Mavi-Banner

Gönderen Konu: Diş hastanesinde yaşadığım rezalet  (Okunma sayısı 1106 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eirene

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Diş hastanesinde yaşadığım rezalet
« Yanıtla #15 : Haziran 25, 2017, 08:21:34 ÖÖ »
Arkadaşlar diş hekimine + pozitif durumunuzu bildirme zorunluluğunuz yok ama onun kendini her türlü riske karşı koruma zorunluluğu var. Bende devletin diş hastanesine gittim, hekime hiçbir şey söylemedim fakat eldiveni, maskesi, önlüğü ile kendini koruyordu. Bende uyarma gereği duymadım, şayet korumasız şekilde müdahale edecek olsaydı, ki öyle de sıkıntı olmaz yinede risk oluşabileceğinden + durumumu beyan etmeden korunması gerektiğini söylerdim.

Barbaros

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Haziran 25, 2017, 09:31:29 ÖÖ »
Dişlerimi fırçalarken gıda kaçmıştır diye yirmilik disimin çekildiği yeride fırçalıyorum. Acaba bu hastalık ve stressten kapanmayan çekim yerimde çene kemiğimin bir kısmını görüyor olabilirim. Yanağımda şişlik yani enfeksiyon yok. Elim kolum bağlı ya bayram bitse diyorum şimdiden. :-\
Aslında kızdığım insanların bu hastalık hakkında bilinçsiz olması bu konuda bir ara sohbet açacağım.

Garip

• Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Temmuz 02, 2017, 03:31:48 ÖS »
Merhabalar,

Yani bu durumda biraz karisik, doktorun kendi sagligi var. Hadi onlemini aldi. Yeterince temizlenmezse baska hastalara gecme riski var. Karisik durumlar bunlar, soylesen adam dogal olarak korkuyor. Vs vs vs vs vs

Saygilar

Barbaros

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Temmuz 02, 2017, 05:22:37 ÖS »
Merhabalar,

Yani bu durumda biraz karisik, doktorun kendi sagligi var. Hadi onlemini aldi. Yeterince temizlenmezse baska hastalara gecme riski var. Karisik durumlar bunlar, soylesen adam dogal olarak korkuyor. Vs vs vs vs vs

Saygilar

Doktorda kesik iğne batması olmadığı müddetçe bulaşma ihtimali yok. Diğer hastalara bulaşma ihtimalide yok. Ortak enjektör kullanılmıyor. Çekim kullandığı iki alet var. Dezenfekte edildiği takdirde bulaşma olmamalı. Ki benden sonra o iki malzemeyi atmıştır.
Ağzımdaki kanı bile tükürmedim. Ben o an çok korktum. Çünkü benim yanlış bir durumla karşıya kalıp enfeksiyon geçirme ateşlenme ve rahatsızlanma durumum olabilir. Biz hastalar tedavi olmayalım mı? Bu nasıl bir zihniyet. Kınıyorum bu yazdıklarınızı.
« Son Düzenleme: Temmuz 02, 2017, 05:25:55 ÖS Gönderen: Barbaros »

akdeniz

• Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Temmuz 03, 2017, 07:05:11 ÖS »
Diş hastanesine veya cerrahi müdahale gerektiren bütün işlemlerinizde lütfen doktorunuzu bilgilendirin. Bunda utanılacak birsey yok.  Açık açık söyleyin ona göre tedbirini alsın. Aksi takdirde doktora veya sizden sonra gelecek olan hastayada bulaşabilir.  Sizden sonra gelecek olan kişi sizin en yakınınızda olabilir. Lütfen bu konuda daha duyarlı olalım

tarantula

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Temmuz 04, 2017, 02:06:34 ÖÖ »
Diş hastanesine veya cerrahi müdahale gerektiren bütün işlemlerinizde lütfen doktorunuzu bilgilendirin. Bunda utanılacak birsey yok.  Açık açık söyleyin ona göre tedbirini alsın. Aksi takdirde doktora veya sizden sonra gelecek olan hastayada bulaşabilir.  Sizden sonra gelecek olan kişi sizin en yakınınızda olabilir. Lütfen bu konuda daha duyarlı olalım

Her diş hekimi, karşısındakini potansiyel enfeksiyon taşıyıcısı olarak varsayıp ona göre gerekli hijyen ve dezenfeksiyon kurallarına uymak zorunda. Ha baktık bir doktor bunlara uymuyor, o zaman hastalığımızı söylemeden uyarabiliriz. Hijyenik açılardan dolayı kendimizi tamamen ifşa etmek zorunda değiliz. Diş tedavisi sırasında verilecek anestezi ve diğer ilaçlar kullandığımız antiretroviral ilaçlarla etkileşime girebilir belki diye o zaman söylemek daha olası.

Garip

• Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Temmuz 06, 2017, 03:03:05 ÖÖ »
Yok bea dostum ne alakasi var. Tedavi herkesin hakki, ama benim demek istedigim durumun karisikligi, doktora dersin hiv pozitifim tamam artik o saaten sonra doktor tedavi edermi etmez mi. Ulkemizde hala dokunmaya korkan doktorlar olabilir. Soylemesen ve dezenfteden sorumlu kisinin bos anina gelmesi ve unutmasi vs vs vs gibi durumlar. Yani isler karisik demek iatiyorum. Cidden karisik. Dis operasyonundan hic infect olan yok mu var.