Mavi-Banner

Gönderen Konu: ASKERDEYKEN MUAF ETTİRME KARARI ALMAK  (Okunma sayısı 418 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ugocacaron

• Yeni Üye
  • *
ASKERDEYKEN MUAF ETTİRME KARARI ALMAK
« : Temmuz 01, 2017, 09:28:57 ÖÖ »
Merhaba ben hiv + biriyim askerim ama suan izindeyim tedaviye baslamadim, pismanim grip oldum 4 ayda atlattim nerdeyse paranoya oldum acaba hiv den kaynakli mi diye ? Suan hastaneden rapor aldim askeri subeye gidip kan tahlili sirasinda hiv+ ciktigimi soyleyip gataya sevk alabilirmiyim sonradan ogrenilmis süsü vermek istiyorum muafı hemen alabilirmiyim cok pismanim gitmeden once muaf ettirmem gerekiyordu ama hayatimda ilk defa gribi 4 ayda atlattim, askeri sube sordugunda yada gata sordugunda iliskiye gordigim bayan arayip hiv ciktim test yaptir vs dedi mi desem yoksa kan tahlili yaptirdim oyle cikti mi desem ne desem bilemiyorum heyet ne zamana toplanir muaf verir askeriyeye yeniden gonderilmeden muaf almak istiyorum lutfen bilgili biri cevap versin ne yapacagimi bilmiyorum

Matland

• Ziyaretçi
Ynt: ASKERDEYKEN MUAF ETTİRME KARARI ALMAK
« Yanıtla #1 : Temmuz 01, 2017, 10:13:35 ÖÖ »
keşke yapmasaydın böyle bişey. Pozitif olduğunu bilerek askere gittiysen aslına bakarsan bir bakıma suç işlemiş olacaksın. Çünkü ilk tanı aldığında zaten tarafına tebliğ edilmiş varsayılıyor ve askere alınmadan önce mutlaka bir hastalığın var mı diye soruyorlar. Muayene bu yüzden var. Senin beyanını esas alırlar. Aksi halde belki diğer insanları da riske atmış olacaksın. Eğer pozitif olduğunu biliyorsan tedaviye başlamadın demektir. Aksi takdirde içeriye ilaç sokamazsın. Tedaviye başlamamak zaten başlı başına bir sorun.
Askerliğini bitirmene ne kadar kaldı? Eğer 3 aydan az bir süre kaldıysa devam et bitir derim. Ama daha uzunsa yapılacak bişey yok. Hastaneye git ve durumunu anlat. Silah altında olduğun için nasıl bir prosedüre tabi olacaksın bilmiyorum.

Ugocacaron

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Temmuz 01, 2017, 10:22:33 ÖÖ »
Bitmesine cok var, evet suc oldugunu biliyorum sonradan ogrenilmis süsü vermek bu yuzden istiyorum peki acaba heyet toplanma süresi hakkinda bilginiz var mi ?

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Temmuz 01, 2017, 10:28:27 ÖÖ »
gerçekten ilk tanıyı aldığın tarihi devlet zaten biliyor. Öyle süs müs veremezsin. Devlet hiv pozitif hasta kaydını tutuyor.

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Temmuz 01, 2017, 01:50:31 ÖS »
İlk tanı tarihin askere gitmeye yakın bir tarih mi ne zaman aldın tarihi
Toplumun yargısını kırsaydık herşey mükemmel olurdu...

mehmet0909

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Temmuz 01, 2017, 01:55:58 ÖS »
biraz sıkıntı dostum ama askeri iç hizmet kanunu ne diyor acaba?durumunu bilen bir arkadaşın veya akraban aslında bu durumu çok güzel öğrenir tanıdığı bir rütbeliden.veya sen öğrenirsin.arkadaşların dediği gibi bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ama konu hiv olunca olay biraz farklı oluyor tabi benim asker olduğum 2002 yılında üst devremin hepatit b olduğunu öğrenmiştik ama bir problem olmadı teskere aldı gitti ama şimdi kanunlar çok değişti tabi.