Mavi-Banner

Gönderen Konu: Bir Soru  (Okunma sayısı 713 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

jenette

• Yeni Üye
  • *
Bir Soru
« : Haziran 17, 2016, 01:29:51 ÖÖ »
Arkadaşlar merhaba ben şüpheli ilişki sonrası 33. günde özel bir hastanede hiv combo hepatit testleri yaptırmıştım sonuçlar negatifti daha sonra 46. günde düzen labda test yaptırdım sonuçlar ayrı ayrı verildiği için düzendeki test anladığım kadarıyla buradaki arkadaşlarında söylediği kadarıyla hiv duo denilen test oluyor.Buradaki hiv ve hepatit testlerimde negatif gelmişti hepatit b aşım mevcut olduğu için onu yapmamıştım.Şuanda 70. gündeyim kendimde sürec icerisinde hiç bir zaman belirti aramadım fakat 1 haftadır ilginç bir şekilde boğazımdan rahatsızım faranjit gibi birşey sanırım fakat bu yaz aylarında ne alaka ve göğsümün ortasında ara ara ağrı oluşuyor.Sizce testleri tekrarlamalımıyım?

anıyaşa

• Katılımcı Üye
  • *
  • kondom şart
Ynt: Bir Soru
« Yanıtla #1 : Haziran 17, 2016, 01:40:36 ÖÖ »
testlerin gayet yeterli bir daha test olma gerek yok bir şeyi merak ediyprum bu yaşına kadar hiç boğazın ağrımadımı veya göğsün ağrımadı mı faranjit soğuk havalara özgü bir rahatsızlık değil (tozlu ortam, aşırı sigara tüketimi, stress gbi durumlarda tetikliyor bu konuyu çok irdeleme sonra içinden çıkamazsın test yapmayı hobi haline getirme gerek yok
Sadece Huzur

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Bir Soru
« Yanıtla #2 : Haziran 17, 2016, 07:48:09 ÖÖ »
Sen olayı çok yanlış anlamışsın.

Test olup Hiv negatif sonucu almak 'bir daha hiç bir hastalık geçirmeyeceksin hiç bir yerin ağrımayacak na bu da garantisi' demek değil ki.
Boğazın acıyacak
Ateşin çıkacak
İshal de olacaksın.
Sadece hiv pozitif değilsin test bunu söyler.

Göğüs ağrısı için kardiyolojiye git. Kilo, sigara, kolesterol, hareketsiz yaşam, stres, aile öyküsü gibi risk faktörlerin varsa bi baksın kalp uzmanı.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.