kolaylasacak.... ben belki yasim geregi gormeyecegim ama su an 30 larinda  ya da daha genc olanlarin HIV den tamamen kurtulacaklarina eminim.  Ilac sektoru HIV ilaclarindan kazandi yeteri kadar  ))))  ama kafamiz degismedigi surece yeni bir virusu gene kisa sureli  bir keyif icin kapacagimizdan da adim gibi eminim )))

Theodor

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Temmuz 18, 2017, 09:07:10 ÖS »
Kaç yasindasiniz @overtherainbow  ?
Tabi söylemenizin mahsuru yoksa.
Hiv pozitif olmak ahlâki değil,tıbbi bir durumdur.

wulfwulf

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Temmuz 19, 2017, 10:14:16 ÖÖ »
Bircok arastirma zaten rezervleri harekete gecirerek ilaclarimiz ve immün sistemimiz ile bunlari yok etmek üzerine yapiliyor. Bence gen tedavisindense bu tip bir savas yöntemi cok daha mantikli. Nisbeten ucuz da olacagini düsünüyorum. Gelecek arkadaslar, ben inaniyorum bu hastaligin da sonu gelecek. Umutlu olalim.
Tani: 08.05.2017 - Ilac: Triumeq
-------------------------------------------
CD4: 472, RNA: 108000 - 01.06.2017
CD4: 605, RNA: 144 - 06.07.2017 :)
CD4: 635, RNA: Undetectable - 05.10.2017 :D
CD4: 645, RNA: Undetectable - 08.01.2018
CD4: 625, RNA: Undetectable - 12.04.2018

overtherainbow

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Temmuz 19, 2017, 10:27:40 ÖÖ »
ben 57 yasindayim. 14 yasimdan beri cinselligini yasayan biri olarak   cok farkli ulkelerde bulunmama  ragmen nasil olduysa 56 yasima kadar yakalanmadan yasamayi becermistim  . sonra bir kac anlik dikkatsizlik ve umursamazlikla sonuc ortada...
neyse ki tibbin ilerledigi zamanlara denk geldi . 80 lerin sonunda ve 90larda epeyce arkadasimi kaybettim bu yuzden..Insanlarin gunde koca koca gunde 3 kere 8er 9ar ilac aldiklari ve bunlarin yan etkilerini dusununce .......
tedavi  iyi gidiyor.. Turkiye de sansliyiz bakmayin munferit olaylara' genelde bu konuda bizim doktorlar cok basarili. En azindan ben benim tedavi oldugum merkezden cok memnunum.
son bir kac aydir tamamen saptanamaz  duzeye geldim. yaklasik 10
Ben gay oldugumu da hic saklamadigim icin HIV tasidigimi da saklamadim. tabi ben ornek olamam. Sosyal ve toplumsal baski yuzunden bunu tasiyanlarin cektikleri sikintilari  okuyunca uzuluyorum.. Ama bazen cok abartildigini dusunmekten de kendimi alamiyorum.
Tek sikintim hala insanlarin bilincli olmadigi icin bunu öcü olarak görmeleri. dürüstçe söyleme taraftarı olduğum için de benim de sorunum partner bulamamak )))))

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Temmuz 19, 2017, 04:50:16 ÖS »
@overtherainbow hâlâ çok gençsiniz ve 50 yaşında bu virüse yakalanıp 80 yaşına kadar gelen bir teyzemiz var burada bir arkadaşımız söylemişti.
Toplumun yargısını kırsaydık herşey mükemmel olurdu...

overtherainbow

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Temmuz 19, 2017, 06:01:11 ÖS »
merak etmeyin )) ben artık sadece doğl yoldan ölümü bekliyorum )))) HIV olmayı kafama takmıyorum ..... baba tarafının  genlerimi anne tarafının genlerimi çalışacak üstümde göreceğim :))))
anne tarafına benzersem size 25 sene sonrada yazarım.. baba tarafına benzersem en fazla 15 )))))

iparilogos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Temmuz 19, 2017, 08:18:07 ÖS »
Bu haberi ben de okudum bugün, önemli olan zaten saklı hiv rezervuarlarını ortaya çıkarmak değil mi? Ortaya çıkarabiliyorlarsa yok etmesi daha kolaydır diye düşünüyorum.

Ben77

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Temmuz 20, 2017, 02:13:45 ÖÖ »
@overtherainbow hâlâ çok gençsiniz ve 50 yaşında bu virüse yakalanıp 80 yaşına kadar gelen bir teyzemiz var burada bir arkadaşımız söylemişti.

O teyze'yi ben canlı gördüm. Allahım esirgesin son derece sağlıklı ve enerjik idi. "HIV ILE UZUN YASAYANLAR" adinda bir başlık açmıştım o panel ile alakalı. Orada fotograflar ile detay verdim.